Connect with Us

Masat ndaj COVID-19/ Policia patrullim gjatë gjithë natës në Tiranë e Kamëz

Lajme

Masat ndaj COVID-19/ Policia patrullim gjatë gjithë natës në Tiranë e Kamëz

Publikuar

-

Policia e Tiranës ka kryer patrullime gjatë natës së kaluar në rrugët e kryeqytetit dhe në Kamëz për zbatimin e masave kufizuese për para ndalimin e përhapjes së koronavirusit.

Një asnjë nga rrugët e Tiranës nuk ka pasur lëvizje nga qytetarët.
“Punonjësit e Policisë së Shtetit në patrullim për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë , si dhe për monitorimin dhe kontrollin e zbatimit të masave kufizuese.
Pika kontrolli nga shërbimet e Policisë së Shtetit në bashkëpunim me forcat e ushtrisë, për zbatimin e masave kufizuese për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Respektoni rregullat e kufizimit të qarkullimit me automjete, biçikleta e motomjete.
Respektoni kufizimin e lëvizjes në këmbë, qëndroni në banesë deri të hënën në mëngjes, por edhe më mbrapa respektoni, respektoni, respektoni oraret kufizuese dhe zbatoni këshillat për higjienën.

LEXO EDHE:  Vrasja e Jurgen Kurtit/ Klodiana Lala: Pistat kryesore ku po heton policia

Ruani largësinë në markete, minimarkete e furra buke, por edhe në rrugë.
Të mbrojmë njëri -tjetrin, të mbrojmë jetën. Durim e kontribut nga gjithsecili dhe do ja dalim”, deklaron policia.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Plas dhuna në Top Channel/ Konkurentët e emisionit përleshen fizikisht

Publikuar

-

Nga

Plas dhuna në Top Channel/ Konkurentët e emisionit përleshen fizikisht

Një ngjarje e paprecedentë është raportuar mbrëmjen e sotme në Top Channel.

Konkurentët e emisionit “Hell’s Kitchen” kanë debatuar me njëri-tjetrin gjatë përgatitjes së ushqimit, por kjo përplasje degjeneroi në dhunë.

Konkurentët ishin vënë në sfidë përballë njëri-tjetrit dhe kjo ka krijuar grindje dhe ngacmime.

Në një moment ata filluan të shajnë dhe gjuajnë njëri-tjetrin me produkte kuzhine, ndërsa për është dashur ndërhyrja e shef Renato Mekollit për të ndaluiar këtë situatë.

LEXO EDHE:  Vrasja e Jurgen Kurtit/ Klodiana Lala: Pistat kryesore ku po heton policia

LEXO EDHE:  Konflikt për një grumbull gurësh/ Godet vëllain në kokë

Pas kësaj ngjarje aspak të hijshme, Renato vendosi të largojë njërin nga konkurentët, Indritin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Riatdhesimi i shqiptarëve nga kampi Al-Hol/ Gurra: S’duhet të përsëritet historia

Publikuar

-

Nga

Riatdhesimi i shqiptarëve nga Siria/ Gurra: S’duhet të përsëritet historia

Pesë shqiptarët e riatdhesuar nga kampi Al Hol provuan njëherë e përgjithmonë mashtrimet që i janë bërë besimtarëve myslimanë për të shkuar në Siri se atje ekziston një luftë për hir të Zotit. Në këtë përfundim ka arritur ish-Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra.

Në një intervistë për Euronews Albania, Gurra shprehet se u deshën gati një dekadë që një pjesë e besimtarëve shqiptarë të bindeshin për një luftë të pa qenë dhe një besimi që nuk ekziston.

“Për fatin e keq ata që u gjendjen në Siri, u desh afro një dekadë për të mësuar një të vërtetë, pra për një luftë të paqenë dhe një luftë të padrejtë, por më shumë se kaq, të një nëpërkëmbje të shqiptarëve në emër të një besimi që nuk ishte”, tha ai.

Për Gurrën  një pjesë e fatkeqve dhe të indoktrinuarve që prej vitesh janë bllokuar në kampin e ferrit dolën nga disa xhami jashtë juridiksionit të komunitetit mysliman dhe sipas tij duhet një reagim i menjëhershëm nga ky institucion që mos të përsëritet një fenomen i tillë.

“Nuk mund të mendohet sot 2020 në këtë shekull, një vend europian të ketë xhami, të ketë imamllarë, të cilët prodhojnë mbështetje mbi radikalizmin dhe ekstremizmin, dhe indoktrinojnë nga të dyja gjinitë për t’i çuar njerëzit në Siri apo diku gjetkë, por duhet të kthehemi me këmbë në tokë dhe të përçojmë paqen tek individët”, tha ai.

Vetëm pak ditë më parë nga kampi Al-Hol i Sirisë u evakuuan 5 shqiptarë mes tyre 4 fëmijë të mitur ndërkohë që dhjetëra të tjerë pritet të riatdhesohen përmes një operacioni tjetër që do ndërmerret në javët e ardhshme.

LEXO TE PLOTE

Lajme

Deklarata fyese ndaj policëve/ Gazetari i kthehet Lleshajt: Tek gaveta e ushtrisë ke qënë, aty ke mbetur

Publikuar

-

Nga

Gazetari Elton Qyno ka reaguar pas deklaratës të ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj ndaj policëve.

Qyno thekson se kjo është deklarata më përçmuese dhe bulliste e nxjerë nga një ministër i Brendshëm, për mijëra efektivët e policisë.

Më tej gazetari thekson se Lleshaj duhet të kërkojë ndejsë për deklaratën e bërë dje në foltoren e Kuvendit.

…Polic ke qënë dhe polic ke mbetur…polic..” Kjo është deklarata me përçmuese dhe bulliste e nxjerë nga një ministër i Brendshëm, për mijëra efektivët e policisë që ka nën yqëm. Deklaratë shkatëruese që dhe vetë ministri i Brendshëm nuk i mer seriozisht trupën policore.
Respekt për çdo punonjës policie që kryen detyrë nga mëngjesi e deri në të ngrysur vonë, orar pa orar, ngrënë pa ngrënë dhe veshur pa veshur.
Respekt për çdo efektiv që kryen detyrën me vendosmëri dhe lufton krimin. Sa për ministrin Lleshaj vetëm një fjalë

“…Tek gaveta e ushtrisë ke qënë, tek gaveta paske mbetur…”
Llesh kerko ndjese….”, shkruan Qyno./CNA.al

LEXO TE PLOTE