Connect with Us

Regjistrohet viktima e 12 nga koronavirusi në Shqipëri

Politikë

Regjistrohet viktima e 12 nga koronavirusi në Shqipëri

Publikuar

-

Një tjetër paciente e infektuar me koronavirus ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme në Spitalin Infektiv.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se ka humbur jetën pacientja 82-vjeçare L. M., nga Tirana, e cila ka qenë e shtruar prej 5 ditësh në spital.

Dy ditët e fundit gjendja e 82-vjeçares u rëndua së tepërmi dhe pavarësisht përpjekjes së stafit mjekësor, nuk arriti të mbijetojë.

82-vjeçarja që vuante nga disa sëmundje bashkëshoqëruese: Astma Bronkiale, Hipertension, Podagra (sëmundje reumatismale) është viktima e 12 e COVID-19 në Shqipëri.

LEXO EDHE:  Kushërirë me dy rastet e para/ Infektohet me koronavirus e moshuara në Tropojë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerës dhe apelon qytetarët t’i respektojnë me shumë rigorozitet masat e distancimit social dhe izolimit, pasi janë përcaktuese për frenimin e përhapjes së COVID-19./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Manastirliu i përgjigjet akuzave të opozitës/ “Duhet të ishte në të njëjtin front në këto momente”

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje me emisonin “5 Pyetjet nga Babaramo”  duke iu përgjigjur akuzave të opozitës përsa i përket koncesioneve tha se ata duhet të ishin në të njëjtin front në këto momente.

“Pavarësisht cfarë thotë opozita, që besoj që duhet të ishte në të njëjtin front në këto momente. Përsa i përket PPP-ve dhe koncesionit të Check Up që është i pezulluar deri kur të kalojë kjo epidemi.

Këtu nuk ka asnjë gjë të çuditshme, kjo është rutinë, kontratat përcaktojnë masat kur ka situata të jashtëzakonshme. Kjo është normale në punën e cdo qeverie në kuadër të masave” tha ministrja./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Probleme për aplikimin në E-Albania”/ Rama jep lajmin: Nesër policia do jetë mirëkuptuese

Publikuar

-

Nga

Shumë qytetarë janë anskuar se nuk kanë mundur të marrin leje dalje për shkak se sistemi i E-Albania ka pasur vështirësi për shkak të fluksit të aplikuesve.

Për këtë ka folur mbrëmjen e sotme edhe kryeministri Edi Rama, i cili ka kërkuar ndjesë dhe ka bërë të ditur se nesër policia nuk do jetë ndëshkuese, por mirëkuptuese me qytetarët.

“Më lejoni t’ju kërkoj ndjesë të gjithë atyre që kanë pasur problem me E-Albania. Ka qenë një problem i lidhur me funksionimin e sistemit me kompanitë celulare. Për këtë arsye, sot dhe nesër Policia e Shtetit është e vetëdijshme që duhet të jetë sa më sensibilizuese dhe mirëkuptuese dhe të mos adresojë në mënyrë të menjëhershme sanksionet dhe gjobat duke pasur parasysh se në tërësi masat po zbatohen më së miri dhe ata pak të pabindur, ata pak të papërgjegjshëm, sidoqoftë janë problem. Nuk e hedhim dot poshtë gjithë këtë përpjekje të jashtëzakonshme të të gjithëve ne bashkë që po bëjmë dita ditës”, tha Rama në një videolive./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video e nënës nga Vlora/ Deputeti shpërthen ndaj Ramës e Bashës: Palaço të pështirë!

Publikuar

-

Nga

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi ka publikuar videon e nënës vlonjate Myzejene Jaupi e cila tronditi mbarë opinion publik pasi në mungesë të ushqimit, prej dy ditësh pinte ujë me sheqer.

Duke i konsideruar si një tufë hipokritësh Murrizi pyet Ramën se cilat janë 107, 128 familjet e ndihmuara dhe ironizon Bashën për 8 propozimet për përballimin e krizës së koronavirusit.

KJO VIDED HEDH POSHTE ÇDO PROPAGANDE E HIPOKRIZI NE KETE KOHE KOLERE TE KUJDO PALAÇO TE TEATRIT TE PESHTIRE POLITIK QE POSTON MASHTRIME E KERKON QIQRA NE HELL NDAJ QEVERISE

Ku jane keta 107128 FAMILJE Z Rama qe ju i paskeni furnizuar me ushqime??????

Shqiperia ka gjithsej rreth 1 milion FAMILJE, nga te cilat besoj se rreth 300 mij FAMILJE e kane buken e gojes

Pse nuk i ben transparent ne çdo Bashki se cilat jane FAMILJET qe jane planifikuar per tu derguar ndihma ne shtepi, dhe se cilave FAMILJE u ke dhene ndihma deri tani???????

Sipas shifrave te publikuara nga Ti, i bie gati nga 1500 FAMILJE per çdo bashki dhe rreth 17000 ne Tirane

Bej pra publike dhe transparente se kujt ja ke dhene dhe sa i ke i dhene per FAMILJE??????

LEXO EDHE:  “Gazetarët janë të kërcënuar në Shqipëri”/ UGSH reagon pas raportit të ‘Reporterëve pa Kufij’

LEXO EDHE:  Batoni dhe Berati/ Dy “B-të” e Kosovës që i japin “mend” Shqipërisë

Apo edhe ketu mercenaret politik te bashkive qe te dhuroi sivllau yt, jane kujdesur qe tu shperndajne ndihma vetem militanteve te sektit rilindje??

DEGJOJENI ZERIN E DRIDHUR TE KESAJ GJYSHEJE FISNIKE E PLOT DINJITET DHE SHIHNI LOTET E SAJ TE TRISHTIMIT NE EKSTREM

KJO ESHTE E VERTETA E HIDHUR

JO PERRALLAT TUAJA TE NDYRA

Pa le kur pashe sot thirrjen e sivllaut tuaj qe ju jepte urdher siç ju ka dhene deri tani per 8 aktet normative qe “ ulerinte”
NDIHMO MEDIAN SE ATA JANE ME KEQ SE KJO NENE!!!

Me erdhi per te ju vjelle ne fytyre qe te dyve si pjese e se njenjtes tufe hipokritesh qe doni te talleni e te fitoni kredo politike edhe ne kohe KOLEREJE E MORTJE

SHQIPTARET NUK HANE LAJME

SHQIPTARET NUK KANE URI PER TE PARE SURRATIN TUAJ NEPER EKRANE

BILE SHQIPTARET URREJNE PREJ JUSH ÇDO SURRAT POLITIKANI QE SHOHIN NE EKRAN

DHE APSOLUTISHT KANE TE DREJTE

KESAJ I THONE:

VDISNI NGA URIJA QE TE SHPETONI NGA VIRUSI COV-19/CNA.al

LEXO TE PLOTE