Connect with Us

“Rama i ngërthyer para ekranit duke kafshuar thonjtë”/ Artan Hoxha publikon pyetjet e sondazhit që zhduku paratë nga qarkullimi

Politikë

“Rama i ngërthyer para ekranit duke kafshuar thonjtë”/ Artan Hoxha publikon pyetjet e sondazhit që zhduku paratë nga qarkullimi

Publikuar

-

gazetari flet per vizen e berishes

Report Tv në bashkëpunim me shoqërinë  italiane “MG Research” kryejnë një sondazh kombëtar si në Itali dhe në Shqipëri për të testuar opinionin publik mbi këtë emergjencë që ka bashkuar dy vendet nga pikëpamja humanitare, Covid-19.

Sondashi trajtohet në emisionin “Repolitix”, ndërsa janë bërë publike dhe pyetjet tashmë.

Por nuk ka munguar dhe reagimi i gazetarit Artan Hoxha i cili bën dhe krahasimin epik me ndeshjet e FSHF, ku dihet jo vetëm kush fiton por edhe golat që shënohen, cili i shënon dhe madhe dhe në cfarë minutë behen golat.

“Kush e gjen sa thelle ka fituar Edi Rama ndaj opozites dhe sa shume e dashurojne italianet ne sondazhin italo-shqiptar???!!!

Cfare mendojnë shqiptarët mbi masat e marra nga qeveria dhe si e gjykojnë sjelljen e politikanëve në këtë kohë pandemie? Për herë të parë Report Tv dhe shoqëria italiane “MG Research” kryejnë një sondazh kombëtar si në Itali dhe në Shqipëri për të testuar opinionin publik mbi këtë emergjencë që ka bashkuar dy vendet nga pikëpamja humanitare dhe që po trondit mbarë botën.
Sondazhi është zhvilluar nën kujdesin e Roberto Baldassarit. Pyetjet jane:
Çfarë mendojnë shqiptarët rreth masave të vendosura nga qeveria kundër epidemisë?
Shendetesia shqiptare, a po e përballon epideminë në mënyrë efikase?
Cili është gjykimi mbi sjelljen e politikanëve shqiptarë në këtë krizë të rëndë shëndetësore?
Cili është opinioni i italianëve pas dërgimit nga Shqipëria në Itali të 10 mjekëve dhe 20 infermierëve në ndihmë për të përballuar emergjencën e koronavirusit?
Si gjykojnë qëndrimin e Edi Ramës dhe të liderëve të tjerë të huaj ndaj Italisë?
Përgjigjen e shqiptarëve mbi politikanët dhe masat, por edhe të italianëve për gjestin e Edi Ramës do ta mësoni të martën në mbrëmje në orën 21:00 në emisionin ‘Repolitix’ ekskluzivisht në Report Tv njofton media ne fjale…

LEXO EDHE:  Europa në alarm për drogën dhe armët nga Shqipëria/ Rama jep leksion sigurie në asamblenë e NATO

Sigurisht pasi lexon pyetjet dhe meson kush e ka bere sondashin, nuk eshte e veshtire te kuptohet kush e ka financuar nje sondazh te tille me kosto disa dhjeteramijera eurosh ne nje kohe qameti, ku parate jane zhdukur nga qarkullimi, apo si thote nje shprehje popullore, “parate jane futur ne goje te gjarperit”…
Kjo duket si ato ndeshjet qe organizon FSHF e Dukes, ku dihet jo vetem kush fiton, por dihet edhe sa gola do shenohen, cili i shenon, madje dhe cfare minute do behet goli. 🤣🤣🤣
Pra pyetjet qe lindin pak minuta pa filluar publikimi i rezultateteve te sondazhit italo-shqiptar jane:
Sa thelle ka fituar Edi Rama ndaj opozites me masat anti-covid19(Se qe ka fituar as qe behet fjale fare) dhe sa shume e duan italianet Edi Ramen(se qe e duan mjaftueshem as qe behet fjale fare)???!!!
Kam pershtypjen qe edhe Rama vet, do jete i ngerthyer para ekranit, duke kafshuar thonjte e tij te gjate nga emocioni i rezultateve surprize te sondazhit”, shkruan Hoxha krahas pyetjeve./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Situata nga Covid-19/ Ish deputeti ngre dyshime: Mos po përdoren akoma kite kineze?

Publikuar

-

Nga

Situata nga Covid-19/ Ish deputeti ngre dyshime: Mos po përdoren akoma kite kineze?

Ish-deputeti demokrat Tritan Shehu thotë se situata e pandemisë së koronavirusit ka dalë jashtë kontrollit për shkak të dështimit të strategjisë së qeverisë.

Shehu ngre dyshime për llojin e kiteve që përdoren për testimin e personave të dyshuar si të infektuar. Sipas tij, këto kite mund të jenë të prodhimit kinez, që shpesh kanë rezultuar me një shkallë të lartë të pasaktësisë.

Shehu i rekomandon qeverisë shqiptare të kërkojë asistencë ndërkombëtare, mundësisht nga Italia, për të cilën shprehet i bindur se s’ka për të munguar.

“Covid” në përkeqësim, Rama “i zhdukur” Komiteti në konfuzion, Ministria e Shëndetësisë vë në dyshim cilësinë e testimeve të saj!

Asistenca ndërkombëtare e domosdoshme në këto kushte, kur:

—Shifrat e pakta zyrtare për përhapjen e pasojat e Covid janë tej alarmit, jemi nën një mungesë transparence, pa strategji, me një Komitet që pas dy muajsh belbëzoi përdorimin e maskave, që deklaron pa kuptuar gravitetin, hyrjen në “fazën e transmetimit komunitar” (të jashtë kontrollit)… jemi dhe me një Qeveri të paralizuar!

—Ndërsa Kryeministri ka “harruar” fjalën Covid kur pak muaj më parë ishte i “kudo e kurdo ndodhur” në betejën e tij të dështuar me tanke e avione, në vend të një strategjie inteligjente kundër një virusi, veçse duke terrorizuar qytetarët.

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë e ambasadorit amerikan/ Erion Veliaj është qen sulmi i Edi Ramës

LEXO EDHE:  Rama mbledh Këshillin Ekonomik Kombëtar / Ka një mesazh për biznesin

—Por “çuditë” pështjelluese nuk mbarojnë, ndërsa vazhdojnë të mbahen të bllokuara të gjitha laboratorët e vendit Ministria e Shendëtesisë vë në dyshim besushmerinë e testimeve të saj, të vetmet të lejuara molekulare e imunologjike, duke i dhënë një të tillë vetëm 70% e duke shpallur në këto kushte si strategji të mbrotjes së spitaleve mos testimin e gjerë!!!!

Mos vallë ne vazhdojmë të përdorim akoma kitet kineze në PCR, kur kitet e reja perëndimore kanë sensivitetin 95% e specifitetin 98%, po në imunologji, cilat janë kitet e vetme që përdoren e pse nuk publikohet dokumentacioni përkatës?!

Në këto e të tjera kushte të rrezikeshme tashmë në ekstrem duhet filluar menjehere hartimi i një strategjie inteligjente e implementimi i saj, gjë e cila imponon një asistencë profesionale e logjistike ndërkombëtare të qendrueshme në terren, mundësisht italiane, që nuk do të mungojë nqs kërkohet”, shkruan Shehu./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“I vetëm në Facebook”/ Ramës i dezerton ushtria e Propagandës

Publikuar

-

Nga

Një video e zakonshme me ngjyra me xhirime të kuruara nga ajri e nga toka, është hedhur mesditën e kësaj të diele në faqen Facebook të kryeministrit. Bëhet fjalë për një kantier tregtimi të peshkut diku në Vlorë, ku me siguri regjisor i xhirimit të planeve është ministri përgjegjës Bledi Çuçi.

Pak a shumë diçitura për këto lloj sipërmarrjesh është e ngjashme dhe për kantierin në fjalë shkruhen këto fjalë: “Pas qendrës së re të mbledhjes e shpërndarjes së peshkut në Shëngjin, një tjetër kantier në Vlorë për tregtimin me shumicë të peshkut në kushte optimale. Së shpejti edhe rindërtimi i Portit të Peshkimit”.

Por kjo nuk i bën pështypje gazetarit e as medias në tërësi, (përjashto ato që bëjnë klering me çdo lloj lajmi të gatshëm që shpërndan qeveria).

LEXO EDHE:  Europa në alarm për drogën dhe armët nga Shqipëria/ Rama jep leksion sigurie në asamblenë e NATO

LEXO EDHE:  Opozita refuzon raportet ndërkombëtare/ “Rilindja” investoi më shumë se kudo në Shkodër

Por çfarë vumë re, vetëm 20 minuta pas publikimit, aty ku ushtarët e administratës duhet të vërshonin me komentet “Bravo”, “Rroftë Qeveria”, “I palodhuri Edi Rama” etj.

Asgjë nga këto me përjashtim të ndonjë individi të dalë nga rreshti, në mos punonjës i propagandës, ndonjë militant i rastit.

Pa sqaruar komentet,  po i përcjellim të fotografuara,  por le të nxjerrim dy arsye pse administrata dixhitale refuzon të luajë gishtin brenda postimeve të Ramës. 1.  E diel! 2. Po soset durimi! /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-109 milionë euro për Bechettin/ Ish-zv.kryeministrja: Ja çfarë humbën shqiptarët nga tekat e Ramës

Publikuar

-

Nga

Video-109 milionë euro për Bechettin/ Ish-zv.kryeministrja: Ja çfarë humbën shqiptarët nga tekat e Ramës

Avokatja shkodrane dhe ish-zv/kryeministrja Ledina Mandija përmes një statusi në rrjetet sociale tregon se si mund të ishin shpenzuar 109 milionë euro, që kryeministri Rama humbi në përballjen me sipërmarrësin italian Francesco Bechetti. Mandija, bashkëngjit edhe një video përmes së cilës bën përgjegjës kryeministrin që shndërroi një luftë personale në një gjobë të rëndë për Shqipërinë.

Kryeministri në ikje po dëmton çdo ditë interesin publik. Lufta e tij personale me sipërmarrësin italian Francesco Bechetti do t’i kushtojë të gjithëve shqiptarëve plot 109 milionë euro!

LEXO EDHE:  Europa në alarm për drogën dhe armët nga Shqipëria/ Rama jep leksion sigurie në asamblenë e NATO

LEXO EDHE:  “Hajdut, kriminel, thyej qafën”/ Qytetarët “masakrojnë’ Ramën

Edi Rama vendosi interesat e tij personale mbi ligjin dhe interesat e vendit, dhe për dëmin që ai shkaktoi shqiptarët e varfëruar duhet të paguajnë gjobën 109 milionë euro, në vend që këto para t’i mbanin për vete.

Ky është krim. Dëmi ekonomik i shkaktuar nga Edi Rama po e vret ekonominë dhe po zbraz xhepat e shqiptarëve.

Shikoni sa familje dhe biznese mund të ishin ndihmuar me kaq shumë para? Sa shkolla dhe spitale mund të ishin ndërtuar? Sa njerëz mund të ishin ndihmuar? /CNA.al

LEXO TE PLOTE