Connect with Us

Paloka “nxjerr zbuluar” Veliajn/ Po i kërkon lekë qytetarëve për dizinfektimin e pallatit

Lajme

Paloka “nxjerr zbuluar” Veliajn/ Po i kërkon lekë qytetarëve për dizinfektimin e pallatit

Publikuar

-

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka akuzuar kreun e bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj teksa shprehet se taksat e qytetarëve nuk po kthehen në investime apo shërbime për ta.

Sipas Palokës, me lekët e qytetarëeve të Tiranës, Veliaj shëtiti botën dhe paguan miliona për propagandë.

Ish deputeti demokrat thotë se në Tiranë nuk janë mbledhur plehrat dhe përsëri u kërkohet para qytetarëve për dizinfektimin e pallatit.

“Ja dhe hajduti i shpifur i bashkisë.
Qytetarët e Tiranës paguajnë taksa më shumë se gjithë qytetarët e tjerë, po ato nuk kthehen në investime apo shërbime për ta.
Me lekët e qytetarëve të Tiranës shëtit boten velina e bashkisë, paguhen miliona për propagandë (përfshi dhe këngëtarët që sjell “gjallesa”) dhe ca më shumë përfundojnë në xhepat e hajdutit të shpifur.
As plehrat nuk kanë mbledhur këto ditë në Tiranë dhe kërkon prapë para nga qytetarët.
E sigurisht nuk heq dot dorë as nga mashtrimi ; paguani nga 400 lek (katër mijë të vjetra) ju “ se të tjerat i paguan bashkia”.
Po pse mor pleh, sa kushton dizinfektimi me klor i një shkalle pallati që “të tjerat” i vendoska bashkia?
Ku i ccove paratë që do i jepje atij këngëtarit , apo ato janë për xhepin tënd…?”, shkruan Paloka./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

Rrëfehet mjeku i infektuar me koronavirus/ “Nuk kam frikë, uji është ilaçi më i mirë”

Publikuar

-

Nga

Pasi u konfirmua si i prekur me koronavirus, mjeku Arben Agolli është vetëizoluar në banesën e tij. Agolli ka treguar se në spitalin ku ai punon nuk ka masa speciale, por janë të pajisur me maska, doreza dhe kapele.

Ai tha se infektimi i ndonjërit prej tyre ishte i pritur, pasi pavarësisht se tregojnë kujdes ata përballen me shumë pacientë, ndërsa tregoi se nuk ka frikë.

“Jo nuk kam frikë, për vetë faktin se është një virozë, kemi pasur edhe viroza të tjera. Nga janari deri në 5 mars në spitalin tonë kemi pasur 3 mijë vizita për viroza, unë më shumë shqetësohem për fatin e nënës sime që është moshë e thyer, për të tjerat jo”, u shpreh ai në një lidhje me Euro News.

LEXO EDHE:  Sekuestrimi i karrocës së kokoshkave/ Prokuroria të nisë hetimin ndaj Veliajt!

LEXO EDHE:  Video-fakt/ Si gënjeu Veliaj për Petrit Fushën dhe vrasjen e Ardit Gjoklajt

Ndërkohë Agolli rrëfeu se gjatë kësaj kohe po merr vitamina D3, vitamina C dhe ujë. Ai e cilësoi ujin si ilaçin më të mirë në këto momente./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Diskutimet për negociatat/ Koronavirusi shtyn mbledhjen e KE

Publikuar

-

Nga

Përhapja e koronavirusit ka shtyrë edhe mbledhjen e Këshillit Europian e cila pritej të mbahej më 26-27 mars.

Në këtë mbledhje do të diskutohej për fatin e negociatave për anëtarësimin në BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.
Mësohet se mbledhja është shtyrë për një kohë të pacaktuar.

Ndërkohë kujtojmë se për 30 ditë shtetet anëtare do të mbajnë të mbyllura kufijtë, ndërsa do të lejohen të kalojnë vetëm persona të autorizuar si mjekë dhe transportuesit e mallrave dhe medikamenteve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Lajme

Pezullimi i udhëtimeve në zonën Shengen/ Ja kategoritë që përjashtohen

Publikuar

-

Nga

Bashkimi Europian njoftoi dy ditë më parë, mbylljen e zonës Shegen për një peridhë 30 ditore sipasojë e pandemisë së Koronavirusit.

Ndërkaq, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, ka sqaruar qytetarët shqiptarlidhur me këto masa, ku thekson se përjashtimi nga kufizimi i përkohshëm i udhëtimit bëhet vetëm në rastet e mëposhtme:

-të vendeve anëtare të BE-së, të vendeve nënshkruese të Schengen-it (Islandë, Lihtenshtein, Norvegji, Zvicër), dhe për anëtarët e familjeve të tyre, në rastet e kthimit të tyre në shtëpi;

– të vendeve të treta që janë rezidentë afatgjatë dhe personat që kanë përfituar të drejtën e qëndrimit, apo që kanë një vizë qëndrimi afatgjatë.

Nga ky kufizim i përkohshëm i udhëtimit përjashtohen: personeli shëndetësor, kërkuesit mjekësorë, punonjësit e kufirit, personeli i angazhuar me transportin e mallrave dhe çdo personel tjetër transporti, në masën e nevojshme, diplomatët, stafi i organizatave ndërkombëtare, personeli ushtarak dhe punonjës të ndihmës humanitare gjatë ushtrimit të funksioneve të tyre, pasagjerët në tranzit, pasagjerët që udhëtojnë për arsye të domosdoshme familjare, personat që kanë nevojë për mbrojtje ndërkombëtare, ose për arsye të tjera humanitare.

LEXO EDHE:  Afrimi i shtatorit/ Plas lufta në PS, ja klanet që goditen

LEXO EDHE:  Fotot/ Ish drejtori i bankës që vodhi 150 milionë leke, mik i Veliajt dhe Nikollës

Nisur nga serioziteti i situatës, këshillohen të gjithë shtetasit e Republikës së Shqipërisë dhe shtetasit e vendeve të treta që qëndrojnë aktualisht në territorin e RSH-së të mos kryejnë udhëtime të panevojshme jashtë Shqipërisë.

Për të gjithë shtetasit të cilët duhet të kryejnë udhëtime thelbësore, lutemi të konsultojnë faqen online të MEPJ dhe të ambasadave të akredituara në RSH, për informacione të përditësuara rreth kushteve të udhëtimeve dhe kufizimeve respektive.

LEXO TE PLOTE