Connect with Us

Arsenal armësh, municione luftarake e jelek antiplumb në bodrum/ Arrestohet 47 vjeçari ne Tiranë

Kronika

Arsenal armësh, municione luftarake e jelek antiplumb në bodrum/ Arrestohet 47 vjeçari ne Tiranë

Publikuar

-

Finalizohet operacioni policor i koduar “BLIC”, ndërsa janë sekuestruar arsenal armësh zjarri, granata, municion luftarak e jelek antiplumb, ndersa eshte vene ne pranga poseduesi.

Specialistët e Sektorit kundër Krimit të Organizuar në DVP Tiranë, në bashkëpunim me efektivët e Komisariatit të Policisë Tiranë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se një shtetas dispononte arsenal armësh zjarri, si dhe kishte krijuar një ambient (bodrum) që dyshohet se do ta përdorte për kultivimin të narkotikëve, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “BLIC”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:

E. D., 47 vjeç, banues në Tiranë. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesat në pronësi të tij, në Tiranë dhe në fshatin Pëllumbas, Policia gjeti dhe sekuestroi një arsenal armësh, konketisht: 4 armë zjarri automatike, 4 granata dore sulmuese, 13 ndezës unifikues të granatave të dorës, 8 kapsolla detonatore, 1000 fishekë, 9 krehëra dhe një jelek antiplumb si i Policisë. Vijon puna, në bashkëpunim me prokurorinë, për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të këtij shtetasi dhe qëllimit të mbajtjes së arsenalit të armëve në banesë.

Materialet i kaluan prokrurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penle “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Video-Kontrolli i policisë “fundos” 47 vjeçarin/ E pabesueshmë çfarë iu gjet në banesë

Publikuar

-

Nga

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 47 vjeçar, pasi gjatë një kontrolli në banesën e tij janë gjetur dhe sekuestruar arsenal armësh zjarri, granata, municion luftarak e jelek antiplumb.

Mësohet se specialistët e Sektorit kundër Krimit të Organizuar në DVP Tiranë, në bashkëpunim me efektivët e Komisariatit të Policisë Tiranë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se një shtetas dispononte arsenal armësh zjarri, si dhe kishte krijuar një ambient (bodrum) që dyshohet se do ta përdorte për kultivimin të narkotikëve, organizuarn dhe finalizuan operacionin policor të koduar “BLIC”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi: E. D., 47 vjeç, banues në Tiranë.

LEXO EDHE:  U dëmtua nga tërmeti/ Nis shembja e oxhakut industrial në Tiranë

LEXO EDHE:  Plagosi me thikë 52-vjeçarin/ Arrestohet autori

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesat në pronësi të tij, në Tiranë dhe në fshatin Pëllumbas, Policia gjeti dhe sekuestroi një arsenal armësh, konketisht:

4 armë zjarri automatike, 4 granata dore sulmuese, 13 ndezës unifikues të granatave të dorës, 8 kapsolla detonatore, 1000 fishekë, 9 krehëra dhe një jelek antiplumb si i Policisë.

Vijon puna, në bashkëpunim me prokurorinë, për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të këtij shtetasi dhe qëllimit të mbajtjes së arsenalit të armëve në banesë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tërmet i fortë në Greqi/ Lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

lekundje sizmike

Një tërmet i fortë është regjistruar në Greqi, rreth orës 01:50, ndërsa lëkundjet janë ndier edhe në disa qytete  të jugut të Shqipërisë.

Të dhënat e para flasin për tërmet rreth 5.6 ballë në epiqendrën e tij.

Po ashtu, lëkundjet e tërmetit janë ndier edhe në Tiranë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dhunohet dhe grabitet çifti i të moshuarve/ Autorët me maska dhe të armatosur

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Finiq të Sarandës mbrëmjen e djeshme, ku tre persona me maska dhe të armatosur kanë dhunuar dhe grabitur një çift të oshuarish.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në banesën e Jorgo Fani, nga ku autorët kanë mundur të marrin rreth 200 mijë lek.

Deri tani policia ka shoqëruar dy persona, sit ë dyshuar për ngjarjen.

LEXO TE PLOTE