Connect with Us

Basha uron besimtarët bektashinj/ Dielli i shpresës shndritë të sotmen dhe të nesërmen

Lajme

Basha uron besimtarët bektashinj/ Dielli i shpresës shndritë të sotmen dhe të nesërmen

Publikuar

-

Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Nevruzit.

Basha shprehet se me forcën që na ka bërë të pamposhtur në historinë tonë dhe besimin në Zot, do ta kalojmë këtë sfidë!

“Ju uroj nga zemra të gjithë besimtarëve bektashinj dhe të gjithë shqiptarëve, Gëzuar Sulltan Nevruzin, këtë ditë hyjnore të shpresës dhe të dritës!
Me forcën që na ka bërë të pamposhtur në historinë tonë dhe besimin në Zot, do ta kalojmë këtë sfidë! Dielli i shpresës dhe mirësisë shndritë të sotmen dhe të nesërmen e çdo familje shqiptare!
Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët!”, shkruan Bashan ë një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Meta uron Sulltan Nevruzin/ Festimet të kthehen në lutje për shëndetin e shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot besimtarët bektashinj për Festën e Sulltan Nevruzit.

Meta shprehet se festimet e këtyre besimatarëve le të kthehen në lutje drejt Zotit për shëndetin e çdo shqiptari.

“Gëzuar Festën e Sulltan Nevruzit dhe Pranverë në zemrën e çdo shqiptari dhe besimtari bektashian!Festimet Tuaja në këto momente të vështira, por në një ditë që përkon me lindjen e Imam Aliut dhe që simbolizon lindjen e shpresës e rigjallërimit të natyrës, le të kthehen në lutje drejt Zotit për shëndetin e çdo anëtari të familjes Tuaj dhe të gjithë shqiptarëve!
Së bashku do t’ia dalim! Zoti qoftë me ne gjithmonë! Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe kombin shqiptar!”, shkruan Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Gjithçka mbyllur/ Sot gjithë Shqipëria në izolim total

Publikuar

-

Nga

Që prej orës 13:00 të ditës së djeshme deri nesër në orën 05:00 të mëngjesit, e gjithë Shqipëria është në izolim total.

Asnjë person nuk lejohet të dalë nga shtëpia. Gjithçka është mbyllur, duke filluar nga supermarketet, farmaci e çdo biznes tjetër.
Nëpër rrugët e Shqipërisë të vetmit që janë në krye të detyrës janë forcat e policisë dhe të ushtrisë për të garantuar se askush nuk thyen shtetrrethimin, pjesëtarët e mediave dhe personeli mjekësor.

Shqipëria deri tani ka 76 të prekur, prej të cilëve 2 viktima. Ndërkohë, nga ora 05:00 e mëngjesit të së hënës do të vihet sërish në fuqi orari i lejimit të qarkullimit të këmbësorëve deri në orën 13:00./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Masat ndaj COVID-19/ Policia patrullim gjatë gjithë natës në Tiranë e Kamëz

Publikuar

-

Nga

Policia e Tiranës ka kryer patrullime gjatë natës së kaluar në rrugët e kryeqytetit dhe në Kamëz për zbatimin e masave kufizuese për para ndalimin e përhapjes së koronavirusit.

Një asnjë nga rrugët e Tiranës nuk ka pasur lëvizje nga qytetarët.
“Punonjësit e Policisë së Shtetit në patrullim për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë , si dhe për monitorimin dhe kontrollin e zbatimit të masave kufizuese.
Pika kontrolli nga shërbimet e Policisë së Shtetit në bashkëpunim me forcat e ushtrisë, për zbatimin e masave kufizuese për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Respektoni rregullat e kufizimit të qarkullimit me automjete, biçikleta e motomjete.
Respektoni kufizimin e lëvizjes në këmbë, qëndroni në banesë deri të hënën në mëngjes, por edhe më mbrapa respektoni, respektoni, respektoni oraret kufizuese dhe zbatoni këshillat për higjienën.

LEXO EDHE:  Shokon Basha/ Shqipëria është në prag të katastrofës

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë e Bashës/ Po kërcënohet fati i çdo shqiptari

Ruani largësinë në markete, minimarkete e furra buke, por edhe në rrugë.
Të mbrojmë njëri -tjetrin, të mbrojmë jetën. Durim e kontribut nga gjithsecili dhe do ja dalim”, deklaron policia.

LEXO TE PLOTE