Connect with Us

ALBtelecom ofron 50% më shumë internet për të gjithë aktivizimet e paketave të reja nga konsumatorët celular

Sociale

ALBtelecom ofron 50% më shumë internet për të gjithë aktivizimet e paketave të reja nga konsumatorët celular

Publikuar

-

Në shenjë solidariteti me situatën e jashtëzakonshme të virusit Covid 19, ALBtelecom ofron 50% më shumë internet për çdo paketë mujore qe do të aktivizohet, duke rritur kështu konsumin e internetit, përshtatur me profilin e secilit klient.

Në një kohë kur mënyra e jetesës dhe e punës sonë ka ndryshuar rrënjësisht për shkak të shpërthimit të virusit Covid 19, industria e telekomunikacionit po merr një rëndësi jetike. Në një situatë ku gjithnjë e më shumë punonjësit po punojnë nga shtëpia, komunikimi dhe interneti mbetet një shërbim kryesor për të lehtësuar jetën e njerëzve dhe për të siguruar mbarëvajtjen e ekonomisë.

“Ndiejmë më shumë se kurrë përgjegjësi dhe solidaritet, për të siguruar që qytetarët të jenë të lidhur me familjet dhe miqtë e tyre, bizneset të mund të vijojnë punën në distancë, si dhe të gjithë strukturat shtetërore apo private që mbështeten në shërbimet tona të mund të vijojnë punën pa asnjë shqetësim” – tha  Z. Tahsin Yilmaz, Drejtor i Përgjithshëm i ALBtelecom, në një deklaratë për median.

ALBtelecom shpreh përgjegjësinë dhe solidaritetin në këtë situatë të jashtëzakonshme duke ofruar 50% më shumë internet për të gjithë konsumatorët që aktivizojnë një paketë te re mujore.

Më konkretisht, ALBtelecom do të ofrojë volum shtesë të internetit për klientët e rinj me parapagesë dhe për ata me kontratë. ALBtelecom do të shtojë 50% më shumë internet për çdo përdorues mesatar shqiptar për aktivizimet e paketave të reja, përshtatur me profilin e secilit klient.

LEXO EDHE:  Harrojeni zyrën e punës/Ky është vendi më i zakonshëm për t’ju tradhtuar partneri

Gjithashtu, për të përmbushur rritjen e kërkesës për internet në shtëpi, ALBtelecom ka lançuar një ofertë të re për internetin në shtëpi, ku konsumatorët mund të kërkojnë lidhjen e internetit përmes Shërbimit me Klientin ne numrin 123 ose online, pa shkuar pranë pikave të shitjes. Si dhe për më shumë muaji i parë është falas.

Së fundi, për të mbështetur nismën e të mësuarit në distancë, ALBtelecom ka përfshirë kanalin RTSH Shkolla në të gjithë paketat e saj televizive.

Në kushtet kur kërkesa për internet është rritur ndjeshëm gjatë javëve të fundit për shkak të gjendjes së krijuar, ALBtelecom mbetet i angazhuar maksimalisht përmes skuadrave të dedikuara, rritjes së kapaciteteve dhe marrjen e të gjithë masave, për të siguruar që kjo rritje e kërkesës sidomos për internetin, të mos cënojë cilësinë e rrjeteve tona dhe shërbimet për klientët tanë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Video-“Lufta është hapur”/ Mesazh i fortë nga “vija e zjarrit” tek Infektivi

Publikuar

-

Nga

Bluzat e bardha dhe specialistë të shëndetit publik vijonë të përcjellin mesazhe sensibilizimi tek qytetarët, në lidhje me situatën e Covid-19.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot mesazhin e Shefes së Forcës Speciale tek Infektivi, në QSUT, Najada Çomo, e cila iu thotë qytetarëve shqiptarë se qëndrimi në shtëpi nuk është sakrificë, por përballja me virusin është e tillë.

“Do iu jap një informacion të shkurtër. Lufta është hapur, kemi shtim të numrit të pacientëve tek Infektivi. Tre prej tyre janë në terapi intensive. I siguroj qytetarët se ne jemi një staf i mirëtrajnuar. Ju kini besim te ne dhe ne do bëjmë punën tonë në maksimul. Ju kërkojmë të qëndroni në shtëpi, pasi kjo është një fitore e madhe për ne, sepse ul rrezikun e infeksionit te personat e tjerë. Nuk është sakrificë e madhe të rrish në shtëpi, por të përballesh me virusin”, thotë doktoreshe Najada Çomo.

