Connect with Us

Parashikimi i astrologut shqiptar/ Ja kur do ta fitojmë betejën me COVID-19 dhe kur do përfundojë izolimi

Sociale

Parashikimi i astrologut shqiptar/ Ja kur do ta fitojmë betejën me COVID-19 dhe kur do përfundojë izolimi

Publikuar

-

Astrologu i njohur shqiptar Jofiel Koço ka bërë një parashikim me detaje të situatës aktuale në Shqipëri, ku koronavirusi ka prekur 146 persona dhe i ka marrë jetën 5 të tjerëve.

Koço thotë se për të kuptuar nga ana astrologjike se çfarë solli një pandemi globale, duhet të shikojmë kombinimin e rrallë midis Plutonit dhe Saturnit.

“Saturni kishte kohë që ndodhej në Bricjap, por kur më 4 dhjetor hyri dhe Jupiteri në shenjën e Bricjapit i dha shumë shtysë fillimit të këtij virusi që për herë të parë u shfaq në Dhjetor 2019. Kur Saturni u takua me Plutonin më 5-6 Janar 2020 , bota dëgjoi për herë të parë për virusin, nga shenjat që disa njerër në Kinë po shfaqnin.

Takimet e Plutonit me Saturnin janë shumë fatkeqe dhe në Astrologji, ky kombinacion quhet në mënyrë të koduar si: “Hëna e 6″-të. Kombinimet midis hënës dhe diellit, quhet hëna e parë kombinimi midis Mërkurit dhe Jupiterit quhet hëna e 2-të, e kështu me radhë… Hëna E 6-të, ose takimi Pluton-Saturn është aq famëkeq sa që janë bërë dhe filma-horror me titullin: “HËNA e 6-të” ku subjekti i horrorit kanë qenë njerëz të infektuar, të shpërfytyruar dhe të de-humanizuar që iknin rrugëve…..”, shkruan ai në rrjetet sociale.

Sipas tij, eleminimi i pandemisë do të kalojë disa faza që lidhet me tranzitët planetarë. Ai pretendon se vetëm pas datës 21 prill mund të zbutet izolimi dhe COVID-19 do të mposhtet deri më 6 qershor.

“1)- Saturni doli nga Bricjapi më 22 -Mars, duke hyrë në Ujor. Ne nuk jemi më nën efekti i hënës së 6-të, sepse nuk kemi më Saturnin dhe Plutonin në një shenjë. Kjo i sjell shumë më optimizëm situatës.

Çfarë do sjellë Saturni në UJOR? Ujori kontrollon disa sektorë:  Kompjuter- elektonikën, elektricitetin dhe farmaceutikën. Tani Sektori Farmaceutik do marrë shumë vëmendje. Shpikje ilaçesh, vaksina, vitamina etj.

LEXO EDHE:  Beteja me COVID-19/ Koha për të thirrur në ndihmë studentët

2)-Marsi më 31 mars del nga Bricjapi dhe hyn në Ujor . Kjo sjell shumë optimizëm. Nxjerr njerëzimin nga “shokimi”, pamvarësisht se shumë shtete do kenë rritje të të infektuarve deri sa të arrijnë “pikun” e tyre…

3)- Më 1 prill venera del nga Dashi dhe hyn në Dem. Sjell shpresë,” ringjallje”, vitalitet. Më 21 prill dielli hyn në Dem, duke rigjeneruar forcat tona, duke i parë gjërat me sy realist dhe jo me frikë dhe panik sikurse i shikojmë tani.

4)- Më 6 qershor, aksi hënor hyn tek Binjaket, shenjë që kontrollon mushkërite dhe kjo është faza finale e mposhtjes së virusit. Dalja e Saturnit dhe Marsit nga Bricjapi, nga Plutoni i “tmerrshëm”, pavarësisht rritjes së numrit të infektimeve, që janë pasojë e të shkuarës nuk duhet të japë pesimizëm.

(Përsa i përket karantimit, vetëm pas datës 21 prill (e tutje) kur dielli te hyjë në shenjën e Demit dhe vetëm gjatë kesaj shenje ka mundqsi të dalim, ose të “zbutet” Izolimi. Zbutjen e mbështet dhe takimi uran-mërkur në Dem më 1 maj)”, nënvizon më tej astrologu./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

“Ne gjithë jetën e kemi luftë”/ Pipero nxjerr fotot e heronjve të Infektivit

Publikuar

-

Nga

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetet sociale, disa foto me kolegët e tij gjatë punës në Spitalin Infektiv.

Pipero jep dhe disa të dhëna për situatën e pacientëve, ndërsa thotë se e gjithë jeta e bluzave të bardha është luftë me agjentët mikrobikë.

Mjeku i bën thirrje gjithashtu qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi, për të mos rënë në kontakt me koronavirusin.

“Si në një betejë të vërtetë, por këtë radhë me një armik të pa dukshëm dhe shumë vrastar, shume tinzar dhe ende të pa njohur mirë nga shkenca mjekësore, pavijonet e spitalit infektiv njëri pas tjetrit po hyjnë në beteje. Këta mjekë e infermiere janë një pjesë e ekipit të talentuar, punëshumë e fjalëpakë, të përkushtuar deri në fund për ta fituar betejën me covid 19. Ne sot kemi ne spital 72 paciente, secili me probleme nga të lehta deri shume të rënda shëndetësore, por kemi edhe 17 të shëruar, edhe pse ju duhet ende të qëndrojnë në shtëpi. Ne jemi në detyre, për t’ju shërbyer juve, Ju të dashur qytetare qëndroni në shtëpi për të mos rënë në kontakt me virusin. Së bashku do e fitojmë këtë beteje, se lufta vazhdon. Ne bluzat e bardha e kemi gjithë jetën sfidë, gjithë jetën luftë me agjentet mikrobike, bakterie apo viruse qofshin ato, sikundër është dhe Covid 19. Se bashku ja dalim, se bashku do fitojmë!”

LEXO EDHE:  Pse demokracitë janë më të afta në luftën ndaj epidemive

LEXO EDHE:  A mund të jetë koronavirusi-Covid 19 një shenjë apokaliptike?

LEXO TE PLOTE

Sociale

Koronavirusi “gjunjëzon” ekonominë/ Turizmi në kolaps, mbi 93 mijë të papunë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi duket se do të sjellë pasoja katastrofike edhe në ekonomi, ku ndër sektorët më të prekur është a ii turizmit.

Kreu i Shoqatës së Hotelerisë dhe Turizmit, Zak Topuzi, në një lidhje direkte sot në Top Talk, tha se turizmi është në kolaps të plotë.

“Turizmi është në kolaps të plotë. Janë pezualluar të gjitha aktivitetete. Janë bllokuar kufijtë. Turizmi është një ndër industritë më të rëndësishme të boe sot është ndër industritë në situatën më të vështirë dhe pa asnjë mundësi mbijeteses”-tha Topuzi.

Më tej, ai theksoi se situata që po kalon vendi për shkak të koronavirusit, vetëm në këtë sector ka lënë rreth 93 mijë punonjës pa punë.

LEXO EDHE:  Koronavirusi do ta transformojë globalizimin

LEXO EDHE:  Horoskopi për ditën e sotme sipas astrologut të famshëm italian/ Ja çfarë ka parashikuar ai

Sipas tij, çdo turist që zbret në Rinas, punëson rreth 7 deri në 8 persona, gjë që do të thotë se numri i personave të lënë pa punë është shumë i lartë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Unë betejën time e fitova, por humba shumë miq”/ Mesazhi i fortë i të shëruarit nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Erind Cara është një ndër pacientët e shëruar nga Covid-19, i cili ka tashmë ka lënë spitalin Infektiv dhe është rikthyer në shtëpi.

Por, pasi ka lënë spitalin, Erind Cara iu ka drejtuar edhe një mesazh të fortë qytetarëve.

Në një postim në rrjetet sociale, ai iu ka drejtuar një mesazh të fortë qytetarëve, ndërsa shkruan se “Un fitova betejen me Covid-19 , por për të fituar luften duhet kontributi i të gjithve NE . Nuk kërkohet asgjë e jashtëzakonshme në këtë luftë, por vetëm një gjë, që të gjithë kur nuk e kemi e duam aq shumë : Te qendrojmë ne shtëpi dhe te kalojmë kohë me familjarët tanë.
Më parë kishim qindra justifikime , puna , koha , pamundesia ,lodhja etj .
Sot ështe momenti i duhur të japim dhe marrim dashuri , te bisedojme me njeri – tjetrin , t’u tregojme sa shume i duam . Po po sa shumë i duam prinderit , motrat , vllezërit , gjysherit , miqtë e te gjithë ata qe ne konsumojmë me ta gjenë më të rendesishme “KOHËN” !”.

Cara ka edhe një mesazh pë rata që që mendojnë se ky virus është diçka pa rëndesi, ndërsa apelon fort “Qëndroni ne shtëpi !
Ky virus nuk të jep një mundesi të dytë . Shoku im i dhomës ishte nje djalë i ri , qe nuk kishte asnje semundje të mëparshme , kishte nje familje te mrekullueshme , nuk i mungonte asgje, por ky virus i rëndoh shëndetin . Nje frymenarrje të thellë thjesht kerkonte ! Luftoi , luftoi deri ne frymen e fundit sepse ishte larguar pa u pershendetur me askend , kishte ardhur se nuk ndjehej mirë , siç mund te jemi secili nga ne . Por mbrem ai u dorzua , nuk ia doli dot , la cdo gje mbrapa dhe koronavirusi e mori pa mëshir edhe pse ishte i ri dhe i shendetshëm.”

Erind Cara ka edhe një falenderim për “heronjtë” e Infektivit.

LEXO EDHE:  Pse demokracitë janë më të afta në luftën ndaj epidemive

LEXO EDHE:  Pse demokracitë janë më të afta në luftën ndaj epidemive

“Dy fjale të sinqerta për njerzit më të rendesishem në këtë lufte , mjekët , infermierët , farmacistët ,sanitarët dhe te gjithë ato qe sherbejnë dhe kontribuojnë në këtë luftë kundër Covid -19 . Ata jan front në vijën e parë të kësaj beteje 24/24 për te dhënë më të mirën e tyre edhe pse rreziku është shume i lartë. Te mendosh se dhe ata kanë lëne çdo gje familjen , prinderit , femijet , vellezerit , motrat , per te qen aty per tu sherbyer pacienteve te tyre , atyre qe nuk e donin kete virus , por ai erdhi dhe i infektoj , por do iu sherbejë dhe atyre që thonin “ Nuk na ben gjë ne Virusi “se kur të arrish atje kërkon vetëm mëshirë , ndihme dhe përkundesje , kupton sa e rëndesishme është JETA , por qe tani nuk është vetem ne doren tënde , por te Mjekve , Infermierve , Koronavirusit dhe Zotit lart në qiell , qe po na jep sinjalet e tij të kuptojmë sa e rendesishme eshte JETA , gjë të cilën e kishim harruar sepse na “mbyten“ angazhimet , punet , facebook , instagram , kafet dhe gjerat e pa rendesishme .”-shprehet Cara./ CNA.al

LEXO TE PLOTE