Connect with Us

“Probleme për aplikimin në E-Albania”/ Rama jep lajmin: Nesër policia do jetë mirëkuptuese

Politikë

“Probleme për aplikimin në E-Albania”/ Rama jep lajmin: Nesër policia do jetë mirëkuptuese

Publikuar

-

Shumë qytetarë janë anskuar se nuk kanë mundur të marrin leje dalje për shkak se sistemi i E-Albania ka pasur vështirësi për shkak të fluksit të aplikuesve.

Për këtë ka folur mbrëmjen e sotme edhe kryeministri Edi Rama, i cili ka kërkuar ndjesë dhe ka bërë të ditur se nesër policia nuk do jetë ndëshkuese, por mirëkuptuese me qytetarët.

“Më lejoni t’ju kërkoj ndjesë të gjithë atyre që kanë pasur problem me E-Albania. Ka qenë një problem i lidhur me funksionimin e sistemit me kompanitë celulare. Për këtë arsye, sot dhe nesër Policia e Shtetit është e vetëdijshme që duhet të jetë sa më sensibilizuese dhe mirëkuptuese dhe të mos adresojë në mënyrë të menjëhershme sanksionet dhe gjobat duke pasur parasysh se në tërësi masat po zbatohen më së miri dhe ata pak të pabindur, ata pak të papërgjegjshëm, sidoqoftë janë problem. Nuk e hedhim dot poshtë gjithë këtë përpjekje të jashtëzakonshme të të gjithëve ne bashkë që po bëjmë dita ditës”, tha Rama në një videolive./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Video e nënës nga Vlora/ Deputeti shpërthen ndaj Ramës e Bashës: Palaço të pështirë!

Publikuar

-

Nga

Deputeti i opozitës parlamentare, Myslim Murrizi ka publikuar videon e nënës vlonjate Myzejene Jaupi e cila tronditi mbarë opinion publik pasi në mungesë të ushqimit, prej dy ditësh pinte ujë me sheqer.

Duke i konsideruar si një tufë hipokritësh Murrizi pyet Ramën se cilat janë 107, 128 familjet e ndihmuara dhe ironizon Bashën për 8 propozimet për përballimin e krizës së koronavirusit.

KJO VIDED HEDH POSHTE ÇDO PROPAGANDE E HIPOKRIZI NE KETE KOHE KOLERE TE KUJDO PALAÇO TE TEATRIT TE PESHTIRE POLITIK QE POSTON MASHTRIME E KERKON QIQRA NE HELL NDAJ QEVERISE

Ku jane keta 107128 FAMILJE Z Rama qe ju i paskeni furnizuar me ushqime??????

Shqiperia ka gjithsej rreth 1 milion FAMILJE, nga te cilat besoj se rreth 300 mij FAMILJE e kane buken e gojes

Pse nuk i ben transparent ne çdo Bashki se cilat jane FAMILJET qe jane planifikuar per tu derguar ndihma ne shtepi, dhe se cilave FAMILJE u ke dhene ndihma deri tani???????

Sipas shifrave te publikuara nga Ti, i bie gati nga 1500 FAMILJE per çdo bashki dhe rreth 17000 ne Tirane

Bej pra publike dhe transparente se kujt ja ke dhene dhe sa i ke i dhene per FAMILJE??????

LEXO EDHE:  Deputeti i Çilit në PD sulmon Ramën/ Dhunoi standardet zgjedhore

LEXO EDHE:  Levizje të tjera në administratën Rama/ Ikën kreu i Prokurimeve Publike

Apo edhe ketu mercenaret politik te bashkive qe te dhuroi sivllau yt, jane kujdesur qe tu shperndajne ndihma vetem militanteve te sektit rilindje??

DEGJOJENI ZERIN E DRIDHUR TE KESAJ GJYSHEJE FISNIKE E PLOT DINJITET DHE SHIHNI LOTET E SAJ TE TRISHTIMIT NE EKSTREM

KJO ESHTE E VERTETA E HIDHUR

JO PERRALLAT TUAJA TE NDYRA

Pa le kur pashe sot thirrjen e sivllaut tuaj qe ju jepte urdher siç ju ka dhene deri tani per 8 aktet normative qe “ ulerinte”
NDIHMO MEDIAN SE ATA JANE ME KEQ SE KJO NENE!!!

