Connect with Us

Kapet me kokainë dhe mijëra euro/ Arrestohet 43 vjeçari në Durrës

Kronika

Kapet me kokainë dhe mijëra euro/ Arrestohet 43 vjeçari në Durrës

Publikuar

-

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, krahas angazhimit në zbatimin e masave për parandalimin e COVID-19, vijojnë punën pa ndërprerë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në cilëndo fushë që ajo shfaqet.

Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Start 1″, për goditjen e shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.
Vihet në pranga poseduesi, njëherazi edhe shpërndarësi i lëndës narkotike, shtetasi: E. V., 43 vjeç, banues në Durrës.

Ky shtetas u kap në flagrancë gjatë operacionit, në lagjen nr. 15 Durrës. Gjatë kontrollit fizik dhe në banesën e këtij shtetasi, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan 89 doza me kokainë, 7615 euro, 50.000 lekë të reja që dyshohet se ishin të përfituara nga shitja e kokainës, si dhe motorin që përdorte për të shpërndarë lëndën narkotike.

LEXO EDHE:  Kapet i shpalluri në kërkim ndërkombëtar

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Bëri dasmë pa respektuar masat anti-Covid/ Procedohet penalisht dhe gjobitet me 1 mln lekë pronari i lokalit

Publikuar

-

Nga

Bëri dasmë pa respektuar masat anti-Covid/ Procedohet penalisht dhe gjobitet me 1 mln lekë pronari i lokalit

Pronari i një lokali në Durrës është procedouar penalisht dhe gjobitur nga ISHSH-ja, pasi ka organizuar dasmë ku nuk është respektuar distancimi fizik.

Shtetasi me inicialet K., B, 39 vjeç, banues në Sukth, u arrestua nga policia për mos respektim të masave anti-Covid dhe po ashtu për prishje të rendit dhe qetësisë publike “zhurmat e krijuara nga volumi i lartë i muzikës.”

Po ashtu, në Durrës është proceduar penalisht një 24-vjeçar. Shtetasi me inicialet K. B., banues në Shkallnur njoftohet se në lagjen nr. 13, tek Shkëmbi i Kavajës, ka vendosur mbi rërë, tokë publike, një konstrukt metalik, pa lejen e organeve kompetente.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i plotë:

Organizoi dasmë në lokalin e tij, në kundërshtim me protokollet e sigurisë, procedohet penalisht dhe gjobitet nga ISHSH-ja pronari i lokalit.

Procedohet penalisht dhe një 24-vjeçar, për veprën penale “Shpërdorimi i tokës”.

LEXO EDHE:  Gjendet një vajzë e mbytur në plazhin e Durrësit

LEXO EDHE:  Drogë në rrugën e “Dajtit”/ Kapet i riu në Tiranë

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të kontrolleve për zbatimin e protokolleve të sigurisë nga subjektet e ndryshme, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, proceduan penalisht shtetasin:

K., 39 vjeç, banues në Sukth, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë se në lokalin në pronësi të tij kishte organizuar dasmë, duke mos respektuar distancimin fizik ndërmjet personave, si dhe kishte prishur rendin dhe qetësinë publike me zhurmat e krijuara nga volumi i lartë i muzikës.

Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar pajisjet që përdoreshin për të bërë muzikë në ambientin e këtij lokali.

Ndërsa ISHSH-ja vendosi masë administrative 1.000.000 lekë, për këtë subjekt.

Gjithashtu u procedua penalisht shtetasi K. B., 24 vjeç, banues në Shkallnur, Durrës, pasi në lagjen nr. 13, Shkëmbi i Kavajës, ka vendosur mbi rërë, tokë publike, një konstrukt metalik, pa lejen e organeve kompetente.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Gjirokastër/ Gruaja shkon në spital dhe sulmon infermiren më thikë

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Gjirokastër/ Gruaja shkon në spital dhe sulmon infermiren më thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Gjirokastër.

Mësohet se një grua ka shkuar në spitalin rajonal “Omer Nishani” dhe ka qëlluar me thikë një infermiere.

Sipas të dhënave të para, agresorja dyshohet të jetë person me probleme të shëndetit mendor.

Ndërkohë, infermierja ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Akoma nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Drogonin e abuzonin seksualisht me 17 vjeçaren/ Arrestohen 4 persona në Krujë, në kërkim dy të tjerë

Publikuar

-

Nga

Drogonin e abuzonin seksualisht me 17 vjeçaren/ Arrestohen 4 persona në Krujë, në kërkim dy të tjerë

Policia e Krujës pas një hetimi 8-mujor arriti të finalizonte me sukses operacionin e Koduar ‘Nikla’ duke arrestuar 4 persona dhe shpallur në kërkim 2 të tjerë për veprat penale të shfrytëzim prostitucioni, trafikim dhe kultivim bimësh narkotike.

“Finalizohet pas një hetimi 8-mujor, operacioni policor i koduar “Nikla”.

Operacioni nga Policia e Krujës, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Krujë.

Ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare, vihen në pranga 4 shtetas dhe shpallen në kërkim 2 të tjerë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, pas 8 muaj hetimesh për dokumentimin e veprimtarisë kriminale të disa shtetasve, në fushën e narkotikëve dhe shfrytëzimit për prostitucion, finalizuan operacionin policor të koduar “Nikla”, në kuadër të të cilit u kapën dhe u ndaluan shtetasit:

C. (Ç)., 28 vjeç, banues në fshatin Nikël, Krujë;

L., 25 vjeç, banues në fshatin Borizanë, Krujë, i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, në Itali;

LEXO EDHE:  Drogë në rrugën e “Dajtit”/ Kapet i riu në Tiranë

LEXO EDHE:  Klodiana Lala zbulon dy pistat në të cilat po hetohet për 5 miliardë lekët e sekuestruara

S., 17 vjeç dhe A. Sh., 26 vjeç, banues në Krujë;

Gjithashtu janë shpallur në kërkim shtetasit A. B., 23 vjeç, i dënuar më parë për veprën penale “Drejtim i automjeteve në mënyrë të parregullt” dhe A. M., 17 vjeç, të dy banues në Krujë dhe vijon puna për kapjen e tyre.

Nga hetimet e kryera ka rezultuar se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ushtronin veprimtari kriminale në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve.

Gjithashtu, këta shtetas kanë nxitur për përdorimin e drogës një 17-vjeçare dhe e kanë shfrytëzuar seksualisht atë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Nxitja për përdorimin e drogës” dhe “Shfrytëzimi i prostitucionit”./CNA.al

LEXO TE PLOTE