Connect with Us

Shiu nuk po na ndahet/ Mësoni si do të jetë moti në vijim

Sociale

Shiu nuk po na ndahet/ Mësoni si do të jetë moti në vijim

Publikuar

-

Për ditën e sotme priten reshje të dobëta, deri lokalisht të dobëta në të gjitha qarqet e vendit. Në pjesën Verilindore reshjet priten të jenë në formën e dëborës.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 11 / 19 °C
në vendet e ulëta: 10 /15 °C
në vendet malore: 5 / 10 °C

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Horoskopi i ditës, 31 mars 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Marrëdhënia juaj me partnerin do jete me e ngrohte nga me pare. Nuk do keni me asnjë lloj debati me te dashurin e zemrës dhe për çdo gjë do flisni hapur me te. Beqaret do jene joshës te parrezistueshem dhe do bëjnë shume persona për vete. Ne planin financiar Venusi do ketë ndikim mjaft pozitiv dhe do ju mbroje nga te gjitha problemet. Situata nuk do jete e ndërlikuar si me pare.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot do e keni me te lehte për te ruajtur një klime te ngrohte ne jetën tuaj ne çift. Bashkëpunimi me partnerin do jete gjithë kohës i jashtëzakonshëm. Beqaret duhet te qartësohen njëherë vete për hapat qe duan te hedhin para se te tentojnë te joshin dike. Me financat duhet te tregoheni sa me te kujdesshëm qe te mundeni pasi po filluan problemet do e keni te vështirë qe t’i zgjidhni.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ambienti yjor do jete shume i përshtatshëm për jetën tuaj ne çift gjate gjithë kësaj dite kështu qe priten momente shume harmonike, te mbushura me bashkëpunim dhe sensualitet. Beqaret le t’i pranojnë ftesat qe do ju bëhen, por kurrsesi nuk duhet te nxitohen dhe te hedhin hapa pa u bindur nëse personat janë te duhurit. ne planin financiar nuk duhet te merrni asnjë rrezik sepse gjendja nuk do jete e përshtatshme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Gjithçka do ece me se miri sot për juve qe jeni ne një lidhje. Do bëni surpriza te njëpasnjëshme për partnerin dhe do ndiheni shume me te qete nga me pare. Beqaret duhet te jene sa me te arsyeshëm sepse po gabuan me zgjedhjet kane për te vuajtur gjithë jetën e tyre. Gjendja e financave do ketë goxha përmirësime kështu qe pak nga pak do arrini te bëni edhe disa investime me tepër.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dite shume konfuze ka për te qene kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Shpesh do ndiheni ne siklet dhe nuk do dini çfarë te bëni pasi nuk do ju pëlqejë sjellja e atij qe keni ne krah. Beqaret gjithashtu vështirë se do kënaqen nga takimet qe do realizojnë kështu qe preferojnë te presin edhe pak kohe. Financat nuk do jene shume te kënaqshme prandaj mundohuni te bëni shume kujdes me shpenzimet.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dite goxha e tensionuar ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Për shume gjera nuk do dini çfarë te bëni dhe do ndiheni keq edhe kur te thoni fjale te gabuara ndaj atij qe keni ne krah. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime impresionuese, por mund te fillojnë edhe lidhje pasionante. Gjendja financiare ka për te qene shume here me e qëndrueshme nga me pare kështu qe mos u shqetësoni për asgjë.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite shume e privilegjuar ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ndiheni gjithë kohës entuziaste, te kënaqur dhe te plotësuar. Beqaret do kenë veçse njohje gjate kësaj dite dhe nuk do hedhin asnjë hap me tej. Për ta ende nuk ka ardhur koha e ndryshimeve te mëdha. Ne planin financiar do keni fat me shumice kështu qe do arrini t’i kryeni pa probleme te gjitha shpenzimet e dëshiruara.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Do merreni vesh për mrekulli me te dashurin e zemrës tuaj kështu qe do bëni plane me afatgjate edhe për te ardhmen se bashku. Ata qe kane pasur konflikte te forta gjithashtu do jene me te qete. Beqaret do kenë me shume fat ne dashuri dhe do përjetojnë emocione si asnjëherë me pare. Sektori i financave do varet nga mënyra sesi ju di i menaxhoni te ardhurat.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite shume e qete ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Do keni një harmoni te adhurueshme me atë qe keni ne krah dhe për asgjë nuk do qaheni. Beqaret do kenë takime te papritura te cilat do i mrekullojnë me shikim te pare. Arritjet financiare do jene gjithashtu te konsiderueshme. Përveç menaxhimit te kujdesshëm do jeni edhe me shume fat.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Lidhja juaj me partnerin ka për te qene shume problematike sot. Nuk do ndiheni mire asnjë moment dhe ne disa çaste madje do qani e do mbylleni ne vetvete. Beqaret duhet t’i shmangin ne maksimum personat qe kane pasur lidhje shume te gjata sepse dashuri te tilla nuk harrohen lehtësisht. Financat do jene mjaftueshëm te mira sa për te bere edhe investime te mëdha.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite jo shume mire do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do keni here pas here debate me partnerin dhe nuk do ndiheni te qete. Beqaret do jene gati edhe për aventura kalimtare, mjafton qe te mos mbeten me te vetmuar si deri me sot. Financat nuk do jene te këqija, por për shkak te prishjes se një aparati elektrik mund t’iu duhet te shpenzoni me tepër.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift do privilegjohet tej mase sot dhe keni për te përjetuar vetëm çaste te lumtura se bashku. Do i sqaroni edhe disa mosmarrëveshje te vogla qe keni pasur dikur. Beqaret do jene me tërheqës dhe do arrijnë te bëjnë për vete shume persona. Edhe sikur te duan ata nuk do i shpëtojnë dot krijimit te një lidhjeje. Te ardhurat do përmirësohen shume me tepër dhe do ndiheni me te çlirët për te bere investime me shume.

LEXO EDHE:  Termometri zbret nën zero/ Surprizat e motit gjatë ndërrimit të viteve

LEXO EDHE:  Ndryshon moti/ Bëhuni gati për reshje dhe shtrëngata

LEXO TE PLOTE

Sociale

Manastirliu jep lajmin e mirë/ Brenda prillit, 10 mijë tamponë dhe 50 respiratorë të tjerë

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje me emisonin “5 Pyetjet nga Babaramo” tha se brenda prillit pritet të vijnë 10 mijë tamponë dhe 50 respiratorë të tjerë.

“Brenda një jave do të vijë pjesa e parë e respiratorëve, ndërsa presim që brenda prillit të kemi 50 respiratorë të tjerë, përveç 54 që kemi blerë, por pritet lëvrimi i tyre. Sa i përket tamponëve ne presim që jo vetëm të kemi 10 mijë tamponë dhe për të pasur edhe cilësi për kitet. Deri tani janë kryer mbi 1500 testime. Po punojmë që edhe spitali ‘Shefqet Ndroqi’ të ketë një laborator të vetin për analizat për koronavirusin” tha ajo.

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Mjekët shqiptarë në Itali pa dokument vërtetimi/ Manastirliu sqaron situatën

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje me ABC news, ka sqaruar dhe situatën me mjeket shqiptarë në Itali, pas një lajmi se ata duhet ti nënshtroheshin një testi pasi kishin shkuar pa asnjë dokument që vërtetonte certifikimin e tyre.

Manastirliu tha se certifikimi është vetë licensa që ata kanë, dhe se testimi do të kryhet vetëm për të bërë të mundur ndarjen e tyre në repartet përkatëse.

LEXO EDHE:  Ndryshon sërish moti/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

LEXO EDHE:  Surprizat e motit/ Çfarë pritet për orët në vijim

“Dokumenti certifikues është vetë licensa e tyre. 30 mjekët dhe infermierët i kanë licensat. Por për t’i ndarë duhet edhe një vlerësim tjetër siç bëhet në çdo vend të botës. Duhet të vlerësohen të ndahen dhe të çohen në repartë të caktuara”, tha ajo./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE