Connect with Us

Nga fyerjet tek kërcënimet/ Rama përplaset ashpër me Eni Vasilin

Politikë

Nga fyerjet tek kërcënimet/ Rama përplaset ashpër me Eni Vasilin

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama nuk e ka lënë menjëanë as sonte arrogancën e tij ndaj gazetarëve.

Në një lidhje me emisionin “Open” teksa u pyet nëse qeveria do i pezullojë koncesionet për shkak të situatës nga koronovirusi, Rama e kaloi debatin në politik, duke iu kthyer koncesioneve të PD-së.

Pas këmbënguljes së moderatores për t’iu kthyer cështjes aktuale, Rama i është drejtuar disa herë “mos bëj zhurmë” dhe se nëse i tregojnë se si duhet të sillet nuk do vinte më në emsion e saj.

Ndërkaq, moderatoja i është  drejtuar se nuk është dita për të qenë arrogant sot dhe se ajo nuk ishte aty për të bërë zhurmë sic iu drejtua kryeministri i vendit.

“Unë nuk jam arrogant, nëse e vërteta ime merret për arrogancë, ky është problemi juaj. Dëgjo se cfarë them se bën pyetje pa kuptim pastaj. Nëse ju me tregoni mua si të sillem, nuk marr më pjesë më në emisionin tuaj” u shpreh Rama.

LEXO EDHE:  Video/ Deputeti i Ramës presion qytetarëve…

Duket se arroganca e kryeminstrit e ka lënë pa fjalë moderatoren të cilës iu mor edhe goja, ndërsa përpiqej të “frenonte” kryeministrin që të mos e fyente./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Foto-Lajm/ Kryeministri “thonj pa prerë” që na qeveris!

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama duket se ka një marrëdhënie “armiqësore” me pastërinë.

Një nga shprehjet që shumëkush mund ta sjellë në mendie është batuta ‘lapidare’ e  ish-kryetarit të PS dhe ish-kryeministrit Fatos Nano “E solla nga Franca me thonj të paprerë dhe e bëra ministër!”

Por përtej kësaj, duhet se Rama nuk e ka aspak problem këtë kritikë të parardhësit të tij, pasi herë pas herë është shfaqur në media me thonjë të parerë.

Duket se dhe sonte kryministri “kishte harruar” të kujdesej për të pjesë të higjienës minimale, ndërsa u shfaq përsëri me duar të parregullta në studion e “Open“/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Propozimet e PD-së/ Rama degjeneron Bashën: Nuk bëhet poezi në kohë lufte

Publikuar

-

Nga

Kryeministrti Edi Rama i ka konsideruar propozimet e PD-së, për përballimin e situatës nga koronavirusit (masat ekonomike dhe sociale) si një përpjekje për te nxitur konflikt, ndërsa u shpreh me tone ironike se opozita bën poezi në kohë lufte.

“Së pari ju siguroj se në hartimin e paketës tonë, ne jemi angazhuar që në ditën e parë, dhe kemi bërë të gjithë llogaritë e mundshme dhe duke patur parasyshë të sotmen dhe të nesërmen.

Problemi është se opozita nuk ka të nesërme, ka vetëm sot. Ne duam ta fitojmë këtë luftë. Opozitët bëjnë poezi, jo vetëm këtu tek ne por në të gjithë botën, ndërsa qeveritë bëjnë prozë.

LEXO EDHE:  Nga Klodian Tomorri/ Aty ku Rama ka plotësisht të drejtë

LEXO EDHE:  Nga Klodian Tomorri/ Aty ku Rama ka plotësisht të drejtë

Por të bësh poezi në një kohë lufte është papërgjegjshmëri.

Opozita e vendit tonë në mënyrëm me të paptgjshme përhap panik dhe nxit konflikt sicc bëri me maskat.

Të thuash mos paguaj drita, tatime, dhe asgjë, e ndërkohë qeveria, shteti tu japë qytetarëve gjithccka do të thotë të bëshpoezi dhe në mënyrën më të papërgjshme të sabotos një një përpjekje që duhet të jetë e përbahskët në këtë luftë”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama përhap panik/ “Jemi në luftë pa bomba”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama në një lidhje me emisionin “Open”, e ka konsiderur situatën me të cilën po përballet vendi sipasojë e pandemisë se koronavirusit, si një luftë pa bomba.

Ai tha se të gjithë duhet të mobilizohen njësoj sikur ti shikonin bombat, plagët apo viktimat.

“Kur unë thashë që jemi në luftë, shumë thanë që kjo nuk është luftë, por një sëmundje kalimtare. Sot presidenti i Francës flet për luftë, Merkel flet për luftë, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës flet për luftë. Jemi në luftë dhe vetëm masat shtrënguese janë e vetmja rrugë për t’u përballur me këtë armik.

Ne jemi përgatitur për çdo skenar, por njerëzit nuk kanë nevojë të dëgjojnë sa shtretër u mbushën, sa ngelën bosh, por për informacion.

LEXO EDHE:  Akuzat e PD-së/ Rama injoron Bashën: Lërini në dëshpërimin e tyre

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i fortë i Lubonjës/ Rama në pushtet edhe për pak kohë

Këtu të gjithë duhet të mobilizohen njësoj sikur ti shikonin bombat, plagët, edhe pse në fakt nuk i  shikojnë bombat qe bien apo viktimat, për të kuptuar që kjo është luftë.

Kjo luftë synon të ndajë përgjithmonë nga të moshuarit dhe nga ata që janë shumë pak rezisten afër nesh.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE