Connect with Us

Ndalimi i qarkullimit/ Polica sqaron me detaje dhe i jep përgjigje çdo pyetje të qytetarëve

Lajme

Ndalimi i qarkullimit/ Polica sqaron me detaje dhe i jep përgjigje çdo pyetje të qytetarëve

Publikuar

-

Policia e Shtetit ka dhënë përgjigje për gjithë pyetjet e shpeshta që bëhen nga qytetarët në kohën e ndalimit të qarkullimit.

Përsa i përket pasijes me dokumenta biometrike, policia bën me dije se aplikimi është pezulluar deri ne datën 3 prill.
Për punonjësit të cilat duhet të paraqiten me punë, policia sqaron se mund të qarkullojnë në oraret 06:00-08:00 dhe 16:00-17:00 duke plotësuar deklarimin online.

LEXO EDHE:  I ofron policit 2000 lekë për të shmangur gjobën, arrestohet

Më tej policia shpjegon se të gjitha bizneset që ofrojnë shërbime dhe transportojnë mallra nuk kanë nevojë për autorizim dhe kufizim orari.

A mund të udhëtojmë jashtë shqipërisë? Udhëtojnë vetëm shqiptarët rezidentë në një shtet tjetër, por në këtë kohë nuk ka linja fluuturimi.

Policia ka publikuar edhe adrest ku qytetarët mund të kërkojnë leje për qarkullim./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Bashkia e Tiranës bën gabimin e radhës/ Kompanitë e pastrimit mbledhin plehrat kur qarkullojnë njerëzit

Publikuar

-

Nga

Prej më shumë se një jave e gjithë Shqipëria ndodhet në izolim për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Të gjithë qytetarët janë të detyruar të qendrojnë në shtëpi duke u vetëkarantinuar në mënyrë që të mos bëhen burim infeksioni.
Qeveria ka vendosur dy fasha oraresh për levizjen e qytetarëve 06:00-10:00 paradite dhe 16:00-18:00 mbasdite.

Pikërisht në orarin e mbasdites së levizjes së qytetarëve, Bashkia e Tiranës ka dhënë leje për kompanië e pastrimit për të mbledhur mbeturinat nëpër koshat e qytetit.

Kompanitë e pastrimit kanë leje për të mbledhur plehrat nëpër kazen vetëm në orën 16:00-18:00.
Ky orar është vendosur nga qeveria edhe për lëvzjen e qytetarëve të cilët dynden për të kryer nevojat e tyre.

LEXO EDHE:  Skandali në “Stop”/Pezullohet menjëherë nga detyra punonjësi i policisë

LEXO EDHE:  Boçi flet pas shoqërimit në polici/ Drejtori më kërcënoi me jetë, u përplasëm fizikisht

Dalja e makinave të mbeturinave në këtë orë krijon më shumë trafk gjatë fluksit të qarkullimit.

Edhe pse gjatë gjjithë kohës kryebashkiaku Erion Veliaj thotë se ka marrë masa për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, orari për pastrimin e mbeturinave hedh poshtë propagandën e Lali Erit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Tradhëtarë të vërtetë”/ Acarohet Rama: Ushtria do të vihet në lëvizje për një pakicë të papërgjegjshëm

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama thotë se ushtria do të vihet e gjitha në mbrojtje të popullit nga një pakicë fare e vogël individësh të cilët i quan të papërgjegjshëm dhe tradhëtarë të vërtetë që mund të na bëjnë hatanë.

Rama thekson se do te përdorë çdo mjet, deri në heqjen e plotë të lirisë nëse nuk do të tërhiqen urgjentisht nga rruga e tyre qorre.

“Ushtria do të vihet e gjitha në mbrojtje të popullit nga një pakicë fare e vogël individësh të papërgjegjshëm, tradhëtarë të vërtetë, që mund të na bëjnë hatanë dhe nuk duhet të lejohen në asnjë mënyrë, të marrin në qafë mijëra e mijëra të pafajshëm, e t’u sjellin vuajtje të mëdha dhjetëra mijëra të tjerëve. Duhet t’i ndalim me çdo kusht dhe do të përdorim çdo mjet, deri në heqjen e plotë të lirisë nëse nuk do të tërhiqen urgjentisht nga rruga e tyre qorre
Populli nuk i’a ka borxh asnjë individi tradhëtinë në këtë përpjekje kombëtare për jetën e njeriu”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Video-Qytetarët e Tiranës dalin nga karantina/ Vërshojnë në rrugë me biçikleta dhe makina

Publikuar

-

Nga

Qytetarët e Tiranës vazhdojnë të jenë të pabindur ndaj rregullave të vendosura nga qeveria për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Në videot e publikuara nga CNA.al në disa nga rrugët e Tiranës duket se një numër i madh qytetarësh kanë thyer rregullat duke vërshuar nëpër rrugë si të ishte një ditë normale.

Makinat, bicikletat por edhe këmbësorët lëvizin lirshëm edhe pse kryeministri cdo ditë bën thirrje për të respektuar rregullat e vendosura.

Këta persona që dalin nga shtëpia dhe nuk respektojnë asnjë rregull bëhen burim infeksioni për njerëzit e tjerë me të cilët mund të kenë kontakte.

LEXO EDHE:  I ofron policit 2000 lekë për të shmangur gjobën, arrestohet

LEXO EDHE:  Fier/ Drejtonte mjetin i dehur, arrestohet polici

Kujtojmë që për lëvizjen e qytetarëve Rama ka vendosur dy fasha oraresh 06:00-10:00 në mengjes dhe 16:-18 mbasdite./CNA.al

LEXO TE PLOTE