Connect with Us

Sa do të zgjasë kjo situatë?/ Rama flet për luftën reale ndaj armikut që nuk ka ilaç

Lajme

Sa do të zgjasë kjo situatë?/ Rama flet për luftën reale ndaj armikut që nuk ka ilaç

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama thekson se situata në të cilën jemi është një luftë e panjohur në historinë e njerëzimit.
Sipas kryeministrit, kjo është një luftë me një armik të cilit nuk ja dimë ilacin.

“Kjo është një luftë e panjohur në historinë e njerëzimit. Është një luftë me një armik të cilit nuk ja dimë ilacin, e vetmja gjë që duhet bërë është të mbrohemi. Ky armik nuk ndalet, thjesht pengohet të përparojë me shpejtësi. Përparimi i tij me shpejtësi e fut në kolaps sistemin shëndetësor të këtij vendi”, tha Rama në një lidhje direkte në emisionin Real News.

Mes të tjerash, Rama tha se nuk dihet sesa do të zgjasë kjo luftë.

LEXO EDHE:  Një ditë ndryshe/ Rama uron me foton e vitit 1997

Sa do të zgjasë kjo luftë askush nuk e di. Mund të zgjasë shumë, ne duhet të përgatitemi.
Njërëzit duhet ta kuptojnë që kjo nuk është një situatë e stimuluar, kjo është luftë reale”, theksoi Rama./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

“Një muaj nuk fjeta”/ Rudina Dembacaj tregon si e priti vajza shpërnguljen në shtëpinë e re

Publikuar

-

Nga

Në media bëri bujë ndarja e moderatores Rudina Dembacaj nga Aleksi dhe lidhja e saj me ish-deputetin Mark Frroku.

Vetëm disa kohë pasi në media u tha se Rudina e kishte tradhëtuar bashkëshortin me një politikan dhe kjo gjë kishte dërguar në shkatërriminn e martesës, moderatorja pranoi ndarjen dhe lidhjen e re, por asnjëherë tradhëtinë.

Tashmë ajo ka treguar se është shumë e lidhur me fëmijët e Markut, por asnjëherë s’ka folur se si e ka pritur vajza e saj lidhjen dhe shpërnguljen në banesën e re.

Për këtë Rudina është pyetur së fundmi në rrjetet sociale nga fansat, të cilëve i është rrëfyer se në fillim nuk ka fjetur gati një muaj nga meraku se si do ta priste vajza.

LEXO EDHE:  VIDEO/ Rama-socialistes së re: Zogu mos fishkëlle

LEXO EDHE:  VIDEO/ Rama-socialistes së re: Zogu mos fishkëlle

“Vikit i kisha thënë më përpara. E priti shumë mirë. Unë kisha shumë merak, 1 muaj gati nuk fjeta, por Viki eksploronte çdo cep me shumë dëshirë”, përgjigjet ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Shfaqi simptomat e koronavirusit / 15 vjeçarja nga Maliqi dyshohet i infektuar me Covid-19

Publikuar

-

Nga

Vijon të rritet numri i personave të dyshuar me koronavirus. Një 15 vjeçar nga fshati Drithas i bashkisë Maliq në qarkun e Korçës dyshohet se ështe infektuar nga Covid-19.

Burime për CNA.al bëjnë me dije se prej disa ditësh adoleshenti ka shfaqur simptomat. Ndërkohë, 15 vjeçari ndodhet në senatoriumin e Korçës ku po merr ndihmën mjekësore.

Sipas burimeve, deri tani gjendja është problematike ndërkohë që sot i është marrë tamponi. Pritet përgjigjia e analizave për të parë nëse adoleshenti do të rezultojë pozitiv ose negative ndaj koronavirusit.

LEXO EDHE:  Kodi i “çuditshëm” i veshjes që Rama u ka vendosur kryeministrave të Ballkanit Perëndimor (Foto)

LEXO EDHE:  Rama-Basha drejt takimit në vjeshtë/ LSI e alarmuar, paralajmëron luftë me qeverinë

Kujtojmë se sipas shifrave të publikuara nga Ministria e Shëndetësisë, në Korçë janë 11 persona të infektuar me Covid-19./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Koronavirusi i la jashtë shtetit/ Rama: Po bëjmë me Metën planin për t’i rikthyer 

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama bën me dije se në bashkëpunim edhe me Presidentin Ilir Meta po përgatitet rikthimi në atdhe i të gjithë shqiptarëve që kjo situatë lufte i ka gjetur jashtë.

Rama shprehet se zyra e presidentit është e përfshirë në një bashkëpunim intesiv me ministrinë e Jashtme dhe Infrastrukturës dhe Energjisë dhe ministrin e shtetit për Rindërtimin që mbulon edhe koordinimin e kësaj përpjekje.

“Kemi marrë shqetësime të mëdha nga bashkëqytetarë, fëmijët tanë që ndodhen jashtë vendit dhe i ka zënë lufta matanë kufirit. Edhe dje me Presidentin e kemi ndarë këtë shqetësim, edhe zyra e presidentit është e përfshirë në një bashkëpunim intesiv me ministrinë e Jashtme dhe Infrastrukturës dhe Energjisë dhe ministrin e shtetit për Rindërtimin që mbulon edhe koordinimin e kësaj përpjekje.
Aktualisht janë të identifikuar dhe listuar si rezultat i ankesës dhe kërkesës së tyre 1379 persona dhe janë 2163 të raportuar. Tani kush dëgjon dhe ndjek këtë komunikim të sigurohet që të identifikohet përmes kanalit të urgjencës që kemi këtu në këtë platformë dhe në ministrinë e Jashtme dhe ambasadat dhe mos u ankoni për ambasadat se nuk ngrenë telefonin, se janë gjithë kohës me këtë punë”, u shpreh Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE