Connect with Us

Berisha shpreh ngushëllime për viktimat e Covid-19/ Mbështetje dhe solidaritet ndaj personelit mjekësor

Lajme

Berisha shpreh ngushëllime për viktimat e Covid-19/ Mbështetje dhe solidaritet ndaj personelit mjekësor

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllime për familjet e viktimave të koronavirusit në vendin tonë.

Berisha ka uruar shërim të shpejtë për të gjithë të infektuarit nga Covid-19.
Gjthashtu ish kryeministri shpreh, mbështetje dhe solidaritet ndaj mjekëve dhe infermierëve kudo që janë.

“Dje mbasdite ndërroi jetë viktima e 15-te e covid19 në spitalin Infektiv.
Miq, një lajm i hidhur erdhi dje nga spitali infektiv. Mbasdite dje ndërroi jetë viktima e 15te e covid 19 dhe e katërta në 24 orët e fundit. Me këtë rast le të shprehim të dashur miq ngushëllimet tona me të ndjera familjeve të 15 viktimave të kësaj sëmundje brutale të pabesë dhe të lutemi së bashku që shpirtrat e tyre të gjejnë paqen e merituar. Gjithashtu ju ftoj ju tju urojmë nga zemra të gjithë të sëmurëve me këtë virozë kudo që janë në spital apo karantinë në shtepi, shërim të plotë nga kjo sëmundje si dhe tju shprehim në mbështetjen dhe solidaritetin tonë më të plotë mjekëve dhe infermierëve, të gjithë personelit tonë shëndetësor në spitalet covid dhe kudo që janë. Mirënjohje të pakufishme për punën e tyre! Sb”, shkruan Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Zjarr masiv në Kutal të Përmetit/ Flakët ‘përpijnë’ pyje e kullota

Publikuar

-

Nga

flakët ‘përpijnë’ pyje e kullota

Situata e zjarreve në Shqipëri vijon të rëndohet.

Në Përmet, zjarri ka dalë jashtë kontrollit teksa situata sa vjen e agravohet.

Deri më tani janë djegur 13 hektarë kullota e 10 hektarë pyje kryesisht në fshatin Kutal.

Një tjetër zjarr masiv është aktiv në Ballaban të Këlcyrës aktualisht.

LEXO TE PLOTE

Lajme

Video/ Zjarri “pushton” Karaburunin, gadishulli në flakë prej ditësh

Publikuar

-

Nga

Video/ Zjarri “pushton” Karaburunin, gadishulli në flakë prej ditësh

Prej disa ditësh Vlora është e rrethuar nga zjarret.

Përveç Radhimës, zonën pranë Orikumit, Selenicën, gadishulli i Karaburunit ka tre ditë që digjet.

Këta janë pamjet gjatë pasdites së sotme në Karaburun siguruar nga CNA.al, ku vatrat e zjarrit duket se do ndalen vetëm pasi të arrijnë në bregun e detit.

Zjarret që kanë rënë në gjithë zonën janë të qëllimshme dhe më së shumti janë vendosur nga barinjtë që ripërtërijnë kuotat e bagëtive./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Syri.net publikon/ Dëshmia e ish-drejtori të CEZ Albania, Josef Hejsek: “Zyra e ish-kryeministrit Berisha më kërkoi që CEZ të shkëputej nga Ismailaj”

LEXO EDHE:  Syri.net publikon/ Dëshmia e ish-drejtori të CEZ Albania, Josef Hejsek: “Zyra e ish-kryeministrit Berisha më kërkoi që CEZ të shkëputej nga Ismailaj”


 

LEXO TE PLOTE

Lajme

Foto/ Parashutisti bie në det, shpëtohet nga plazhistët

Publikuar

-

Nga

Fotot/ Parashutisti bie në det, shpëtohet nga plazhistët

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur pasditen e sotme në plazhin e Qerretit, në Durrës.

Nuk dihen shkaqet e rënies së parashutistit.

Pushuesit kanë vepruar menjëherë për mos e lënë të mbytet.

LEXO TE PLOTE