Connect with Us

Konfirmohet pozitiv ndaj Covid-19 polici/ Vetëkarantinohen kolegët, dezinfektohet Drejtoria e Policisë së Tiranës

Kronika

Konfirmohet pozitiv ndaj Covid-19 polici/ Vetëkarantinohen kolegët, dezinfektohet Drejtoria e Policisë së Tiranës

Publikuar

-

U arratis nga Komisariati nr.1/ Gjykata lë në qeli 30-vjeçarin

Një punonjës i Policisë së Tiranës është konfirmuar i prekur nga koronavirusi.

Ndërkohë, mësohet se kolegët e policit janë vetëkarantinuar në shtëpitë e tyre.

Po ashtu mësohet se janë dezinfektuar ambientet e drejtorisë së Policisë së Tiranës dhe asaj të Përgjithshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Vendi nuk gjen qetësi/ Të shtëna me armë zjarri në Vlorë

Publikuar

-

Nga

Pas atentatit të ndodhur në qytetin e Elbasanit ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani duket se vendi nuk po gjen qetësi.

Të shtëna më armë janë dëgjuar sërisht ditën e sotme në qytetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Poro të Novoselës.

Mësohet se me armë është qëlluar në drejtim të një lokali ne pronësi të shtetasit me iniciale GJ.N. Ende nuk dihet nëse ka të lënduar, ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Atentati në Elbasan/ Të plagosurit nisen drejt Tiranës për mjekim të specializuar

Publikuar

-

Nga

Tre personat që mbetën të plagosur në atentatin në Elbasan, janë nisur drejt Tiranës për mjekim të specializuar.

Të plagosurit Emiljan Prenga 39 vjeç,  Pavlo Vuksani  50 vjeç, Eltjon Bodinaku 32 vjeç në gjendje të rëndë,  dhëndr i Pjerin Xhuvanit, janë nisur drejt Tiranës për mjekim më të specializuar.

Plagosja e tyre u bë nga truproja i Gazmend Bardhit Arbër Papleka.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto/Jo vetëm Arbër Papleka, demokratët ‘nën mbrojtjen’ e ish efektivëve të RENEA

Publikuar

-

Nga

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Elbasan, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani, ish drejtues i LSI, ndërsa u plagosën dhe kater të tjerë.

Paraprakisht mësohet se përplasja me armë ka ndodhur për shkak të zgjedhjeve, ku dyshohet se një makinë e shtabit të PS-së është kapur nga mbështetësit e PD-së duke shpërndarë para në këmbim të votës.

Megjithatë, në makinë nuk janë gjetur para, ndërsa policia ka shkuar në vendngjarje pasi është njoftuat që ka njerëz që po blejnë vota.

Dëshmitarë okularë kanë thënë se Arbër Papleka, ish efektiv i RENEAS ka dalë nga një furgon i PD dhe ka qëlluar në drejtim të vendit ku ka qenë Xhuvani me 16 plumba.

LEXO EDHE:  Shpërthimi i fuqishëm/ Artan Hoxha: Me minë të telekomanduar

LEXO EDHE:  Tiranë/ Gjermania vijon ndihmat humanitare kundër pandemisë

Mësohet se Xhuvani nuk ka qenë aty kur është raportuar për blerje votash, por ka ardhur më pas pasi është njoftuar për situatën.

Kjo nuk është hera e parë që demokratët shoqërohen nga ish punonjës të RENEA por dhe të Agron Kulicajt, ish shoqërues i Berishës dhe ish nëndrejtor i Përgjithshëm i Policisë.

Fotot e mëposhtme tregojnë se si ata shoqërojnë në fushtë edhe Lulzim Bashën./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE