Connect with Us

Nuk dha përgjigje për gjyqin me Bechettin/ Fevziu debaton ashpër me Ahmetajn: Mos më bëj trimin e të fortin

Politikë

Nuk dha përgjigje për gjyqin me Bechettin/ Fevziu debaton ashpër me Ahmetajn: Mos më bëj trimin e të fortin

Publikuar

-

Një debat i ashpër ka ndodhur mbrëmjen e sotme mes ministrit të Rindërtimit Arben Ahmetaj dhe moderatorit Blendi Fevziu.

Fevziu e pyeti Ahmetajn lidhur me gjyqin që shteti shqiptar ka me Francesko Bechettin për mbylljen e Agon Channel dhe për vendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Arbitrazhit, e cila detyron shtetin tonë t’i paguajë 140 milionë euro biznesmenit italian.

“Po çfarë është kjo histori. Asnjë kokërr leku nuk do të marrë, asnjë kokërr leku”, tha Ametaj me vendosshmëri dhe vijoi të flasë për dritën jeshile që Komisioni Europian i dha Shqipërisë për hapjen e negociatave.

Fevziu i kërkoi të ndërrojë temë dhe kjo gjë tensionoi situatën në studio.

Debati:

Ahmetaj: Qeveria shqiptare dhe kryeministri kanë lobuar fort për t’u hapur negociatat. Po ç’ma bën atë dorë ashtu?

Fevziu: Po ç’më duhet mua kush loboi?

Ahmetaj: Më duhet mua…

Fevziu: S’më intereson se kush loboi dhe me kë loboi

Ahmetaj: Kjo është më interesante për mua, më lër ta vendos unë…

LEXO EDHE:  Ngujimi i studentëve/ Tërhiqet Qeveria?

Fevziu: Popo po në kohën kur të jap unë…

Ahmetaj: … se kur të bën Saliu… Po pra ma dhe kohën. Se kur të bën Saliu të njëjtën gjë nuk ja kthen.

Fevziu: Se çfarë i kthej unë Saliut s’të jap përgjigje ty fare, ti s’ke parë gjë hiç! Edhe mos më bëj as trimin as të fortin fare dhe s’ke punë të përmendësh as Saliin, asnjë tjetër

Ahmetaj: Po patjetër…

Fevziu: Tani ktheji përgjigje qytetarëve për lekët që ke për të dhënë dhe mos më qesh fare se është situatë katastrofike.

Ahmetaj: Mos më ndërpre, mnos më ndërpre të lutem.

Fevziu: Ka qytetarë që… ta ndërpres fjalën dhe s’ta ndërres fare

Ahmetaj: Një sekond.

Fevziu: Tani mos më bëj mua replika në studio…

Ahmetaj: Po tani replika do bëjmë ne…

Fevziu: Ti t’më bësh mua agresion në studio, as ti dhe as njeri në këtë botë, asnjëherë/ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Shpallja e fatkeqësisë natyrore/ PD: Vendimi u mor 5 ditë pasi e kërkoi Basha

Publikuar

-

Nga

Pasi qeveria shpalli gjendjen e fatkeqësisë natyrore, ka ardhur edhe reagimi nga Partia Demokratike.

Përmes një mesazhi drejtuar mediave, PD, thekson se ky hap vjen 5 ditë pas kërkesës zyrtare të kryeopozitarit Lulzim Basha.

“Partia Demokratike përshëndet vendimin për shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, 5 ditë pas kërkesës zyrtare të Kryetarit të Opozitës Lulzim Basha. Akti i shpalljes së masës së jashtëzakonshme duhet plotësuar pa humbur më asnjë ditë nga Qeveria me vendimin për masat e kompensimit të dëmeve, procedurat, afatet, strukturat shtetërore përgjegjëse për vlerësimin e dëmeve, si dhe dëmet dhe subjektet që kompensohen. Sipas Kushtetutës dhe ligjeve të vendit, është detyim i shtetit shqiptar të përgjigjet për dëmet që shkaktohen nga pasojat e një fatkeqësie.”

LEXO EDHE:  Debat live/Basha-gazetares: Mos bëj cic mice, por …! Ja si kthen Anila Basha

LEXO EDHE:  “Po zihen për karrige”/ Këshilltari i Veselit debat me drejtuesin e VV-së në Shqipëri

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Pipero flet për gjendjen te Infektivi/ “8-9 pacientë janë në terapi intensive”

Publikuar

-

Nga

Mjeku Pëllumb Pipero tregoi mbrëmjen e sotme se në Spitalin Infektiv në Tiranë 8 apo 9 persona janë në gjendje kritike për jetën.

Pipero deklaroi se kati i dytë i Infektivit është i pajisur me 35-40 shtretër dhe me respiratorë, ndërsa theksoi se 4 pacientë ndodhen në terapi intensice në katin e parë dhe 4 në katin e dytë.

“Në dijeninë time duhet të jenë më shumë se sa 8-9 pacientë nga të cilët 4 janë në terapi intensive, dhe 4 të tjerë gjithashtu në terapi intensive, por në katin e dytë, sepse tashmë, e dini që i gjithë kati i dytë me 35-40 shtretër është një kat i terapisë intensive, pasi të gjitha dhomat janë pajisur me respiratorë. Pra, ju duhet të na kuptoni se te Infektivi, punojmë çdo minutë për të rritur kapacitetet jo vetëm me numra, por edhe me trajnim e kualifikim. Të gjithë së bashku duhet tu shërbejmë më mirë pacientëve”, nënvizoi ai në emisionin “Tempora”/ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Covid-19/ Qeveria shpall gjendjen e fatkeqësisë natyrore

Publikuar

-

Nga

Qeveria ka shpallur gjendjen e fatkeqësisë natyrore në të gjithë vendin për shkak të situtës së koronavirusit.

Vendimi i botuar në Fletoren Zyrtare, vjen në një kohë kur vendi po përballet me një situatë tejet të vështirë.

Deri më tani sipasojë e pandemisë në vendin tonë kanë humbur jetën 5 persona ndërsa 123 të tjerë rezultojnë të infektuar.

LEXO EDHE:  Degradon debati/Balla i thur lavde Metës, Paloka: Më sillni një legen të vjell!

LEXO EDHE:  Video/ Fevziu paralajmëroi skandalin me firmën amerikane

 

LEXO TE PLOTE