LEXO EDHE:  Ja se çfarë ndodh në një minutë në Internet

LEXO EDHE:  Shpejtësia e internetit 2018/ Shqipëria pranë vendeve afrikane 

LEXO TE PLOTE

Sociale

“Cfarë turpi, gabimi, fyerjeje dhe poshtërimi”/ Artan Fuga i “përvishet” Ramës: Çfarë duhet të bëjë të shmangë krizën

Publikuar

-

Nga

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga ka kritikuar ashpër kryeministrin Rama në lidhje me deklaratën se nëse Shqipëria në situatën e koronavirusit do të kishte probleme ekonomike ka diçka të garantuar nga Turqia.

Në një postim në rrjetet sociale, Fuga shprehet se shqiptari kurrë nuk ka lypur rrugëve, dhe se të na mbajë me bukë turku është turp, gabim dhe fyerje.

“Cfarë ?

Do të na ushqejë Turqia me bukë nëse do të kemi zi buke?

Kështu tha zoti kryeministër?

Do të na mbajë me bukë turku?

Cfarë turpi, gabimi, fyerjeje dhe poshtërimi? Cfarë iluzioni!

Jo se turqit janë të pamirë. Janë shumë të mirë!

Por shqiptari kurrë nuk ka lyp bukë rrugëve të botës me çanak.”-shkruan Fuga.

Madje profesori kritikon direkt Ramën kur u tall me bujqësinë dhe mblodhi shqiptarët në beton, ky është kundërshtimi, betoni nuk mbillet thotë ai.

Ai bën apel që të vendoset gishtin kokës dhe mos pritet që po u përmbyt bota bukën do ja japi turku Shqipërisë.

“Eshtë koha t’u kthehemi mbjelljeve të pranverës që të shijmë e mbledhim në vjeshtë!

LEXO EDHE:  Krijuesi i World Wide Web bën parashikimin e frikshëm

LEXO EDHE:  25 vjetori/Ja si lindi interneti dhe faqja e parë web

Urgjent!

Sepse kur është tallur me bujqësinë, mbjelljet, korrjet, shirjet, duke mbledhur shqiptarët në beton, kulla mijrakatëshe, stadiume, sheshe me pllaka, sigurisht kundërshtimi ky ka qenë!

Do të ngordhim për bukë!

Për një çap bukë!

Betoni nuk mbillet, në katin e pesëdhjeteshtatë nuk mbillet, në fushë aerodromi nuk mbillet.

Dikur budallalliku që malet t’i kthenim në fusha, tani budalliku që fushat i kthyem në zona të betonuara urbane!

Ka ardhur koha e gishtit, pra e gishtit të vendosur në kokë, në mendje!

Me bukën e “turkut”, sado dashamirës që është, vështirë se do bëjmë duvanë e “kaurrit” !

Mos presim duke thënë : Po u përmbys bota… bukën do të na e japi Stalini… më falni turku!”-shkruan Fuga.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Mjeku mesazh urgjent qeverisë/ Masat kundër koronavirusit, nul

Publikuar

-

Nga

Mjeku i njohur, Dr. Gezim Xhepa ndërsa ka reaguar në lidhje me masat kundër përhapjes së koronavirusit, i ka drejtuar një mesazh qeverisë.

Dr. Xhepa shkruan se duhet parë me urgjencë vendimi për fashat orare që lejojnë këmbësorët, pasi sipas tij kjo po transformon në nul të gjitha masat.

“Taskforca duhet të rishikojë me emergjencë vendimin, se fashat orare për këmbësorë i transformuan në nul të gjitha masat e deritanishme për ndërprerjen e zinxhirit të kontagioziteti nga coronavirusi…!!!”-Dr. Gezim Xhepa.

LEXO EDHE:  Shpejtësia e internetit 2018/ Shqipëria pranë vendeve afrikane 

LEXO EDHE:  18 fotot që ndryshuan internetin

Kujtojmë këtu se sot në orarin që është lejuar nga qeveria lëvizja për këmbësorët, qytetarët kanë abuzuar duke vërshuar në rrugë.

LEXO TE PLOTE