Connect with Us

Grabitjet në Rinas/ Arrestohen dy vëllezër, sekuestrohen armë zjarri, sasi të mëdha parash dhe automjete

Kronika

Grabitjet në Rinas/ Arrestohen dy vëllezër, sekuestrohen armë zjarri, sasi të mëdha parash dhe automjete

Publikuar

-

Policia e Shtetit bën të ditur se është zhvilluar një megaoperacion për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore ne fushën e vjedhjeve me armë.

Sipas uniformave blu, në kuadër të këtij operacioni janë arrestuar vëllezërit Klement dhe Eldi Çala, të akuzuar për një sërë grabitjesh më armë dhe dhunë në zonën e Rinasit dhe në aeroportin e Rinasit.

LEXO EDHE:  Masat drastike kundër koronavirusit/ Ardi Veliu urdhër të prerë drejtorive të policisë, mbyllen 655 biznese

Po ashtu janë sekuestruar armë zjarri, sasi të mëdha vlerash monetare dhe automjete.

Operacioni është zhvilluar nga Departamenti i Policisë Kriminale, Forca e Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit, njësia speciale FAST Albania, RENEA dhe Drejtoritë Vendore te Policisë Durrës, Tiranë e Elbasan.

Në operacion janë përfshirë 300 forca policore.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Paralajmëron Lleshaj/ Laku ndaj bandës së Rinasit drejt mbylljes së plotë

Publikuar

-

Nga

Pas arrestimit të Klement Çalës dhe Eldi Çalës për grabitjen e Rinasit jo vetëm në 2019 por edhe në 2017, ka ardhur edhe reagimi i Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Në një postim në rrjetet sociale, Lleshaj shkruan se vëllezërit Çala janë dy protagonistët kryesorë të grabitjes së 2019 dhe paralajmëron se me kapjen e tyre laku ndaj bandës së Rinasit drejt mbylljes së plotë.

Ministri thekson se është vetëm çështje kohe përballja me ligjin dhe drejtësinë.

Kapja e dy protagonistëve kryesorë të grabitjes së vitit të kaluar në Rinas shënon një sukses të madh në luftën kundër krimit të organizuar.

Laku ndaj bandës së rrezikshme të Rinasit është afruar sot drejt mbylljes së plotë.

LEXO EDHE:  U dhunua nga Policia/ Rikthehet në protestë Sahit Dollapi

LEXO EDHE:  U dhunua nga Policia/ Rikthehet në protestë Sahit Dollapi

Kjo goditje është edhe një mesazh i rëndësishëm ndaj krimit: është vetëm çështje kohe!

Përballja me ligjin dhe drejtësinë është e pashmangshme.

Përgëzime për gjithë ekipin e Policisë së Shtetit që mundësoi këtë sukses inkurajues në këto ditë të vështira.
Operacioni vazhdon….”-shkruan Lleshaj.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makinat bëhen copë në Fushë-Krujë/ Tre të vdekur, një në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

Një aksident tragjik është regjistruar pak minuta më parë në kryqëzimin e Borizanës në Fushë-Krujë.

Mësohet se një makinë është përplasur me një kamion.

Nga të dhënat paraprake mësohet se sipasojë e aksidentit kanë humbur jetën tre persona ndërsa një është në gjendje të rëndë.

Kujtojmë që qeveria ka ndaluar qarkullimin e automjeteve në kuadër të masave për parandalimin e pandemisë së koronavirusit. Ndërsa pritet të zbulohet shkaqet e këtij aksidenti të rëndë dhe nëse ato kanë patur autorizim.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkrumbohet nga flakët makina në Vlorë/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Një automjet është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës.

Ngjarja ka ndodhur ne vendin e quajtur Shkolla e Aviacionit teksa makina ka qenë e parkuar prej disa ditësh në zonë.

Në afërsi të makinës janë gjetur edhe disa bidonë, ku policia po heton nëse ndonjëra prej tyre mund të ketë qenë me benzinë dhe të jetë përdorur për djegien e makinës.

LEXO EDHE:  Kultivonin bimë narkotike/ Prangosen tre vëllezër

LEXO EDHE:  U dhunua nga Policia/ Rikthehet në protestë Sahit Dollapi

Fatmirësisht nga flakët nuk ka pasur persona të lënduar, ndërsa policia vijon hetime për zbardhjen e plotë, nëse zjarri ka qenë i qëllimshëm apo aksidental./CNA.al

LEXO TE PLOTE