Connect with Us

“Koha s’ pret asnjë minutë”/ Bardhi: Dëshmitë e dhimbshme të qytetarëve sirena alarmi

Lajme

“Koha s’ pret asnjë minutë”/ Bardhi: Dëshmitë e dhimbshme të qytetarëve sirena alarmi

Publikuar

-

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi thotë se dëshmitë e dhimbshme të qindra qytetarëve në nevojë janë sirena alarmi për Qeverinë që të lerë propagandën dhe të bëjë detyrën.

Sipas Bardhit, shteti ka detyrimin ligjor që në këtë kohë të pamundurve, t’u sigurojë minimumin për të jetuar dhe për t’u ushqyer.

“Koha nuk pret asnjë minutë, dhe jo më 3 javë. Qeveria të veprojë pa asnjë vonesë për t’u ardhur në ndihmë familjeve në pamundësi për të ushqyer fëmijët. Është detyrim i saj ligjor, jo çështje e dëshirave apo vullnetit të Edi Ramës”, shkruan Bardhi./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Mjekja shqiptare me koronavirus në Itali flet për simptomat/ “Nuk është grip i thjeshtë, por përballohet”

Publikuar

-

Nga

Mjekja shqiptare e infektuar me koronavirus Blerina Resuli në Itali ka treguar se në fillim kur ka rezultuar pozitive, kishte disa shqetësime. Ajo rrëfeu në emisionin “Opinion” se iu nënshtrua testimit, pasi një pjesë e madhe e kolegëve kishin rezultuar si pozitive pak ditë më parë.

Mjekja tha se ende nuk e di burimin e transmetimit të koronavirusit, ndërsa tregoi edhe simptomat që kishte.

“Kisha pak kollë, shumë pak hundët e zëna, por në ditët në vijim kjo situatë u përkeqësua. Temperaturën e kam pasur 37 ose 37.2. Kisha simptoma të tjera si dhimbja e kycceve, e trupit, dhimbje koke, aq sa shpeshherë më dilte edhe gjumi. Dhe ajo që kanë shumica e pacientëe është humbja e aromës. Shije kam por kam humbur aromat, nuk ndjej aroma. Dhimbje gjoksi nuk kam patur, por aromat akoma edhe sot e kësaj dite pas dy javësh diagnostifikimi nuk i ndjej. Mund të them që ishte lehtësisht i përballueshëm. Shumë herë njerëzit thonë që është një grip i thjeshtë se sipmtomat ishin më të forta, por mund të them se për grupmoshën time mund të përballohet”, nënvizoi ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Sa do të zgjasë kjo situatë?/ Rama flet për luftën reale ndaj armikut që nuk ka ilaç

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama thekson se situata në të cilën jemi është një luftë e panjohur në historinë e njerëzimit.
Sipas kryeministrit, kjo është një luftë me një armik të cilit nuk ja dimë ilacin.

“Kjo është një luftë e panjohur në historinë e njerëzimit. Është një luftë me një armik të cilit nuk ja dimë ilacin, e vetmja gjë që duhet bërë është të mbrohemi. Ky armik nuk ndalet, thjesht pengohet të përparojë me shpejtësi. Përparimi i tij me shpejtësi e fut në kolaps sistemin shëndetësor të këtij vendi”, tha Rama në një lidhje direkte në emisionin Real News.

Mes të tjerash, Rama tha se nuk dihet sesa do të zgjasë kjo luftë.

LEXO EDHE:  PD nuk do njohë Prokurorin e Përgjithshëm

LEXO EDHE:  Reforma në drejtësi/ Zbulohet skema si Rama po bllokon procesin

Sa do të zgjasë kjo luftë askush nuk e di. Mund të zgjasë shumë, ne duhet të përgatitemi.
Njërëzit duhet ta kuptojnë që kjo nuk është një situatë e stimuluar, kjo është luftë reale”, theksoi Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Një muaj nuk fjeta”/ Rudina Dembacaj tregon si e priti vajza shpërnguljen në shtëpinë e re

Publikuar

-

Nga

Në media bëri bujë ndarja e moderatores Rudina Dembacaj nga Aleksi dhe lidhja e saj me ish-deputetin Mark Frroku.

Vetëm disa kohë pasi në media u tha se Rudina e kishte tradhëtuar bashkëshortin me një politikan dhe kjo gjë kishte dërguar në shkatërriminn e martesës, moderatorja pranoi ndarjen dhe lidhjen e re, por asnjëherë tradhëtinë.

Tashmë ajo ka treguar se është shumë e lidhur me fëmijët e Markut, por asnjëherë s’ka folur se si e ka pritur vajza e saj lidhjen dhe shpërnguljen në banesën e re.

Për këtë Rudina është pyetur së fundmi në rrjetet sociale nga fansat, të cilëve i është rrëfyer se në fillim nuk ka fjetur gati një muaj nga meraku se si do ta priste vajza.

LEXO EDHE:  Ish-drejtori i Burgut të Korçës letër publike Ramës/ “Shpërthen” me akuza ndaj ministrit teknik

LEXO EDHE:  Opinion/ Ish-ministri debaton me Lorenc Vangjelin

“Vikit i kisha thënë më përpara. E priti shumë mirë. Unë kisha shumë merak, 1 muaj gati nuk fjeta, por Viki eksploronte çdo cep me shumë dëshirë”, përgjigjet ajo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE