Connect with Us

Horoskopi i ditës, 11 prill 2020

Sociale

Horoskopi i ditës, 11 prill 2020

Publikuar

-

Horoskopi i ditës, 1 Qershor 2021
DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift do ndikohet shume pozitivisht nga Marsi gjate kësaj dite. Do i shprehni pafundësisht dëshirat dhe do ruani një marrëdhënie te mrekullueshme me atë qe keni ne krah. Beqaret me mire te mos rrezikojnë shume sot sepse mund te përballen me vështirësi te njëpasnjëshme. Buxheti do jete i shkëlqyer dhe pa asnjë lloj problemi.

DEMI 21. prill – 21. maj

Debate, mosmarrëveshje, probleme… Jeta juaj ne çift ka për te qene shume delikate dhe e trazuar gjate kësaj dite. Për shume gjera do keni ide tërësisht ndryshe dhe nuk do hapni rruge asnjë çast. Beqaret ende nuk do mund te fillojnë një lidhje si e kishin ëndërruar. Ne planin financiar mundohuni te mos ndërmerrni shume rreziqe sepse do gjendeni shpesh ne situata te vështira.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Klima ne jetën tuaj ne çift do filloje te ngrohet edhe me shume sot. Do jeni me te dhënë pas atij qe keni ne krah dhe do e përmirësoni tej mase marrëdhënien. Beqaret nga ana tjetër do kenë veçse mundësi për aventura kalimtare dhe asgjë me shume sesa aq. Sektori i financave do mbetet ende delikat nëse nuk merrni masa te menjëhershme. Pranojeni edhe ndihmën e te afërmve.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Nëse doni qe marrëdhënia juaj me partnerin te jete edhe me e ngrohte sot duhet te përgatisni surpriza dhe ta bëni partnerin t’i rrahe zemra me fort. Beqaret do e kërkojnë kudo shpirtin e tyre binjak, por për fat te keq nuk kane për ta gjetur askund. Sektori i financave do jete i qete dhe pa probleme. Mund te përfitoni nga rasti për te bere edhe disa shpenzime me tepër nga zakonisht.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do ketë disa probleme te vogla ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite, megjithatë situata ka për t’u përmirësuar shpejt. Mundohuni qe për çdo gjë te flisni hapur me atë qe keni ne krah. Beqaret do kenë mundësi reale për dashuri me shikim te pare, mjafton qe te përfitojnë nga ftesat qe do ju bëhen. Ne planin financiar fati do jete kurdoherë ne anën tuaj dhe nuk do gjendeni ne vështirësi.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Nëse jeni ne një lidhje sot është koha e duhur për te vendosur çfarë do bëni ne vijimësi. Mos u hallakatni me kot se koti. Beqaret do jene te paduruar dhe ka rrezik te hedhin hapa shume te gabuara. Te gjitha këto do kenë pasoja tek e ardhmja. Buxhetin do arrini ta menaxhoni me shume përkujdes dhe ka mundësi qe ta vendosni situatën nen kontroll.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Shume nga problemet qe keni pasur me partnerin do zgjidhen sot për ju te dashuruarit dhe do ndiheni shume me te qete. Ata qe kane shume kohe bashke do mendojnë ta zgjerojnë familjen. Beqaret do njihen me persona nga familje te njohura dhe me para. Për ta shume gjera mund te ndryshojnë njëherë e mire. Jeta financiare do jete gjithë kohës e mbrojtur dhe nuk do ju dalin te papritura.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do jeni shume kërkues ndaj partnerit tuaj gjate kësaj dite dhe kjo here pas here mund te nxisë debate mes jush. Rikthehuni sa me pare me këmbë ne toke nëse nuk doni te vuani ne vazhdimësi. Beqaret do jene ne kërkim te një partneri te qëndrueshëm dhe ka gjasa qe sot te gjejnë persona interesante. Buxhetin do dini si ta organizoni dhe do e mbani situatën nen kontroll.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite e mbushur me konflikte, por edhe me pasion do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Shume gjera mund te dalin edhe jashtë kontrollit ne momentin qe me pak e pret, megjithatë nuk do mungojnë as çastet e zjarrta. Beqaret do kenë rivalitet te forta dhe ka mundësi te mos arrijnë ta tërheqin pas vetes atë qe pëlqejnë. Buxhetin do dini si ta menaxhoni dhe nuk do keni vështirësi.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Jeta juaj ne çift do jete e kënaqshme gjate kësaj dite. Për çdo gjë do merreni vesh me partnerin dhe do përgatisni here pas here edhe surpriza. Ata qe kane pasur debate do i sqarojnë sa hap e mbyll sytë. Beqaret duhet te luftojnë me veten për te mos pranuar ftesat e disa personave te bukur ne pamje, por te varfër ne shpirt. Te ardhurat do përmirësohen fale një trashëgimie ose fale një shpërblimi ne pune.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Nëse jeta juaj ne çift është e forte çdo gjë ka për te ecur mire sot, por nëse ajo është delikate a rrezik qe problemet te jene akoma me te mëdha e te arrihet deri ne ndarje. Beqaret duhet te përdorin te gjitha aftësitë qe kane për ta bere për vete atë qe pëlqejnë sepse asgjë ne këtë jete nuk bie nga qielli. Ne planin financiar situata do jete e shkëlqyer dhe mund te bëni çdo investim te menduar.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Lidhja juaj ne çift do përforcohet edhe me shume gjate gjithë kësaj dite. Do ndiheni për mrekulli pranë partnerit dhe sytë do ju shkëlqejnë gjithë kohës. Beqaret do lumturohen nga ftesat qe do marrin, do argëtohen, por nuk do kenë aspak dëshirë te fiksohen pas dikujt. Ne planin financiar do keni disa vështirësi te vogla dhe duhet te tregoheni shume te kujdesshëm./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Reshje shiu dhe stuhi të forta ere/ Si do të jetë dita e sotme

