Connect with Us

U raportua si viktima e 5-të/ Ministria e Shëndetësisë njoftim të dytë: Ishte vdekje klinike

Lajme

U raportua si viktima e 5-të/ Ministria e Shëndetësisë njoftim të dytë: Ishte vdekje klinike

Publikuar

-

61-vjeçari i cili u raportua si viktima e pestë nga CoVid 19 nuk ka vdekur.

Lajmin e bën me dije ministria e Shëndetësisë e cila pak më herët e raportoi të vdekur por përmes një njoftimi të dytë hedh poshtë deklaratën.

“Pacienti 61-vjeçar i raportuar nga spitali infektiv ka pësuar vdekje klinike, mjekët përpjekje të jashtëzakonshme për ta kthyer në jetë! Por gjendja mbetet tepër e rëndë! Pas pak mjekët në një prononcim”, thuhet në njoftimin e dytë të Ministrisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Mbërrijnë tek Infektivi 3 raste të reja të dyshuara me COVID-19

Publikuar

-

Nga

Tre pacientë të dyshuar me Covid-19 kanë mbërritur deri në orën 11:00 të paradites së sotme në spitalin Infektiv.

Mësohet se para pak minutash ambulance ka sjellë një të moshuar rreth 70 vjec, gjendja e së cilës dukej disi e rënduar.

Ndërkohë, para saj, dy pacientët e tjerë ishin një burrë dhe një grua rreth 40 vjec./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Italia do t’ju duket lule”/ Tritan Kalo mesazh të fortë për gjithë shqiptarët

Publikuar

-

Nga

Ka shkuar në 5 numri i viktimave në vendin tone, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 3 viktima.
Pas kësaj situate të rënduar, mjeku infeksionist Tritan Kalo, ka dhënë mesazh për të gjithë shqiptarët.

“Jemi të izoluar në tre kate të ndryshme. NËSE MUNDENI transmetojeni këtë mesazh:
Ju bëj thirrje pjesës së popullit të padijshëm e të pandijshëm, se me këtë mënyrë sjellje të pa përgjegjshme përkundrejt Covid-19, nuk do të jetë e largët dita kur Italia do t’ju duket lule. Ruajeni e duajeni vetveten tuaj, qëndroni në shtëpi që t’ju mbrojë e shpëtoj Mjeksia e Perëndija bashkë. JU LUTEM!!!” Dr. T. Kalo”, shkruan mjeku

Kujtojmë se një prej viktimave që ndërroi jetë nga Covid-10 është një 43 vjeçar i cili nuk vuante nga asnjë sëmundje tjetër, që do të thotë se Covid-19 nuk kursen edhe personat e shëndetshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Kam zbuluar ilaçin kundër koronavirusit”/ Rama s’ ia përton qytetarit: Jemi mbyllur

Publikuar

-

Nga

Postimet e kryeministrit Edi Rama në profilin e tij në Facebook, gjatë ditëve të fundit janë bërë shumë të shpeshta.

Rama kujton dhe rikujton masat e ndërmarra nga qeveria për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.
Por, të shumta janë edhe komentet e qytetarëve të cilët ngrenë pyetjet dhe shqetësimet e tyre.

Së fundmi, një komentues i ka shkruajtur Ramës se ka gjetur ilaçin për të luftuar koronavirusin.
Nuk ka munguar as përgjigjia e kryeministrit i cili me me ironi, I thotë që ta çojë në Shtëpinë e Bardhë.

LEXO EDHE:  Aksident në autostradë/ Humb jetën një person

LEXO EDHE:  Aksident në autostradë/ Humb jetën një person

Qytetari: Nesër është e hënë, dita e parë e javës. Ju lutem a mund të na thoni se në cilin institucion shtetëror duhet ta dorëzoj projektin për zbulimin e substancës së aftë, për të shëruar sëmundjet virale, përfshi këtu dhe koronavirusin?
Rama: Atë nise me email në Shtëpinë e Bardhë, se nuk ka institucion shkencor hapur këtu./CNA.al

LEXO TE PLOTE