Me erdhi per te ju vjelle ne fytyre qe te dyve si pjese e se njenjtes tufe hipokritesh qe doni te talleni e te fitoni kredo politike edhe ne kohe KOLEREJE E MORTJE

SHQIPTARET NUK HANE LAJME

SHQIPTARET NUK KANE URI PER TE PARE SURRATIN TUAJ NEPER EKRANE

BILE SHQIPTARET URREJNE PREJ JUSH ÇDO SURRAT POLITIKANI QE SHOHIN NE EKRAN

DHE APSOLUTISHT KANE TE DREJTE

KESAJ I THONE:

VDISNI NGA URIJA QE TE SHPETONI NGA VIRUSI COV-19/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama i kthehet “luftës” politike/ Mbledh komisionin për shkarkimin e Metës

Publikuar

-

Nga

Edhe pse vendi është në një situatë emergjence për shkak të pandemisë së koronavirusit, duket se kryeministri Rama do i kthehet “luftës” politike me presidentin Meta.

Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar se nesër në orën 11:00 do të mblidhet Komisioni i Posaçëm Parlamentar që heton ligjshmërinë e veprimeve të kryera nga ana e Presidentit të Republikës së Shqipërisë.

Mbledhja do të bëhet online dhe në rend ditë është miratimi i procesverbalit të mbledhjes së 28 shkurtit 2020 si dhe miratimi i vendimit të ndërmjetëm për zgjatjen e afatit të veprimtarisë së Komisionit Hetimor.

Kujtojmë që përplasja Presidencë- mazhorancë ndodhi pasi KED dërgoi dy lista te secili institucion për të zgjedhur kandidatët për Gjykatën Kushtetuese. Meta zgjodhi vetëm një kandidat Besnik Muçin duke refuzuar të zgjidhte të dytin radhazi pasi pretendonte se kjo ishte shkelje e Kushtetutës.

LEXO EDHE:  Grabitet argjendaria në Shkodër/ Ja sa para ka mundur të marrë autori

LEXO EDHE:  Berisha paralajmëron Ramën/ “Mos u fut në vrimën e miut në 30 Qershor”

Njoftimi nga Kuvendi

Komisioni hetimor “Për të kontrolluar ligjshmërinë e veprimeve të kryera nga ana e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, në kuadër të ushtrimit të kompetencave të tij lidhur me zhvillimin e zgjedhjeve për organet e qeverisjes vendore si dhe për të kontrolluar e ligjshmërinë e veprimeve dhe procedurës të ndjekur nga Presidenti i Republikës në kuadër të emërimit të gjyqtarëve kushtetues”.

E martë, 31 mars 2020

Ora:11:00

Ne rend të dites: Miratimi i procesverbalit të mbledhjes së datë 28.02.2020

Miratimi i vendimit të ndërmjetëm për zgjatjen e afatit të veprimtarisë së Komisionit Hetimor

Vendimi per te shtyre mandatin e komisionit behet per te pritur opinionin e Komisionit te Venecias mbi ceshtjen e emerimeve ne Gjykaten Kushtetuese.

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Salianji i vërsulet Ramës/ “Rama të japë llogari për 3.4 miliard eurot e koncesioneve”

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti Ervin Salianji ka publikuar një video dhe i ka kërkuar llogari kryeministrit Edi Rama për 3.4 miliard eurot e koncesioneve dhe PPP-ve.

Salianji thotë se Rama duhet t’i japë përgjigje qytetarëve për miliarda eurot e shpërdoruara, ndërsa sjelljen e kreut të qeverisë ndaj qytetarëve e cilëson si papërgjegjshmëri dhe arrogancë.

“Qeveria duhet të merrte përgjegjësitë dhe t’iu jepte llogari qytetarëve se sa keq i ka shpërdoruar paratë e tyre këto 7 vjet dhe sot të merrte masa për të ndihmuar familjarë dhe sipërmarrje të cilët përveç pamundësisë për të mbyllur muajin kanë dhe ankthin e mbijetesës në të ardhmen! Në vend të llogaridhënies Edi Rama i kërkon llogari qytetarëve që ankohen, se ku i gjejnë paratë për t’i shkruar në internet. Ky është kulmi i papërgjegjshmërisë dhe arrogancës!

Edi Rama duhet të japë llogari për 3.4 miliard euro koncesioneve e PPP që ka ndarë me oligarkët dhe miliardat e eurove që ka shpërdoruar sipas KLSH këto 7 vite, pastaj të pyesë qytetarët për 10 eurot e ofertës së internetit”, shkruan demokrati krahas videos./ CNA.al

LEXO TE PLOTE