Connect with Us

Mbytja e 26- vjeçarit në Belsh/ Zbardhen detajet e para

Kronika

Mbytja e 26- vjeçarit në Belsh/ Zbardhen detajet e para

Publikuar

-

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Belsh pasditen e sotme ku një 26- vjeçar u gjet i mbytur në liqenin e Seferanit.

Mësohet se i riu kishte shkuar për peshkim, dhe për këtë kishte vënë në dijeni dhe familjarët.

Sipas të dhënave paraprake në trupin e të riut të identifikuar si Enrik Hysa nuk konstatuar shenja dhune.

Hysa u gjet nga një kalimtar i rastit pasi trupi i tij kishte dalë në breg dhe tashmë është transportuar në morgun e Elbasanit./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Belsh/ Gjendet i mbytur në liqen një i ri

Publikuar

-

Nga

Një i ri është gjetur i mbyur në liqen pasditen e sotme në Belsh.

Viktima është 24-vjeç me inicialet E.H. nga fshati Hysë.

I riu pa shenja jete është pikasur nga banorët e fshatit, të cilën lajmëruan policinë.

Trupi është nxjerrë nga liqeni nga policia dhe banorët e zonës, ndërsa ende nuk dihen rrethanat.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ardi Veliu i pakënaqur nga gjykatat/ “Na kanë befasuar shpeshherë me vendimet”

Publikuar

-

Nga

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka shprehur pakënaqësinë për vendimet e gjykatave për personat e arrestuar nga blutë.

Teksa u pyet në emisionin “Kjo Javë” për lirimin ish-zyrtarit të Burgjeve Bledar Toçin, i cili vrau me armëne  shërbimit Dritan Haxhollin në shtëpinë e Marsida Qatjas, ai tha se nuk ka komente.

Mirëpo Veliu nuk i kurseu kritikat për gjykatat, teksa tha se shpeshherë i kanë befasuar me vendimet.

LEXO EDHE:  Tragjike në Fier/I riu mbytet në liqen sapo hyn të lahet

LEXO EDHE:  Fundoset varka me 50 emigrantë/ Dyshohet për viktima

“Nuk kam komente në lidhje me këtë pjesë. Është vendim i gjykatës dhe nuk di çfarë të them. Ne normalisht jemi mësuar që të dëgjojmë vendime nga më të ndryshmet të personave që janë arrestuar nga policia, ne jo në të gjitha rastet kemi qenë dakord, mbetet për tu parë në të ardhmen, por ne shpeshherë jemi befasuar nga vendimet e gjykatave”, theksoi drejtori i policisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrau Dritan Haxhollin me armën e shërbimit/ Lirohet ish-zyrtari i Burgjeve Bledar Toçi

Publikuar

-

Nga

Gjykata ka liruar ditën e sotme ish-zyrtarin e Burgjeve Bledar Toçin, mbi të cilin rëndon akuza e vrasjes së Dritan Haxhollit.

Mësohet se Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “detyrim paraqitje” dy herë në muaj për Toçin.

Kujtojmë se ish-shefi i sigurisë së paraburgimit të Durrësit vrau me armën e shërbimit Dritan Haxhollin në banesën e Marsida Qatjas në Kavajë.

Ndërkohë, Marsida Qatja që u cilësua si “molla e sherrit” kërkoi që Toçi të ngrihet në detyrë pasi sipas saj ai i shpëtoi jetën djalit 2 vjeçar i cili pa gjithë skenën.

LEXO EDHE:  Fundoset varka me 50 emigrantë/ Dyshohet për viktima

LEXO EDHE:  Tragjike në Fier/I riu mbytet në liqen sapo hyn të lahet

30 vjeçarja deklaroi se Haxholli i drejtoi armën djalit të saj 2 vjeçar dhe në mbrojtje të të miturit doli Toçi i cili qëlloi me armë duke e lënë të vdekur Haxhollin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE