Connect with Us

Braçe publikon videon/ Apel qytetarëve që në mëngjes: Nuk e dini ç’ju pret jashtë

Politikë

Braçe publikon videon/ Apel qytetarëve që në mëngjes: Nuk e dini ç’ju pret jashtë

Publikuar

-

Zëvendës-kryeministri Erion Braçe ka dhënë një mesazh sensibilizues për të gjithë qytetarët në këto momente të vështira për qytetarët.

Braçe ka publikuar videon e një qenushi që do të dalë, ndërsa macja nuk e lë të largohet. Duke marrë këtë si shembull, zv.kryeministri thotë se duhet të qëndrojmë në shtëpi, pasi nuk e dimë çfarë na pret jashtë.

“Mirëmëngjes! Edhe ky do të dalë, nuk e di ç’e pret jashtë, nuk mendon;
Ajo aty e di, mendon pak më shumë dhe rri në komoditetin e shtëpisë që i kanë ofruar, aq sa është!
Kalit durimin e rezisto!”, shkruan Braçe në rrjetet sociale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Mesazhet sensibilizuese për qytetarët/ Meta falenderon udhëheqësit e besimeve fetare

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka publikuar postimin e Kishës Ortodokse Autoqefale, e cila ka dhënë mesazhe sensibilizuese për qytetarët për të luftuar koronavirusin.

Meta falenderon të gjithë udhëheqësit e besimeve fetare për sensibilizimin dhe për të gjitha mesazhet e dhëna në këto momente të vështira.

“Falenderoj të gjithë udhëheqësit e besimeve fetare në vendin tonë për mesazhet e mençura, bashkëpunuese dhe shpresëdhënëse që japin në momentet më kritike për popullin tonë”, shkruan ai në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shpërndau fake news për koronavirusin/ Mediat italiane masakrojnë Ramën

Publikuar

-

Nga

“Le Iene” i ka kushtuar një artikull gafës së kryeministrit shqiptar,Edi Rama i cili postoi sot një video në rrjetet sociale ku shihej se si policia godiste me shkop gome disa qytetarë. Krahas video Rama shkruante se pamjet vinin nga Spanja dhe personat që goditeshin ishin qytetarë që nuk i i hin bindur ushërit të qeverisë për të qëndruar në shtëpi për shkak të koronavirusit.

Mirëpo, e vërteta është se pamjet nuk vijnë nga Spanja, por nga protesta antiqeveritare në Algjeri.

Duke vijuar me tej “Le lene” shkruan se kryeministri i Shqipërisë, disa orë më parë, në mesin e postimeve të saj të shumta, shfaqet një video në të cilën agjentët shihen duke u përplasur në turmë me disa persona. Në faqen e Ramës thuhet se “video vjen nga Spanja.

Në pamje të parë, mund të përjashtohet kategorikisht që është një video e lidhur me masat kufizuese në Spanjë. Videoja, në fakt, u publikua në 7 Mars në Tëitter nga @AlgeriaRevolt, dhe teksti lexon si më poshtë: “Policia pa dallim rrah sot demonstruesit paqeruajtës dhe kalimtarët në Algjeri”. Gjithashtu në 7 Mars, siç raportohet nga Al Arabyia, policia algjeriane arrestoi rreth dhjetë protestues gjatë një demonstrate antiqeveritare. Gjatë operacionit, policia dyshohet se shpërndau afro 300 demonstrues duke marshuar në kryeqytet.

LEXO EDHE:  “6 ushtarakë të kthyer nga Gjermania me temperaturë”/ Kollçaku zbulon përgjjigjen e analizave

LEXO EDHE:  “Koronavirusi në Shqipëri desh vdiq nga uria / Viruset e hepatitit e hëngrën të shkretin”

Dhe nën postimin që shoqëron videon, Edi Rama përfundon: “Zbatimi i ligjit ka një përgjegjësi historike të veprojë me zero tolerancë”. Fjalë që duken si kërcënime të vërteta dhe që ju lënë të bezdiseni. A është e vlefshme ndonjë armë, qoftë e rreme kundër koronavirusit?

LEXO TE PLOTE

Politikë

Mesazhi i ish-ambasadorit italian/ Meta i jep kurajo: Jam i bindur se do ta kaloni edhe këtë krizë

Publikuar

-

Nga

Ish-ambasadori italian në Shqipëri në vitet 1993 – 1997 Paolo Foresti, ka dhënë një mesazh për presidentin Ilir Meta ditën e sotme dhe ka shprehur mbështetjen për luftën me koronavirusin.

“Faleminderit i dashur president. Kohë të vështira kemi kaluar edhe së bashku. Do të kalojë edhe kjo situatë dhe me entuziazëm e pasion do të rifillojmë rrugën e ndërprerë, që shpresoj të jetë me më shumë ndërgjegjësim se më përpara”, shkruante ish ambasadori në rrjetet sociale, por pas kësaj ka ardhur edhe reagimi i Metës.

Kreu i Shtetit i jep kurajë Forestit dhe i thotë se me kurajo dhe vendosmëri Italia do ta kalojë edhe këtë krizë të rëndë.

LEXO EDHE:  Koronavirus fut në ankth qytetarët/ Reagon Ambasada shqiptare në Pekin

LEXO EDHE:  Largimi i opozitës/ Braçe: Mirë këta, po Taulanti pse iku

“I dashur Ambasador Foresti! Duke uruar shëndet të plotë për Ju, familjen Tuaj dhe të gjithë popullin e dashur italian, jam i bindur se me kurajo dhe vendosmëri do ta kaloni edhe këtë krizë të rëndë. I nderuar të kemi bashkëpunuar në një kohë të vështirë për popullin shqiptar, si ajo e vitit 1997, kur Ju dhe populli italian na u gjendet pranë. Përqafime strategjike gjithashtu!”, nënvizon Meta./ CNA.al

LEXO TE PLOTE