Connect with Us

Mesazhi i Bashës në telefonin e Eni Vasilit/ Kulluri zbulon tre variantet e mundshme

Politikë

Mesazhi i Bashës në telefonin e Eni Vasilit/ Kulluri zbulon tre variantet e mundshme

Publikuar

-

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka sjellë tre variante lidhur me mesazhin e kreut të PD, Lulzim Basha për gazetaren Eni Vasili.

Sipas Kullurit, “ose dikush ka ndërhyrë në sistemin GSM të kompanisë celulare dhe kjo përbën krim, ose Vasili ka vendosur emrin e Bashës në një numër tjetër celulari duke gënjyer publikisht, ose ky vetë është hajvan patologjik”.

Kulluri thekson se vetëm një hetim urgjent i prokurorisë me kërkesë të Bashës e zgjidh këtë punë!
Ndërkohë kujtojmë se lidhur me këtë cështje, pak me herët ka reaguar Partia Demokratike cila e quan këtë montazh dhe lojë të pistë të kreut të qeverisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. arqile

    19 Mars, 2020 at 11:00 am

    Ik kulluri se na hape barkun jo kulluri po kellira e ke mbiemrin ik mizerje.

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“52 milion euro pagesa dhe tendera në 2 javë ”/ Basha paralajmëron fakte tronditëse për qeverinë

Publikuar

-

Nga

Kreu i PD, Lulzim Basha ka paralajmeruar se pas pak do të sjellë fakte se si “vetëm këto 2 javë qeveria ka dhënë 52 milion euro pagesa dhe tendera për miq dhe klientë”.

Ndërkohë kryedemokrati ka sjellë një shembull se si mund të përdoreshin këto para për paketën e ndihmës social-ekonomike që kemi propozuar prej 10 ditësh:

“Pas pak nga Selia e PD fakte tronditëse se si vetëm këto 2 javë qeveria ka dhënë 52 milion euro pagesa dhe tendera për miq dhe klientë. Ndërkohë shikoni një shembull se si mund të përdoreshin këto para për paketën e ndihmës social-ekonomike që kemi propozuar prej 10 ditësh”, shkruan Basha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ministria e Jashtme njoftim të rëndësishëm për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Danimarkë

Publikuar

-

Nga

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka dhënë sot një njoftim të rëndësishëm për shqiptarët që ndodhen në Danimarkë.

MEPJ informon të gjithë qytetarët që ndodhen në Danimarkë, se Shërbimi Danez i Emigracionit ka vendosur të mos marrë parasysh periudhën e tejkalimit të vizës afat-shkurtër, në rast se qytetarët nuk kanë pasur mundësi të lenë Danimarkën, për shkak të anullimit të fluturimit, ose shkaqe të tjera që i kanë detyruar të qendrojnë në shtetin danez.

Por, MEPJ gjithashtu bën me dije se nuk ёshtё e mundur tё aplikohet pёr shtyrje vize afat-shkurtёr pasi Shёrbimi Danez i Emigracionit do tё jetё i mbyllur. Qytetarët nuk do të mund të aplikojnë as online, pranё Policisё Daneze.

LEXO TE PLOTE

Politikë

 “Shqiptarët kërcënohen nga rreziqe të mëdha”/ PD ultimatum Ramës: Ndal lojërat e pista

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Open”, ku i ftuar në një lidhje direkte ishte kryeministri Rama, moderatorja Eni Vasili tha se në telefonin e saj ka mbërritur një mesazh nga kreu i PD-së, Lulzim Basha i cili pyet kryeministrin nëse është i gatshëm të japë dorëheqjen dhe tia lërë menaxhimin e krizës Bashës.

Ndërkohë, mëngjesin e sotëm ka ardhur reagimi nga Partia Demokratike, e cila e quan këtë montazh dhe lojë të pistë të kreut të qeverisë.

“Dje në emisionin Open është dërguar një mesazh i sajuar me pyetje drejtuar Edi Ramës nga gjoja numri i telefonit të Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Ky mesazh i sajuar në mënyrë të paligjshme është një akt i turpshëm i atyre që duan të fshehin keqmenaxhimin e krizës.

Ata që sajojnë mesazhe në emër të kryetarit të opozitës, duke ndërhyrë në mënyrë të paligjshme në telefonin e gazetarëve, mund ta bëjnë këtë akt të rrezikshëm me çdo qytetar. Ne do t’u kërkojmë organeve përgjegjëse të zbardhin këtë skandal kriminal për të zbuluar me prova autorët dhe për ti ndëshkuar ata sipas ligjit.

LEXO EDHE:  SHBA, mesazhe për Shkupin

LEXO EDHE:  Basha paralajmëron bankat/ Mos rrezikoni me financimin e PPP-ve, do t’i anullojmë 

Edi Rama duhet të ndalë menjëherë lojërat e pista dhe luftën politike me mesazhe fallso, njerëz fallso dhe propagandë të skaduar kundër opozitës. Ai duhet t’u kthejë sot shqiptarëve lekët e taksave për të përballuar krizën e bukës që po thellohet nga mbyllja e vendeve të punës.

Thirrja jonë për Edi Ramën është: Mirato urgjentisht paketën e ndihmës! Shqiptarët kërcënohen nga rreziqe të mëdha. Ndal sulmet politike, fillo bëj punën për të cilën paguhesh!”-thuhet në deklaratën e PD./ CNA.al

LEXO TE PLOTE