Connect with Us

Kanosi me thikë mjeken/ Arrestohet 47 vjeçari

Kronika

Kanosi me thikë mjeken/ Arrestohet 47 vjeçari

Publikuar

-

Policia e Lushjes ka arestuar një person pasi kanosi me mjet prerës mjeken e qëndrës shëndetësore në fshatin Ngurrëz e Madhe.

Specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasin: G. K., 47 vjeç, banues në Ngurrëz e Vogël.
A

rrestimi i këtij shtetasi u bë pasi ka kanosur për shkak të detyrës me mjet prerës (thikë) shtetasen A. V., me detyrë mjeke pranë qëndrës shëndetësore në fshatin Ngurrëz e Madhe.
Shtetasi G. K., ka shkuar në zyrën e mjekes dhe ka kërkuar nga mjekja rimbursim për disa ilaçe që nuk janë për sëmundjen që ky shtetas është diagnostikuar dhe gjatë debatit e ka kanosur atë me thikë.

LEXO EDHE:  Shpëtoi 20 fëmijë nga sulmi me thikë, shqiptari shpallet “Hero i Vitit 2018” në Suedi

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Kanosje për shkak të detyrës”./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Në gjendje të dehur në timon/ Makina e efektivit të policisë përmbyset në rrugë

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Kamës, ku një automjet është përbysur në rrugë.

Sipas asja që raporton Shqiptarja.com, makinës ishte duke i dhënë një efektiv i policisë së rendit, i cili drejtonte mjetin në gjendje të dehur.

Fatmirësisht nga aksindeti nuk ka viktima, ndërsa polici ka mbetur i plagosur.

Për efektivin e rendit që drejtonte në gjendje të dehur ka nisur dhe një hetimi nga SHÇBA.

LEXO EDHE:  Godet me thikë dhe grushta dy të rinj/ Ja si e pëson 20-vjeçari

LEXO EDHE:  Sherr me thika mes një vajze dhe një djali/ 24 vjeçarja bën për spital të riun

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Të shpallur në kërkim për grabitjen e Rinasit/ Publikohet momenti i arrestimit të vëllezërve Çala

Publikuar

-

Nga

Policia e Shtetit ka publikuar pamjet e megaoperacionit policor të koduar “Të fundit”, për kapjen e vëllezërve Çala, të shpallur në kërkim për grabitjen e Rinasit në 2019.

Në arrestimin e tyre janë angazhuar 300 forca policore, nga Departamenti i Policisë Kriminale, Forca e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit, Njësia speciale FAST Albania, RENEA dhe Drejtoritë Vendore të Policisë Tiranë, Durrës, Elbasan dhe Komisariat i Policisë Kavajë.

Mësohet se gjatë këtij megaoperacioni u sekuestruan nga Policia, në cilësinë e provës materiale, armë zjarri, telefona, sasi të mëdha vlerash monetare dhe automjete.

“Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, 300 forca policore, nga Departamenti i Policisë Kriminale, Forca e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit, Njësia speciale FAST Albania, RENEA dhe Drejtoritë Vendore të Policisë Tiranë, Durrës, Elbasan dhe Komisariat i Policisë Kavajë, u përfshinë në megaoperacionin për arrestimin e vëllezërve Çala, të akuzuar për një sërë grabitjesh më armë dhe dhunë, në rrugën e Rinasit dhe në aeroportin e Rinasit.

Gjatë megaoperacionit, i cili u zhvillua në funksion të procedimit penal të vitit 2019 që aktualisht ndiqet nga Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, u sekuestruan nga Policia, në cilësinë e provës materiale, armë zjarri, telefona, sasi të mëdha vlerash monetare dhe automjete.

Operacioni u zhvillua në kushte të larta sigurie dhe konspiracioni, duke u finalizuar në Qerret të Kavajës, me vënien në pranga të dy vëllezërve, pjesëtarët e fundit të një grupi të rrezikshëm kriminal në fushën e vjedhjeve me armë e dhunë, konkretisht:

Klement Çala, 32 vjeç dhe Eldi Çala, 35 vjeç, lindur dhe banues në Elbasan, të cilët ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar si autorë të dyshuar të ngjarjes së ndodhur më datë 09.04.2019, në aeroportin e Rinasit, ku janë grabitur vlerat monetare të disa bankave të nivelit të dytë dhe për këtë Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda kishte vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg” pa afat.

Në momentet e kapjes autorëve iu sekuestruan 3 armë zjarri të llojit pistoletë, 3 automjete tip Audi A 4-6-8, dy motorë BMV 1200 GS, një biçikletë, si dhe një sasi e konsiderueshme vlerash monetare, konkretisht 133.960 euro.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Qëllohet me thikë simpatizanti i PD-së

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Qëllohet me thikë simpatizanti i PD-së

Materialet i kaluan Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë.”

TiranëJa pamjet e megaoperacionit policor të koduar "Të fundit", për kapjen e dy personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e vjedhjeve me armë, pjesëtarët e fundit të një grupi të rrezikshëm kriminal.Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm, 300 forca policore, nga Departamenti i Policisë Kriminale, Forca e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit, Njësia speciale FAST Albania, RENEA dhe Drejtoritë Vendore të Policisë Tiranë, Durrës, Elbasan dhe Komisariat i Policisë Kavajë, u përfshinë në megaoperacionin për arrestimin e vëllezërve Çala, të akuzuar për një sërë grabitjesh më armë dhe dhunë, në rrugën e Rinasit dhe në aeroportin e Rinasit.Gjatë megaoperacionit, i cili u zhvillua në funksion të procedimit penal të vitit 2019 që aktualisht ndiqet nga Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, u sekuestruan nga Policia, në cilësinë e provës materiale, armë zjarri, telefona, sasi të mëdha vlerash monetare dhe automjete.Operacioni u zhvillua në kushte të larta sigurie dhe konspiracioni, duke u finalizuar në Qerret të Kavajës, me vënien në pranga të dy vëllezërve, pjesëtarët e fundit të një grupi të rrezikshëm kriminal në fushën e vjedhjeve me armë e dhunë, konkretisht:Klement Çala, 32 vjeç dhe Eldi Çala, 35 vjeç, lindur dhe banues në Elbasan, të cilët ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar si autorë të dyshuar të ngjarjes së ndodhur më datë 09.04.2019, në aeroportin e Rinasit, ku janë grabitur vlerat monetare të disa bankave të nivelit të dytë dhe për këtë Gjykata e Shkallës së Parë për Krime të Rënda kishte vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg” pa afat. Në momentet e kapjes autorëve iu sekuestruan 3 armë zjarri të llojit pistoletë, 3 automjete tip Audi A 4-6-8, dy motorë BMV 1200 GS, një biçikletë, si dhe një sasi e konsiderueshme vlerash monetare, konkretisht 133.960 euro. Materialet i kaluan Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë.

Gepostet von Policia e Shtetit am Donnerstag, 19. März 2020

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Nuk mund të rri dot i mbyllur brenda”/ I riu tenton të hidhet nga kati i pestë

Publikuar

-

Nga

Një i ri në Durrës, ka tentuar ti japë fund jetës ndërsa ka kërcënuar se do të hidhej nga kati i pestë i banesës.

28-vjeçar ka dashur të dalë jashtë nga shtëpia duke thyer kështu urdhrin e qeverisë dhe rrezikuar një gjobë por bashkëshortja nuk e ka lejuar raporton Ballkan web.

Në gjendje të rënduar psikologjike ai ka tentuar të hidhet nga dritarja por është shpëtuar në kohë nga polcia.

“Doja të hidhesha. Nuk mund të rri dot më brenda”, mësohet të ketë thënë i riu.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Qëllohet me thikë simpatizanti i PD-së

LEXO EDHE:  Plagosi me thikë bashkëshorten/ Arratiset 35-vjeçari

“Si rezultat i një reagimi të menjëhershëm i shërbimeve të Policisë së Rendit pasi konstatuan se një shtetas po tentonte të vetëhidhej, nga kati i 5 i një pallati, në lagjen nr 1, Durrës, u bë i mundur shpëtimi në kohë i shtetasit S.M.,28 vjeç, i cili ndodhet në gjëndje të mirë shëndetësore” njofton policia./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE