Connect with Us

“Koha për mend, jo për urdhëra lufte”/ Ndoka këshillon Ramën: Mos krijo panik e stres

Lajme

“Koha për mend, jo për urdhëra lufte”/ Ndoka këshillon Ramën: Mos krijo panik e stres

Publikuar

-

habit ndoka

Kreu i PDK, Nard Ndoka i ka bërë thirrje kryminitrit Edi Rama të mos krijojë oaik dhe stress tek njerëzit por të reagojë pozitivisht.

Ndoka ka këshilluar Ramën të sigurojë tamponë për të gjithë popullsinë dhe të ndjek shembullin e Seulit.

“Është koha për mend, jo për urdhëra lufte!
Z.Rama, mos ki frikë, mos krijo panik e stres, qetësohu dhe reago pozitivisht.
Z.Kryeministër, e dimë se nuk pyet njeri dhe as nuk po bashkëpunon me specialistët, por vetëm po kopjon dhe imiton të tjerët.
Një këshillë miqësore, kopjo nga Koreja e Jugut, jo e Veriut! Siguro tamponë për të gjithë popullsinë dhe ndjek shembullin e Seulit. Vendi aziatik ka kufizuar infeksionet duke identifikuar subjektet pozitive dhe duke ndjekur lëvizjet e tyre. Të gjitha supermarketet dhe shërbimet hapur deri në orën 20:00 duke eliminuar radhët dhe konfuzionet. Mos krijo panik, frikë dhe depresion tek njerëzit, por bëj më të mirën e mundshme, jo vendime ekstreme të panevojshme dhe aspak rezultative. Hë të keqen, dil pak dhe merr ajër të freskët.
Modeli i Seulit është me efikasi deri tashti. Po e shikon Amerika e Anglia si shembull. Italia deshtoj me masat agresive, tashti po adopton modelin korean. Italianët janë të vonuar, ndërsa ne jemi akoma në kohë.
Kopjo Seulin!”, shkruan Ndoka në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

I shëruari i parë nga Covid-19 lë spitalin/ Izolohet 14 ditë në shtëpi

Publikuar

-

Nga

Ka dalë nga spitali i shëruari i parë nga koronavirusi.
Pas daljes nga spitali, pacienti do të qendrojë në  shtëpi pa dalë fare 14 ditë, nën vëzhgimin e mjekëve të infektivit.

Kujtojmë se deri tani në vendin tonë 2 persona kanë mundur t’i mbijetojnë koronavirusit duke rezultuar negativë ne testet e bera.

Numri i personave të prekur nga Covid-19 në Shqipëri ka arritur në 76, ndërsa kemi 2 viktima./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Video-Policia ndjek me shkop gome në dorë të pa bindurit/ Rama: E kanë ndarë mendjen top

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video të filmuar në Spanjë ku efektivët e policisë kanë marrë masa të rrepta për të futur në shtëpi personat që dalin jashtë.

Policët përdrin dhunë duke i goditur qytetarët me shkop gome.

Rama paralajmëron se edhe në vendin tonë, forcat e rendit e kanë ndarë mendjen top dhe kanë përgjegjësinë historike të reagojnë pa asnjë tolerance.

“Këtë video nga Spanja ku dje vdiq një njeri çdo katër minuta, po e postoj për të gjithë ata që do shkojnë të bëjnë pazar nga e hëna e deri në fund të luftës! O një nga një, në radhë si ushtarë dhe me durim e në distancë nga njëri – tjetri të mbarojnë të gjithë punë me radhë, pa vrarë njerëz majtas – djathtas, o pastaj me vrap e pa bërë dot as pazar…

LEXO EDHE:  Balili në pranga/ Zbulohen të tjera lidhje me politikën

LEXO EDHE:  Basha: Miliardat e qytetarëve shkojnë për jaguare, koco, papule, nushe dhe carapule

Zgjidhni e merrni, se forcat e rendit e kanë ndarë mendjen top dhe kanë përgjegjësinë historike të reagojnë pa asnjë tolerancë”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Meta viziton Shtëpinë e Pushimit të Ushtarakëve të kthyer në karantinë/ Kapacitet për 120 qytetarë

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka inspektuar Shtëpinë e Pushimit të Ushtarakëve në Durrës, që është kthyer në një qendër karantinimi.

Ai ka treguar se kjo qendër ka kapacitet për të pritur deri në 120 qytetarë, ndërsa ka falenderuar të gjithë personelin ushtaraka he shëndetësor për gatishmërinë e tyre.

“Sot paradite inspektova Shtëpinë e Pushimit të Ushtarakëve në Durrës, që është kthyer në një qendër karantinimi të standardeve optimale.
Edhe pse një numër i pakët qytetarësh po trajtohen aktualisht, kjo qendër i ka të gjitha kapacitetet për të pritur deri në 120 qytetarë me të gjitha standardet e sigurisë shëndetësore.
Falenderoj të gjithë personelin ushtarak dhe shëndetësor për gatishmërinë e tyre shembullore!
SË BASHKU PËR TË MBROJTUR SHËNDETIN E ÇDO QYTETARI!“, ka shkruar Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE