Connect with Us

Video-Policia ndjek me shkop gome në dorë të pa bindurit/ Rama: E kanë ndarë mendjen top

Lajme

Video-Policia ndjek me shkop gome në dorë të pa bindurit/ Rama: E kanë ndarë mendjen top

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video të filmuar në Spanjë ku efektivët e policisë kanë marrë masa të rrepta për të futur në shtëpi personat që dalin jashtë.

Policët përdrin dhunë duke i goditur qytetarët me shkop gome.

Rama paralajmëron se edhe në vendin tonë, forcat e rendit e kanë ndarë mendjen top dhe kanë përgjegjësinë historike të reagojnë pa asnjë tolerance.

“Këtë video nga Spanja ku dje vdiq një njeri çdo katër minuta, po e postoj për të gjithë ata që do shkojnë të bëjnë pazar nga e hëna e deri në fund të luftës! O një nga një, në radhë si ushtarë dhe me durim e në distancë nga njëri – tjetri të mbarojnë të gjithë punë me radhë, pa vrarë njerëz majtas – djathtas, o pastaj me vrap e pa bërë dot as pazar…

LEXO EDHE:  I bënë “pritë” Ramës/ Policia ndëshkon 13 persona

Zgjidhni e merrni, se forcat e rendit e kanë ndarë mendjen top dhe kanë përgjegjësinë historike të reagojnë pa asnjë tolerancë”, shkruan Rama./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Meta viziton Shtëpinë e Pushimit të Ushtarakëve të kthyer në karantinë/ Kapacitet për 120 qytetarë

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka inspektuar Shtëpinë e Pushimit të Ushtarakëve në Durrës, që është kthyer në një qendër karantinimi.

Ai ka treguar se kjo qendër ka kapacitet për të pritur deri në 120 qytetarë, ndërsa ka falenderuar të gjithë personelin ushtaraka he shëndetësor për gatishmërinë e tyre.

“Sot paradite inspektova Shtëpinë e Pushimit të Ushtarakëve në Durrës, që është kthyer në një qendër karantinimi të standardeve optimale.
Edhe pse një numër i pakët qytetarësh po trajtohen aktualisht, kjo qendër i ka të gjitha kapacitetet për të pritur deri në 120 qytetarë me të gjitha standardet e sigurisë shëndetësore.
Falenderoj të gjithë personelin ushtarak dhe shëndetësor për gatishmërinë e tyre shembullore!
SË BASHKU PËR TË MBROJTUR SHËNDETIN E ÇDO QYTETARI!“, ka shkruar Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Video- Sherr masiv para furrës së bukës në Korçë/ Radha e gjatë acaron njerëzit

Publikuar

-

Nga

Një sherr masiv ka ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Korçës para një furre buke.

Në një video të publikuar, duket përplasja masive e qytetarëve për shkak të radhëve të gjata të krijuar për të blerë bukë.

Siç shihet edhe në video, para furrës së bukës është krijuar një radhë e gjate, pas urdhrit të dhënë nga kryeministri Edi Rama për mbylljen e gjithçkaje gjatë kësaj fundjave, si masë parandaluese për përhapjen e COVID-19.

LEXO EDHE:  I bënë “pritë” Ramës/ Policia ndëshkon 13 persona

LEXO EDHE:  Tym para parlamentit/ Konfrontime mes protestueve dhe policisë

Mesa duket orari i caktuar nga Rama nuk ka mjaftuar pr qytetarët për të bërë furnizimet e tyre ushqimore për ditët që do të jenë në izolim total./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Ahmetaj shpjegon paketën për koronavirusin/ Qetëson qytetarët: Nuk ka mungesa në ushqime

Publikuar

-

Nga

 Ministri Arben Ahmetaj ka shpjeguar paketën me shtatë pika të qeverisë për krizën e shkaktuar nga koronavirusi.

Ahmetaj shpjegoi se biznesi do të mbështet përmes formave të ndryshme siç është riskeludimi i pagesës së Tatimin mbi Fitimin apo edhe duke dhënë një garanci prej 100 milion dollarësh në mënyrë që ata të kenë mundësi për të shlyer pagat e punonjësve.

 

“Kjo paketë garanton të gjitha sipërmarrjet që kanë vështirësi likuiditeti dhe që duhet të paguajnë pagat. Këto sipërmarrje mund të shkojnë në bankë dhe të kërkojnë kredi me qëllim pagesën e pagave. Ato do të futen në bankë me risk zero sepse riskun e merr shteti shqiptar, pra Buxheti i Shtetit. Limiti i marrjes së kredisë do të konsiderohet nevoja që do të kenë për pagat”, tha Ahmetaj në studion e Abc News.

Ai theksoi gjithashtu se linjat e furnizimit të tregjeve janë të paprekura dhe gjithçka vijon normalisht, prandaj edhe qytetarët nuk duhet të bëjnë panik dhe të mblidhen në markete.

“Nuk mungon furnizimi me ushqime. Vazhdon zinxhiri i furnizimit normalisht, kombëtar dhe ndërkombëtar. Përveç se ka sasi të mëdha rezerve për një muaj e gjysmë”, tha më tej Ahmetaj

LEXO TE PLOTE