Connect with Us

Tërmet i fortë në Greqi/ Lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri

Kronika

Tërmet i fortë në Greqi/ Lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri

Publikuar

-

lekundje sizmike

Një tërmet i fortë është regjistruar në Greqi, rreth orës 01:50, ndërsa lëkundjet janë ndier edhe në disa qytete  të jugut të Shqipërisë.

Të dhënat e para flasin për tërmet rreth 5.6 ballë në epiqendrën e tij.

Po ashtu, lëkundjet e tërmetit janë ndier edhe në Tiranë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Dhunohet dhe grabitet çifti i të moshuarve/ Autorët me maska dhe të armatosur

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Finiq të Sarandës mbrëmjen e djeshme, ku tre persona me maska dhe të armatosur kanë dhunuar dhe grabitur një çift të oshuarish.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në banesën e Jorgo Fani, nga ku autorët kanë mundur të marrin rreth 200 mijë lek.

Deri tani policia ka shoqëruar dy persona, sit ë dyshuar për ngjarjen.

LEXO TE PLOTE

Kronika

60-vjeçari gjendet i pajetë në një kanal/ Mister shkaqet e vdekjes

Publikuar

-

Nga

Një person është gjetur i pajetë pasditen e sotme në një kanal në fshatin Rraboshtë të Lezhës.

Trupi i pajetë është pikasur nga kalimtarët që kanë njoftuar menjëherë policinë. Viktima është identifikuar si L.Gj, ndërkohë që nuk dihen ende shkaqet e vdekjes së tij.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ndërsa po hetohet në lidhje me shkaqet e vdekjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kanosi me thikë mjeken/ Arrestohet 47 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Policia e Lushjes ka arestuar një person pasi kanosi me mjet prerës mjeken e qëndrës shëndetësore në fshatin Ngurrëz e Madhe.

Specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasin: G. K., 47 vjeç, banues në Ngurrëz e Vogël.
A

rrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka kanosur për shkak të detyrës me mjet prerës (thikë) shtetasen A. V., me detyrë mjeke pranë qëndrës shëndetësore në fshatin Ngurrëz e Madhe.
Shtetasi G. K., ka shkuar në zyrën e mjekes dhe ka kërkuar nga mjekja rimbursim për disa ilaçe që nuk janë për sëmundjen që ky shtetas është diagnostikuar dhe gjatë debatit e ka kanosur atë me thikë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Kanosje për shkak të detyrës”./CNA.al

LEXO TE PLOTE