Connect with Us

Policia apel qytetarëve të respektojnë masat kufizuese/ Ndëshkohen 165 shtetas

Kronika

Policia apel qytetarëve të respektojnë masat kufizuese/ Ndëshkohen 165 shtetas

Publikuar

-

Policia e Shtetit ka bërë sërish apel për respektimin e masave kufizuese, për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në të gjithë territorin e vendit.

Shërbimet e Policisë së Shtetit kanë ushtruar dhe vijojnë të ushtrojnë kontrolle për zbatimin e një prej masave kufizuese, asaj të kufizimit të daljes vetëm në fashat orare 06:00 – 10:00 dhe 16:00 –18:00, për të gjithë qytetarët.

Uniformat blu bëjnë të ditur se në të gjithë vendin, prej orës 10:00 deri në këto momente janë ndëshkuar me masë administrative me vlerën 10.000 lekë secila, 165 shtetas, të cilët nuk kanë respektuar oraret kufizuese.

Policia e Shtetit apelon për të gjithë qytetarët që secili të kontribuojë për të parandaluar përhapjen e COVID-19, duke respektuar me rigorozitet masat kufizuese të ndërmarra për këtë qëllim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Policia ndëshkon qytetarët e pabindur/ Gjobiten 24 këmbësorë, bllokohen 17 makina dhe 2 biçikleta

Publikuar

-

Nga

Të shumtë janë qytetarët e pabindur që kanë shkelur këshillat dhe urdhrat e qeverisë për të qëndruar në shtëpi në këtë situatë.

Ashtu siç edhe është paralajmëruar, blutë kanë zbarkuar në rrugët e qyteteve dhe ka ndëshkuar disa persona të kapur me shkelje.

Policia e Fierit ka shoqëruar 6 shoqëruar qytetarë në komisariat dhe ka gjobitur 10 të tjerë me nga 10 mijë lekë të reja. Edhe në Vlorë ka pasur gjobitje ndaj 6 këmbësorëve dhe janë bllokuar 17 automjete, pasi shoferët nuk kishin autorizim për të lëvizur.

Ndër këto shoferë, 3 prej tyre kanë qenë të papajisur me patentë dhe janë proceduar penalisht, ndërkohë në Elbasan janë gjobitur 8 këmbësorë dhe në Gjirokastër janë hequr 3 patenta e janë sekuestruar dy biçikleta t qytetarëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Paralajmëron Lleshaj/ Laku ndaj bandës së Rinasit drejt mbylljes së plotë

Publikuar

-

Nga

Pas arrestimit të Klement Çalës dhe Eldi Çalës për grabitjen e Rinasit jo vetëm në 2019 por edhe në 2017, ka ardhur edhe reagimi i Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Në një postim në rrjetet sociale, Lleshaj shkruan se vëllezërit Çala janë dy protagonistët kryesorë të grabitjes së 2019 dhe paralajmëron se me kapjen e tyre laku ndaj bandës së Rinasit drejt mbylljes së plotë.

Ministri thekson se është vetëm çështje kohe përballja me ligjin dhe drejtësinë.

Kapja e dy protagonistëve kryesorë të grabitjes së vitit të kaluar në Rinas shënon një sukses të madh në luftën kundër krimit të organizuar.

Laku ndaj bandës së rrezikshme të Rinasit është afruar sot drejt mbylljes së plotë.

Kjo goditje është edhe një mesazh i rëndësishëm ndaj krimit: është vetëm çështje kohe!

Përballja me ligjin dhe drejtësinë është e pashmangshme.

Përgëzime për gjithë ekipin e Policisë së Shtetit që mundësoi këtë sukses inkurajues në këto ditë të vështira.
Operacioni vazhdon….”-shkruan Lleshaj.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Grabitjet në Rinas/ Arrestohen dy vëllezër, sekuestrohen armë zjarri, sasi të mëdha parash dhe automjete

Publikuar

-

Nga

Policia e Shtetit bën të ditur se është zhvilluar një megaoperacion për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore ne fushën e vjedhjeve me armë.

Sipas uniformave blu, në kuadër të këtij operacioni janë arrestuar vëllezërit Klement dhe Eldi Çala, të akuzuar për një sërë grabitjesh më armë dhe dhunë në zonën e Rinasit dhe në aeroportin e Rinasit.

Po ashtu janë sekuestruar armë zjarri, sasi të mëdha vlerash monetare dhe automjete.

Operacioni është zhvilluar nga Departamenti i Policisë Kriminale, Forca e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit, njësia speciale FAST Albania, RENEA dhe Drejtoritë Vendore te Policisë Durrës, Tiranë e Elbasan.

Në operacion janë përfshirë 300 forca policore.

LEXO TE PLOTE