Connect with Us

12 rastet e reja me COVID-19 në Durrës/ Njëmbëdhjetë prej tyre anëtarë të një familje

Shëndeti

12 rastet e reja me COVID-19 në Durrës/ Njëmbëdhjetë prej tyre anëtarë të një familje

Publikuar

-

Në qytetin e Durrësit, gjatë 24 orëve të fundit janë shtuar 12 raste të reja që kanë rezultuar pozitiv me koronavirusit.

Mësohet se 11 nga 12 rastet janë pjestarë të një familje. Kjo familje banon në Spitallë të Durrësit, ndërsa deri më tani gjendja e të infektuarëve është e mirë.

Ndërsa rasti tjetër nuk ka të bëjë me 11 pjestarët e kësaj familjeje të infektuar.

LEXO EDHE:  “S’kam ardhur as për fushatë dhe as për zgjedhje”/ Basha troket në një familje në Tiranë

Më herët Ministria e Shëndetësisë  konfirmoi se numri i personave të prekur nga koronavirusi në Shqipëri ka arritur në 243./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

Pas Andi Koraqit, infektohen nga koronavirusi tre kryeinfermierë tek Spitali Infektiv

Publikuar

-

Nga

Tre kryeinfermierë në Spitalin Infektiv kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.
Mësohet se tre kryeinfermierët janë shtruar në spitalin Infektiv.

Më herët u raportua se edhe shefi i Laboratorit te Mikrobiologjisë në QSUT, Andi Koraqi është prekur nga COVID-19.

Kujtojmë se disa ditë më parë janë infektuar edhe Mirela Cami, Drejtoresha e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor dhe Skënder Brataj Drejtor i Urgjencës Kombëtare./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Shkon në 13 numri i viktimave nga koronavirusi/ Shërohen tetë pacientë të tjerë

Publikuar

-

Nga

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka bërë të ditur se 13 persona kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në Shqipëri.

Në një komunikim publik, Rakacolli tha se dy pacientë të tjerë, të konfirmuar me Covid-19, kanë ndërruar jetë në Spitalin Infektiv, duke e çuar në 13 numrin e viktimave.

“Mbrëmjen e kaluar dhe mëngjesin e sotëm kanë ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 82-vjeçare nga Tirana dhe një pacient 62 vjeçar nga Durrësi, të konfirmuar me COVID-19, me sëmundje bashkëshoqëruese.
Shkon në 13 numri i personave që kanë ndërrur jetë nga COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjeve të të ndjerëve.
Ju informojmë se aktualisht, në shërbimin infektiv aktualisht janë 77 të shtruar. 8 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa 3 nga këta janë të intubuar. Pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente. Ndërkohë në spitalin COVID 2 “Shefqet Ndroqi” kemi një pacient të shtruar.”-tha Rakacolli.

LEXO EDHE:  “S’kam ardhur as për fushatë dhe as për zgjedhje”/ Basha troket në një familje në Tiranë

LEXO EDHE:  “S’kam ardhur as për fushatë dhe as për zgjedhje”/ Basha troket në një familje në Tiranë

Po ashtu ajo dhe edhe një lajm të mirë ndërsa theksoi se “Lajmi i mirë është që gjatë 24 orëve të fundit kemi 8 pacientë të shëruar duke e çuar numrin e të shëruarve nga COVID-19 në 52.”.

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

20 raste të reja në 24 orë/ Shkon në 243 numri i personave të prekur nga koronavirusi në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Rritet numri i personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë.
Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 20 raste të reja .

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se numri i personave të prekur nga koronavirusi në Shqipëri ka arritur në 243.

Deri në këto momente janë testuar 1671 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 243 raste. Mbrëmjen e kaluar dhe mëngjesin e sotëm kanë ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 82-vjeçare nga Tirana dhe një pacient 62 vjeçar nga Durrësi, të konfirmuar me COVID-19, me sëmundje bashkëshoqëruese.

Shkon në 13 numri i personave që kanë ndërrur jetë nga COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u shpreh ngushëllimet familjeve të të ndjerëve. Ju informojmë se aktualisht, në shërbimin infektiv aktualisht janë 77 të shtruar. 8 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa 3 nga këta janë të intubuar. Pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente. Ndërkohë në spitalin COVID 2 “Shefqet Ndroqi” kemi një pacient të shtruar. Lajmi i mirë është që gjatë 24 orëve të fundit kemi 8 pacientë të shëruar duke e çuar numrin e të shëruarve nga COVID-19 në 52.

LEXO EDHE:  Durrës/ “Arrest me burg” për Agron Çopen

LEXO EDHE:  “S’kam ardhur as për fushatë dhe as për zgjedhje”/ Basha troket në një familje në Tiranë

Harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Tiranë, Durrës, Shkodër, Mirditë dhe Korçë, përveç rasteve të zbuluar për të cilat po kryhet hetimi epidemiologjik dhe ku po punohet me shumë intesitet nga epidemiologët për gjurmimin e kontakteve të rasteve pozitive dhe ndërprerjen e zinxhirit të transmetimit të infeksionit. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon: – Tiranë 129 raste – Durrës 26 raste – Lushnje 4 raste – Elbasan 5 raste – Fier 23 raste – Kavajë 4 raste – Rrogozhinë 2 raste – Korçë 15 raste – Vlorë 5 raste – Shkodër 8 raste – Lezhë 5 raste – Berat 1 rast – Has 2 raste – Krujë 5 raste -Tropojë 4 raste – Pukë 3 raste – Mirditë 2 raste

LEXO TE PLOTE