Connect with Us

“Një ndjesë e vonuar, por e pranuar!”/ Berisha publikon mesazhin e socialistit: Haram vota për Ramën

Denoncim

“Një ndjesë e vonuar, por e pranuar!”/ Berisha publikon mesazhin e socialistit: Haram vota për Ramën

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari, i cili i kërkon falje, që kishte menduar se ishte ai e keqja e këtij vendi.

Qytetari tregon se ka votuar për Edi Ramën, por tani thotë se është ai e keqja e shqiptarëve dhe më tej shton “haram i qoftë vota se po tallet me qytetarët”.

“I dashur Sali Berisha po te shkruaj sepse dua te kerkoj ndjesë sepse kisha menduar se ti ishe e keqja e ketij vendi por sot e kuptova se e keqja e vertetë e ketij vendi dhe e shqiptareve eshte makiaveli Edvin Kristaq Rama. Kisha kohe qe mundohesha qe hiqja barkun sepse jam pak i shendosh por sot kryeministri ne detyre qe ja bej haram voten time tha rri pa ngren qe te ulet edhe barku ja si tallet me ne ai maskara. Vertet qe ju kerkoj ndjes i dashur kryeminister.”-shkruan qytetari.

LEXO EDHE:  Kokëdhima kundër Ramës për importin e mbetjeve

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Mësuesve u mbahet gjysma e rrogës/ Zbulohet mesazhi kërcënues

Publikuar

-

Nga

mesuesi frymezues

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një denoncuesi, i cili thotë se qeveria ka vendusur që tiu mbajë gjysmën e pagës mësuesve.

Denoncuesi thekson se u është dërguar një mesazh në WP, ku kërcënohen me prerje rroge nëse nuk firmosin se pranojnë të heqin gjysmën e rrugës.

Berisha shkruan se mesueseve u mbajne gjymen e rroges njelloj si narkodeputeteve dhe narkoministrave!

“Pershendetje Profesor Doktor Sali Berisha . Doktor sot do te dergoj nje sms te cilen na i kane derguar ne WP te gjithe mesuesve te Drejtorise Arsimore Maliq, ku kercenohen per prerje rrogash ose duhet ne nenshkruajme nje deklarate ku te pranojme te na heqin gjysmem e rroges gjoja per ta derguar tek njerezit ne nevoje dhe ti vjedhin per vete njelloj sic vodhen ato leket e dhuruara per termetin, nqs nuk nenshkruajme por pyesin prinder rilindas dhe femije te tyre qe te shpifin per mesuesit kur ti pyese drejtoria.”-shkruan denoncuesi.

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Skandali në e-Albania/ Korçarit nuk i japin leje ti dërgojë ushqime gjyshërve

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari, sipas të cilit në portalin e-albania nuk i kanë dhënë leje të dalë t’iu çojë ushqime gjyshërve.

Qytetari pretendon se ka aplikuar tre herë në e-albania për të lëvizur me makinë për t’iu dërguar gjyshërve ushqim, por leja i është refuzuar.

“I nderuar doktor Sali Berisha, une jam nje qytetar nga Korca. I kam kerkuar leje shtetit ne portalin e-albania 3 here per te levizur me atomjet per tju cuar gjusherve ushqime dhe keta plerat ma refuzojne.
Me aq kam pare une vetem narkotrafikantet kane mare leje per te shitur droge edhe vijne verdalle kur tju doje b…kurse ne nuk na japin leje tju cojmë ushqime gjysherve ne fshat qe ata na kane dhene jete. “-thuhet në denoncim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Ushqente të pamundurit/ Gjobitet e shoqërohet drejtori i qendrës rezidenciale

Publikuar

-

Nga

Një ndër masat e para, të marra nga Qeveria për mos përhapjen e COVID-19, ishte mbyllja e institucioneve arsimore dhe më pas edhe izolimi në shtëpi i qytetarëve.

Por në zonën e Astirit, një njësi tregtare ka mbyllur qepenat përgjysmë, duke shkelur ligjin e duke vazhduar aktivitetin.

Në zonën e Kinostudios, në rrugën “Shefqet Kuka” ndodhet qendra rezidenciale “Strehë dhe Shpresë”, që drejtohet nga qytetari Hysni Kuka.

Ky i fundit tregon, se u shërben 55 të moshuarve dhe personave të tjerë të braktisur, që nuk kanë mundësi të tjera mbijetese.

Por pak ditë më parë, Hysniu dhe qendra e tij u gjobit me 10 milionë lekë të vjetra nga komisariati numër 4, duke u konsideruar njësi tregtare.

Pamjet filmike dokumentojnë se dy policë, Guximi dhe Velo, në datën 24 mars hynë si ilegalë në ambientet e qendrës rezidenciale, duke venë gjobën dhe shoqëruar Hysniun në komisariat.

Hysniu është ankuar Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, SHÇBA-ja, Gjykata administrative, i ka bërë kallëzim dhe i ka shkruar edhe kryeministrit Edi Rama, por asnjë zgjidhje.

LEXO EDHE:  Berisha: Nesër takimi i tretë dhe i vërtetë Veliaj – Majko!

LEXO EDHE:  Berisha: Nesër takimi i tretë dhe i vërtetë Veliaj - Majko!

Për këtë rast, emisioni “Stop” iu drejtua Komisariatit të Policisë nr 4, ku pati një komunikim me Shefin e saj Agim Hoxha.

Në mënyrë të çuditshme zoti Hoxha u shpreh se është në dijeni të rastit, por ai do ta verifikojë pa qenë e nevojshme të bëjë shumë bujë.

Shefi Agim Hoxha-Përshëndetje! Faleminderit!

Shefi Agim Hoxha-Po, Odeta! Urdhëroni!

Shefi Agim Hoxha-Po!

Shefi Agim Hoxha-Po!

Shefi Agim Hoxha-Ky është një rast, që po verifikohet nga ana ime. Nuk duhet bërë kaq bujë, sa e bëni ju.Normalisht, aty ka ambiente ndenjëse. Ky ambient lokali, është ambient lokali, që shërben edhe për pjesën tjetër të banorëve, që duhet zbatuar urdhri, duhej të mbyllej.

Shefi Agim Hoxha-Unë jam në fazë verifikimi.Më kupton?/tvklan.al

LEXO TE PLOTE