Connect with Us

Lajmet vijnë më shpejt tek ti/ Dy aplikacione për tu informuar përmes telefonit tuaj

Lajme

Lajmet vijnë më shpejt tek ti/ Dy aplikacione për tu informuar përmes telefonit tuaj

Publikuar

-

Agjencia e Lajmeve CNA.al (City News Albania) ka menduar për lexuesit e saj duke shkuar më afër tyre përmes dy aplikacioneve të cilat mund t’i regjistroni në telefonin tuaj IOS dhe Android.

Me anë të këtyre aplikacionev, lajmet nga vendi, bota, rajoni, sport, show bizz, por edhe blogu, vijnë më shpejt tek ti!

Për të marrë çdo informacion në kohë reale CNA.al ofron dy aplikacione, të cilat mund t’i shkarkoni lehtësisht në telefonin tuaj celular, IOS dhe Android.

Nëse keni një telefon Android, për të regjistruar aplikacionin e CNA.al, klikoni linkun:

https://play.google.com/store/apps/details?id=al.codeit.cna

Ndërsa për të regjistruar aplikacionin e CNA.al në IOS, klikoni linkun:

https://apps.apple.com/al/app/cna-city-neës-albania/id1483498279

Agjencia e lajmeve CNA.al prej shumë vitesh në tregun mediatik shqiptar, me një profil të fortë politik, që ka publikuar me qindra materiale ekskluzive, intervista, opinione e komente dhe që ka denoncuar mjaft afera dhe skandale, tashmë është media që ka fituar besimin e opinionit publik dhe që çdo ditë gjendet pranë tyre.

LEXO EDHE:  Trump po përdor strategjinë e Reganit për të fituar në nëntor      

Më një gamë të gjërë informacionesh, informim profesional, të paanshëm dhe me një sërë investigimesh City News Albania ka depërtuar tek qytetarët , duke u bërë zëri i tyre dhe duke i bërë ata njëherësh pjesë të tyre, me shqetësimet dhe problemet që ata denoncojnë.

Nga informacionet e minutës së fundit, tek ngjarjet e ditës, të cilat thellohen më pas me analiza. Që nga politika, kronika, vendi, bota, sport, blog, shoë bizz, lifestyle, CNA.al ka hapësirë për të gjitha kategoritë e lexuesve.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Psikologia: Ndryshimi i orës shkakton depresion dhe stres

Publikuar

-

Nga

Psikologia: Ndryshimi i orës shkakton depresion dhe stres

Psikologia e njohur, Eralba Zeneli, tregoi sot efektet negative që shkakton ndryshimi i orës.

Zeneli tha se shumë njerëz kanë probleme depresioni për shkak të ndryshimit të orës.

“Unë e kam shumë problem, nuk është zgjimi për ma por është pakësimi i ditës. E lidh pak a shumë me atë që mund të themi depresion sezonal. Ne këtë javë kemi dhe javën e shëndetit mendor dhe ndaj është bërë në këtë kohë, pasi ndryshon ora. Shumë kanë këtë problemin tim, se kur errësohet në 4 e gjysmë… Unë e lidh shumë me gëzimin, më ikën një pjesë gëzimin, pasi s’ka më diell”, u shpreh ajo në emisionin “Rudina”.

Sipas saj, ndryshimi i orës shkakton edhe më shumë stres dhe përtaci te qytetarët.

LEXO EDHE:  Dy gëzime në një ditë/ Erion Veliaj dhe Ylli Ndroqi padisin CNA.al

LEXO EDHE:  Veliaj ia “merr në kthesë” Ramës/ Ja çfarë zbuloi sondazhi në CNA.al

“Sipas orës tonë të brendshme biologjike që kemi, mund të sjellë depresion sezonal, mund të sjell përtaci, stres më shumë. Edhe për orën pranverore, ndodh e njëjta gjë, por kemi stinën e pranverës në mëngjes, ne kur zgjohemi në mëngjes dhe shohim akoma natë humbet një pjesë të energjisë”, theksoi psikologia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Nuk isha ministër atë ditë/ Arben Ahmetaj sqaron aksidentin me Mirel Mërtirin

Publikuar

-

Nga

Bilanci i rindërtimit/ Ahmetaj: Brenda vitit shumë banorë do futen në banesa të reja

Debate të ashpra ka pasur sot në “Opinion” mes ministrit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj dhe panelit të gazetarëve, për çështjen e inceneratorit të Elbasanit.

Gazetarët kanë pyetur Ahmetajn pse ndodhej në një makinë me Mirel Mërtirin, ditën kur janë përfshirë në një aksident rrugor.

“Kur fasim për një aksident duhet të kemi kujdes sepse mbi të gjitha duhet t’i referohemi të dhënave zyrtare. Unë mund të udhetoj të ha, të pi me shuëm biznesmenë. Personi që përmendni nuk është kontraktor dhe unë nuk bëj procedurë. Për më tepër nuk kam qenë ministër kur jam aksidentuar”, u shpreh Ahmetaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Zhdukja e Remzi Hoxhës/ Djali: Mungon vullneti i institucioneve për të vënë drejtësi

Publikuar

-

Nga

Zhdukja e Remzi Hoxhës/ Djali: Mungon vullneti i institucioneve për të vënë drejtësi

Djali i Remzi Hoxhës, Ardian Hoxha, duke folur për zhdukjen e Remzi Hoxhës, deklaroi se rasti i babait të tij nuk është i komplikuar, por i thjeshtë.

Ardian Hoxha i ftuar në emisionin “Real Story” theksoi se për të zbardhur këtë ngjarje, mungon vullneti politik dhe institucional.

“Rasti i babait tim nuk është i komplikuar aspak, por i thjeshtë, por mungon vullneti politik dhe vullneti i institucioneve të drejtësisë që të merren siç duhet me këtë rast. Ne që kur ka ndodhur ngjarja, e kemi ditur si familje historinë. Nëntë persona e kanë marrë, sikur janë nga Kontrolli i Shtetit, kanë thënë se e po e marrin për verifikim personi, ia kanë vënë prangat dhe e kanë marrë.Rasti u denoncua në Komisariatin numër 3. Babanë tim e ka marrë SHIK-u. Që ditët e para ne kishim tre emra, Bashkim Gazidede, Arben Sefgjini, Ilir Kumbaro. Janë munduar ta fshehin trupin e babait tim dhe kanë përdorur çdo mekanizëm, sepse kanë pasur nën kontroll edhe Prokurorinë, edhe gjykatat”, tha djali i Remzi Hoxhës, Ardian Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE