Connect with Us

44-vjeçari bie nga kati i tretë/ Dërgohet me urgjencë në spital

Lajme

44-vjeçari bie nga kati i tretë/ Dërgohet me urgjencë në spital

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Durrës, ku një 44-vjecar ka rënë nga kati i tretë i pallatit ku banonte.

Policia bën me dije se shtetasi I.L, është dërguar me urgjencë në spital, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

“Më datë 31.03.2020, rreth orës 09:40, në lagjen nr.12, Durrës, është rrëzuar nga kati i tretë i pallatit ku banon shtetasi I.L., 44 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotëtë rrethanave të ngjarjes.”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Nuk kanë leje nga Ministria e Jashtme/ Një grup shqiptarësh bllokohen në Kapshticë

Publikuar

-

Nga

Një numër i konsiderueshëm shtetasish shqiptarë nuk janë lejuar të futenn në Shqipëri.
Kjo ka ndodhur pasi shumica e këtyre shtetasve nuk janë pajisur me leje nga Ministria e Jashtme.

Autoriteteve kufitare greke u është kërkuar të mos lejojnë hyrjen e shtetasve shqiptarë dhe të huaj të hyjnë nga Greqia në Shqipëri.

Shtetasit që kanë dalë nga Shqiperia janë ata që kryejnë transport të mallrave dhe që kanë leje të përhershme sipas aktit normativ./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Nuk është koha për politikë”/ Basha: Paketa ekonomike s’mjafton, të trefishohet!

Publikuar

-

Nga

Kreu i PD, Lulzim Basa thotë se nuk është koha për politikë, por sipas tij ky është momenti që të gjithë forcat të përqendrohen në kapërcimin me sukses këtë betejë.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se paketa ekonomike është e pamjaftueshme, për këtë arsye kërkon trefishimin e saj.
Sipas Bashës kjo mund të bëhet duke anuluar çdo shpenzim tjetër të padobishëm.

“Numri i bizneseve nuk tejkalon 1/3 e bizneseve të regjistruara në Shqipëri. Këto biznese janë në panik total, se 80% e bizneseve janë detyruar të mbyllen për shkak të masave, dhe nëse shumica e popullsisë urdhërohet të qëndrojë në shtëpi. Të rishikohet me urgjencë, të hapet aplikimi për të gjithë bizneset e mbyllura. Për t’u përshëndetur dyfishimi i ndihmës sociale. Ato bizese që janë hapur, nuk ka xhiro nuk ka fitim, këtej i kërkohet të paguajnë detyrimet tatimore. Paketa duhet të tre fishohet, është e arritshme, të anulohet çdo shpenzim tjetër. E neveritshme se si në këto kohë vijon të mendohet si do i shërbesh klientëve dhe jo qytetarëve”, tha Bashan ë një deklaratë për mediat./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Thirrja e Bashës/ Të bëhen sa më shumë testime, ose sakrifica do të shkojë dëm

Publikuar

-

Nga

Kreu i PD-së, Lulzim Basha bën thirrje që të bëhen sa më shumë testime të popullsisë për koronavirusin

Basha theksonn se nëse nuk kryhen këto testime e gjithë sakrifica e këtyre tre javëve do të shkojë dëm.

“Mbetet urgjence prej më shumë se 10 ditësh, ndryshimi i testimit. Ndonëse numri i atyre që është konfirmuar, është akoma në shifra të menaxhueshme, është për t’u theksuar se % e viktimave mbetet e lartë. Tregon se numri i testimeve është shumë i ulët. Me kërkesën e OBSH-së bëj thurrje rritjen e numrit të testimeve dhe të gjurmimit, dhe izolimit të sjellin rezultate të vertët. Pa këtë hap, kjo sakrificë do të shkojë dëm. Duhet ta dimë se sa të infektuar kemi dhe ku i kemi”, tha Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE