Connect with Us

42 persona me koronavirus në Maqedoninë e Veriut/ Konfirmohen 7 raste të reja

Kosova & Rajoni

42 persona me koronavirus në Maqedoninë e Veriut/ Konfirmohen 7 raste të reja

Publikuar

-

Numri i të infektuarve nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut ka ardhur duke u rritur.

Mësohet se orët e fundit janë konfirmuar 7 të prekur të tjerë, duke e dërguar numrin e të prekurve në 42.

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, i cili deklaron se nga dje janë testuar 38 persona për COVID-19, por vetëm 7 prej tyre kanë rezultuar pozitivë, 3 nga Dibra dhe 4 nga Shkupi.

LEXO EDHE:  “60 te vdekur çdo ditë”/ Ambasadori apel komunitetit shqiptar në Kinë: Merrni vendime të pjekura

Sipas ministrit, dy nga pacientët kanë pneumoni të moderuar, e ndërsa të tjerët janë në gjendje të stabilizuar shëndetësore./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Lajm i mirë nga Greqia/ Gruaja e konfirmuar me koronavirus lind djalë, foshnja e paprekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Një grua shtatzënë e konfirmuar me koronavirus në Greqi ka lindur ditën e djeshme foshnjën e saj.

Mediat e shtetit fqinj raportojnë se 24 vjeçarja ka sjelllë në jetë një djalë në spitalin Attikon, ndërsa të dy janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Autoritetet greke i kanë kryer foshnjës së porsalindur testin e COVID-19, por fatmirësisht ka rezultuar negative.

Aktualisht ata i kanë nënshtruar një test të dytë dalit të porsalindur dhe pritet të dalin rezultatet me shpresën se koronavirusi nuk është trasmetuar nga nëna të fëmija.

LEXO EDHE:  “Kam gjetur kurën për koronavirusin”/ Mjeku italian zbulon ilaçin që jep rezultate brenda 24 orëve

LEXO EDHE:  Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Britani, 125 të infektuar

Ndërkohë gruaja është duke u mbajtur nën vëzhgim pasi vuan nga sëmundjet e zemrës dhe ekziston frika se mund të ketë ndërlikime pas lindjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Rritet numri i të infektuarve/ Maqedonia e Veriut shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ak shpallur pasditen e sotme gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit.

Bëhet me dijje se gjendja e jashtëzakonshme do të zgjasë 30 ditë me mundësi shtyrje në bazë të situatës që do të marrë lufta kundër koronavirusit.

Ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë e vendit konfirmoi 4 raste të reja me koronavirus.
Kujtojmë se numri i përgjithshëm i personave të infektuar nga ky virus ka shkuar në 35./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë/ Kurti dhe stafi i tij i nënshtrohen analizave

Publikuar

-

Nga

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës lajmëroi pak më parë se numri i të infektuarve ka arritur në 20 perosona.

Ndërkaq, kryeministri Albin Kurti dhe stafi i tij i janë nështruar testit për COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu.

Ai ka thënë se testi është bërë pasi që kryeministri dhe stafi i tij kanë takime të shpeshta me delegacione vendore e ndërkombëtare në funksion të detyrave zyrtare, prandaj edhe u është rekomanduar të bëjnë analizat në kuadër të masave mbrojtëse për parandalimin e shpërndarjes së virusit.

Pas analizave, Kryeministri dhe i gjithë stafi në Zyrën e Kryeministrit kanë rezultuar negative.

LEXO EDHE:  Frikë nga koronavirusi/ Qytetarët nuk marrin nga posta pakot e ardhura nga Kina

LEXO EDHE:  “Kam gjetur kurën për koronavirusin”/ Mjeku italian zbulon ilaçin që jep rezultate brenda 24 orëve

 

 

LEXO TE PLOTE