Connect with Us

“Kemi rreth 650 të infektuar”/ Pipero: Shumica nuk kanë shenja, burim infeksioni për të tjerët

Lajme

“Kemi rreth 650 të infektuar”/ Pipero: Shumica nuk kanë shenja, burim infeksioni për të tjerët

Publikuar

-

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka folur rreth numrit të të prekurve nga koronavirusi në vendin tonë.

Pipro theksoi se numi I të infektuarve është shumë heë më I lartë sesa shifrat zyrtare.

Sipas tij, numri i personave të prekur është gati dhjëtë fish më i lartë se ai i I deklaruar nga Minstria por shumica nuk ka asnjë shenjë klinike.

LEXO EDHE:  Partneri juaj aktual bën mirë të ketë kaluar vetëm tre vajza të tjera para jush/ E thotë shkenca

“Numri I të infektuarve është 10 herë më i madh se ai i deklaruar. Kemi rreth 650 të infektuar, pavarëisht se shumica nuk ka asnjë shënjë klinike. Nëse njerëzit nuk zbatojnë këshillat janë burim infeksion për të tjerët”, tha Piperi në studion e Opinion./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

“Ka plasur lufta botërore”/ Rama tregon çfarë do ndodhë me shqiptarët e mbetur jashtë shtetit dhe të papunët

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka treguar se çfarë do të ndodhë me qytetarët që kanë mbetur pa punë për shkak të mbylljes së bizneseve për shkak të situ atës së krijuar nga koronavirusi.

Duke marrë shkas nga mesazhi i një biznesmeni, Rama tha se të gjithë ata që nuk shkojnë në punë me qëllimin se do t’ia japë rrogat qeveria pavarësisht se biznesi ku punojnë është i hapur, nuk do të favorizohen.

“Nëse aktiviteti është i hapur dhe punonjësit nuk shkojnë në punë, nuk i paguan askush. Asnjë vend, as Italia sot që flasim nuk ka mbyllur pjesën kritike të zinxhirit ekonomik, se po u mbyll pjesa kritike nuk ka ç’të na bëjë virusi më keq nga sa mund t’i bëjmë njëri -tjetrit se kthehen njerëzit në pjesën natyrale dhe hanë njëri- tjetrin. Dhe kush nuk shkon në punë aty ku aktiviteti është i hapur nuk mund të marri asgjë”, u shpreh kreu i qeverisë në emisionin “Opinion”.

Një tjetër pyetje e drejtuar nga një nënë për kryeministrin ishte për shqiptarët që kanë mbetur jashtë kufijve të shtetit tonë dhe nuk mund të kthehen si shkak i mbylljes së kufijve.

LEXO EDHE:  Përse 11-të nëntori, është dita më e fuqishme e këtij 10-vjeçari?

LEXO EDHE:  Jourdan Dunn bikini me numër të vogël (Foto)

“Nënës i them që ka plasur lufta botërore dhe askush nuk ka çtë bëjë me këto pnegesa që ka shkaktuar lufta botërore. Dhe njerëzit i ka gjetur lufta botërore në vende të ndryshme, ku ne nuk kemi asnjë mundësi t’i tërheqim. E kemi absolutisht të pamundur”, tha Rama, ndërsa për shqiptarët që rezidentë në shtetet e tjera por që kanë mbetur këtu, kryeministri deklaroi se do të shkojnë në vendin ku jetojnë kur të mbarojë e gjithë kjo./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

“Asnjë fjalë s’të mora vesh”/ Artan Hoxha ironizon Ramën: O jeni të mënçur ose jeni të shkundur nga farat

Publikuar

-

Nga

Gazetari Artan Hoxha, ka ironizuar fjalën e mbajtur nga kryeministrii Edi Rama ku shpalli planin e masave social-ekonomike.

Duke përdorur një frazë nga filmi “Shoqja nga fshati”, Hoxha shkruan: Asnjë fjalë s’të mora vesh mor bir… ju artistët o jeni të mëncurit e dheut, ose jeni të shkundur nga farat”.

Gazetari thekson se Rama nuk po merret vesh se cfarë thotë.

LEXO EDHE:  Jourdan Dunn bikini me numër të vogël (Foto)

LEXO EDHE:  Jourdan Dunn bikini me numër të vogël (Foto)

“Po na jep kurajo duke na thënë që edhe shtetet më të mëdha në botë janë dorëzuar, apo po na fut frikën duke na thënë “nuk e dimë sa do të zgjasë kjo mbyllje absurde në shtëpi”?!?!”, shkruan Hoxha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Drejtoresha e ISHP jep lajmin e mirë/ Një tjetër i prekur me COVID-19 drejt shërimit

Publikuar

-

Nga

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico ka dhënë një lajm të mirë teksa bëri me dije se një tjetër i prekur nga koronavirusi është drejt shërimit pasi ka rezultuar negativ nga testet.

Ky është pacienti i dytë që rezulton negativ pas ritestimit për COVID-19.

“Kemi një lajm të mirë sepse një nga gjërat që më bën optimiste është fakti se ne kemi filluar të ritestojmë të infektuarit. Dy prej tyre kanë rezultuar të negativizuar. Nesër do vijojmë. Po rritet numri i testimeve tek ata që janë të prekur”, tha Fico në studion e Real Story.

LEXO TE PLOTE