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të jetë me vranësira të shpeshta duke rrezikuar reshje të pakta shiu në zonat Jugore, herë pas here do të ketë stuhi të forta ere sidomos në zonat bregdetare.

Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet përmirësim gradual i kushteve të motit duke larguar vranesirat nga territori por lagështira e lartë në ajër do të bejë që i ftohti të ndjehet edhe më shumë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 11 dhjetor 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 8 nëntor 2017Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 19°C.

Era do të mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 – 65 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjelle në brigjet detare dallgëzim 5 apo 6 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Rritet numri i të larguarve nga Shqipëria/ Mbi 45 përqind më shumë se sa një vit më parë

Publikuar

-

Nga

lajme cna sociale

Hyrjet e shtetasve shqiptarë dhe të huaj në territorin shqiptar, në muajin Shtator 2021, janë 794.010.

Krahasuar me Shtator 2020, ky tregues rezulton me një rritje 31,3 %.

Në Shtator 2021, numri i shtetasve të huaj që kanë hyrë në territorin shqiptar është 494.332.

Krahasuar me Shtator 2020, ky numër është rritur me 31,1 %.

Hyrjet e shtetasve

Sipas INSTAT, Numri i shtetasve të huaj të hyrë në Shqipëri gjatë nëntëmujorit të 2021, është 4.878.404, duke u rritur me 2,3 herë, në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit 2020.

Përgjatë nëntëmujorit të 2021, vendet që kanë hyrjet më të larta të shtetasve në Shqipëri, Polonia ka pasur rritjen më të madhe me 4,6 herë dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës me 4,3 herë, ndërsa Greqia ka pasur rritjen më të ulët me 8,6 %, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2020.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 22 shkurt 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 8 shkurt 2020

Daljet e shtetasve

Daljet e shtetasve shqiptarë dhe të huaj nga territori i Shqipërisë, gjatë muajit Shtator 2021, janë 961.342 duke shënuar një rritje me 36,1 %, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.Daljet e shtetasve shqiptarë nga territori i Shqipërisë, gjatë muajit Shtator 2021, janë 366.568.

Krahasuar me Shtator 2020, ky numër është rritur me 35,0 %.

Daljet e shtetasve të huaj nga territori i Shqipërisë gjatë muajit Shtator 2021, janë 594.774.

Krahasuar me Shtator 2020, ky numër është rritur me 36,9 %.

Numri i shtetasve shqiptarë të dalë nga territori i Shqipërisë gjatë nëntëmujorit të 2021, është 3.223.429.

Ky tregues është rritur me 45,9 %, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Reshje shiu në të gjithë vendin/ E shtuna me vranësira dhe erë

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Paraditja dhe mesdita do të jenë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, të cilat herë pas here do të sjellin reshje të pakta.

Ndërsa në vijim vranësirat do të shtohen duke sjell shira të dobët në të gjithë Shqipërinë, ku lokalisht shirat do të jenë me intensitet edhe mesatar.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 8 nëntor 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 2 maj 2018Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 24°C.

Era do të fryjë lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 – 40 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në det dallgëzim 3 – 4 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE