Connect with Us

“Do ta paguani shtrenjt”/ Rama nuk mban më: Tradhtarët do futen në listë të zezë

Lajme

“Do ta paguani shtrenjt”/ Rama nuk mban më: Tradhtarët do futen në listë të zezë

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama ka folur me tone të ashpra ndaj personave që shkelin rregullat duke i quajtur ata tradhtarë.

Rama bëri me dije se ushtria dhe policia do jenë në terren dhe do monitorojnë sidmos Durrësin e Tiranës që konsiderohen si zona të kuqe.

Kryeministri theksoi se do të identifikohen të gjithë ta që shkelin rregullat dhe do të futen në një listë të zezë.

“Policia do mbikqyrë ccdo lagje në Tiranë dhe Durrës ku kemi zonën më të kuqe duke identifikuar e duke futur në një listë të zezë ccdo individ qe luan domino e bën gallatë .
Këta individë do ta paguajnë shtrenjt, do u të mohohet ccdo lloj kompensimi. Do u mohohet ccdo lloj ndihme financiare për të paktën një vit.
Më vjen shumë keq por dje pensionistët që thyejnë ligjet do të penalizohen. Një pakicë fare e vogël të pabindurish do të konisderohe tradhtarë lufte dhe do të trajtohen me zero tolerancë”, tha Rama./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Meta viziton Shtëpinë e Pushimit të Ushtarakëve të kthyer në karantinë/ Kapacitet për 120 qytetarë

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka inspektuar Shtëpinë e Pushimit të Ushtarakëve në Durrës, që është kthyer në një qendër karantinimi.

Ai ka treguar se kjo qendër ka kapacitet për të pritur deri në 120 qytetarë, ndërsa ka falenderuar të gjithë personelin ushtaraka he shëndetësor për gatishmërinë e tyre.

“Sot paradite inspektova Shtëpinë e Pushimit të Ushtarakëve në Durrës, që është kthyer në një qendër karantinimi të standardeve optimale.
Edhe pse një numër i pakët qytetarësh po trajtohen aktualisht, kjo qendër i ka të gjitha kapacitetet për të pritur deri në 120 qytetarë me të gjitha standardet e sigurisë shëndetësore.
Falenderoj të gjithë personelin ushtarak dhe shëndetësor për gatishmërinë e tyre shembullore!
SË BASHKU PËR TË MBROJTUR SHËNDETIN E ÇDO QYTETARI!“, ka shkruar Meta./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Video- Sherr masiv para furrës së bukës në Korçë/ Radha e gjatë acaron njerëzit

Publikuar

-

Nga

Një sherr masiv ka ndodhur mesditën e sotme në qytetin e Korçës para një furre buke.

Në një video të publikuar, duket përplasja masive e qytetarëve për shkak të radhëve të gjata të krijuar për të blerë bukë.

Siç shihet edhe në video, para furrës së bukës është krijuar një radhë e gjate, pas urdhrit të dhënë nga kryeministri Edi Rama për mbylljen e gjithçkaje gjatë kësaj fundjave, si masë parandaluese për përhapjen e COVID-19.

LEXO EDHE:  “Partia Socialiste nuk ekziston më”/ Dade kritika të ashpra qeverisë Rama

LEXO EDHE:  Befason ish-ministri i Berishës: Rama votoi drejt në OKB

Mesa duket orari i caktuar nga Rama nuk ka mjaftuar pr qytetarët për të bërë furnizimet e tyre ushqimore për ditët që do të jenë në izolim total./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Ahmetaj shpjegon paketën për koronavirusin/ Qetëson qytetarët: Nuk ka mungesa në ushqime

Publikuar

-

Nga

 Ministri Arben Ahmetaj ka shpjeguar paketën me shtatë pika të qeverisë për krizën e shkaktuar nga koronavirusi.

Ahmetaj shpjegoi se biznesi do të mbështet përmes formave të ndryshme siç është riskeludimi i pagesës së Tatimin mbi Fitimin apo edhe duke dhënë një garanci prej 100 milion dollarësh në mënyrë që ata të kenë mundësi për të shlyer pagat e punonjësve.

 

“Kjo paketë garanton të gjitha sipërmarrjet që kanë vështirësi likuiditeti dhe që duhet të paguajnë pagat. Këto sipërmarrje mund të shkojnë në bankë dhe të kërkojnë kredi me qëllim pagesën e pagave. Ato do të futen në bankë me risk zero sepse riskun e merr shteti shqiptar, pra Buxheti i Shtetit. Limiti i marrjes së kredisë do të konsiderohet nevoja që do të kenë për pagat”, tha Ahmetaj në studion e Abc News.

Ai theksoi gjithashtu se linjat e furnizimit të tregjeve janë të paprekura dhe gjithçka vijon normalisht, prandaj edhe qytetarët nuk duhet të bëjnë panik dhe të mblidhen në markete.

“Nuk mungon furnizimi me ushqime. Vazhdon zinxhiri i furnizimit normalisht, kombëtar dhe ndërkombëtar. Përveç se ka sasi të mëdha rezerve për një muaj e gjysmë”, tha më tej Ahmetaj

LEXO TE PLOTE