Connect with Us

Karantina “lajthit” Monën/ Tit Vasili mjek i mirë, qytetarët e “masakrojnë”

Politikë

Karantina “lajthit” Monën/ Tit Vasili mjek i mirë, qytetarët e “masakrojnë”

Publikuar

-

Politikanët tanë i përkasin asaj rrace që flet kur duhet të heshtin dhe fdhe heshtin kur duhet dhe të gjithmonë bëjnë të kundërtën. Shembulli më zhurmues I paccabures politike është Mona.

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila nuk mund të qëndrojë po marrë edhe rolin e mjekëve dhe specialistëve të shëndetit, inxhinierin, xhenerikun, ekspertin e midhjes dhe të peshkut, apo edhe psikologun dhe filozofin.

Ndërsa në Shqipëri 59 raste janë konfirmuar pozitiv ndaj Covid-19, dhe shqiptarët tashmë duan dhe duhet të dëgjojnë zërin e specialistëve, në ekrane iu shfaqet Mona me “shokë”, që rivalizojnë kryeministrin Rama që jo vetëm po përhap panik  por  dhe bezdis njerzit duke shtyrë karantinën e tij.

Dy ditë më parë, Kryemadhi ishte një një lidhje direkte në emisionin “Open”, të Eni Vasilit, ku vijoji të thotë broçkullat e saj që nuk bëjnë më për të qeshur as Çim Pekën pa le Lulin pastaj.

Ndërkohë që në studio ishte i ftuar mjeku infeksionit, profesor Pëllumb Pipero, del Mona dhe vijon “luftën” e saj me çizme.

“Sa më gjëra të lumtura të thoni aq më mirë do jetë për shqiptarët. Po i fusni njerëzit në panik me shtetrethim. Urrejtjen e tyre nuk ka virus që ta ndalojë revoltën. Lërini shqiptarët të jenë të lirë e të mendojnë të lumtur, mos i vrisni shqiptarët por vrisni virusin”-ishin disa nga fjalët që artikuloi Kryemadhi.

Por, në vijim të broçkullave të saj, Kryemadhi lëshoi një tjetër perlë, ndërsa Petrit Vasilin e quajti mjekun më të mirë. Zot na ruaj!

“Të përshendes doktor Pipero. Je doktori më i mirë pas Tit Vasilin”-ishte “perla” tjetër e Kryemadhit.

Ndërsa shtoi se “doktoreshë” Mona do të ishte bashkuar me stafin e QSUT-së, por nuk e lejon qeveria. Nuk tha me filxhanin e kafesë apo me bllokun e Likes në dorë.

LEXO EDHE:  “Të hënën e çoj në Prokurori”/ Dvorani i përgjigjet “kërcënimeve” të Metës

“Pershendes të gjithë stafin e QSUT, nuk na lë qeveria se do kishim ardhur atje bashkë me ju” tha Mona.

Thuajse e deformuar mendërisht dhe e çoroditur psiqikisht, Kryemadhi kërkon të dalë edhe para Dr.. Pellumb Piperos, i cili me qëndrimet dhe performancen e tij ka fituar simpatinë e të gjithë shqiptarëve që mezi e presin të dalë në ekran e të dëgjojnë keshillën e tij e të lehtesohen, del Monika dhe thotë që Petrit Vasili është doktor më i mirë.

Po ç’doktor eshte Petrit Vasili, a del njeri të thotë?

A ka në Shqipëri ndonjë njeri të vetëm perceç Monikës që të thotë se është vizituar nga Tit Vasili?!

Se edhe Iliri e ka për ta përdorur, nuk ka luajtur mendsh të vizitohet tek Petrit Vasili. Edhe kryetar partie e la vetëm një muaj dhe pastaj vuri Monen.

Por, për të kuptuar se çfarë niveli ka zonja Kryemadhi dhe se çfarë mendojnë qytetarët shqiptarë për të dhe Ilir Metën, mjafton të lexoni komentet që ndjekësit e saj i bëjnë në rrjetet sociale, të cilat ua sjellim në galerinë më poshtë.

Prandaj miqësisht i kërkojmë zonjës Monikë të merret me punët e shtëpisë këto dite se mbase ia kthen interesin edhe Ilirit meqë the para ca ditesh se nuk kam më interes te Monika, e të na lëre ne të qetë se nuk ja kemi ngenë!

Nuk ja kemi ngenë as si ze e as si pamje!

Se kur del e rregulluar edhe mund ta kapërdijme si një ilaç të hidhur, pa kur del kështu bruto, të ben t’ja marrësh vrapit!

Po hall i madh se jemi edhe të izoluar e nuk kemi nga ikim!/ CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Agron Duka: Ikja totale e Berishës nuk i bën mirë PD-së

Publikuar

-

Nga

Bizneset në krizë nga pandemia/ PPA i kërkon qeverisë të miratojë me urgjencë paketën e tretë ekonomike

Jo pak herë është aluduar se kryetari i PD-së Lulzim Basha komandohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili dha dorëheqjen pas zgjedhjeve të 2013-ës.

Por kreu i PAA, Agron Duka, e mohoi këtë gjë, pasi theksoi se Berisha i ka lënë dorë të lirë Bashës në drejtim dhe nuk i dikton në vendime.

Duka tha në emisionin “Real Story” se shkëputja totale e Berishës nga politika do t’i shkaktonte impakt negative opozitës.

Kjo që do them unë nuk e përkrahin të gjithë. Ai i ka lënë dorë të lirë Bashës në drejtim. Nuk besoj kurrë që është munduar të diktojë në vendimet e tij. Nuk di se sa dakord mund të kenë qenë Berisha tek djegia e mandateve. Nuk besoj se ka qenë dakord. Kam parë që në marrëdhëniet me bashkëpuntorët e vet ka treguar qëndrueshmëri dhe një farë burrnie.

Në marrëdhënie personale me mua ka qenë pikante. Mund edhe të vija të isha bashkëpuntor i  Berishës. Edhe pse isha kundërshtar i tij. Shumë njerëz që kanë bashkëpunuar me Berishën kanë dalë të kënaqur. Ai duhet të jetë aq aktiv sa ta mendojë, se ka eksperienca. Ikja totale e tij nuk do ketë impakt pozitiv tek PD, sepse ndikon tek elektorati i djathtë”, deklaroi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

PD-LSI me listë të përbashkët në zgjedhje?/ Agron Duka: Nuk bëhet or burrë

Publikuar

-

Nga

Agron Duka e pranon/ Nuk isha dakord të digjnim mandatet, mu dukte sikur po minoja aksionin opozitar

Një ndër dilemat më të mëdha në politikë, është nëse Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të dalin me një listë të përbashkët në zgjedhjet e 25 prillit.

Për këtë është pyetur mbrëmjen e sotme edhe kryetarit i PAA-së dhe ortaku i opozitës joparlamentare, Agron Duka.

Ai është treguar i prerë në përgjigjen e tij dhe deklaroi me bindje në emisionin “Real Story” se kjo gjë nuk ka për të ndodhur.

Nuk bëhet or burrë, ato i kanë të qarta ndarjet. Edhe në një komunikim që kam pasur me Bashën, ma ka thënë, ndaj ta garantoj që nuk dalin bashkë. Janë dy lista. Unë gjykoj që dy lista, një LSI dhe një PD. Do thoni ju pse PD do na fusë neve. Aty nuk të fut njeri për mik, por për vota. Doni apo s’doni, unë në Durrës mund të mos marr 9 mijë vota, po 8 mijë i marr. Këto partitë e vogla në qarqe të ndryshme të Shqipërisë mund të të heqin një kandidat”, theksoi Duka./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Agron Duka “shuplakë” Bashës/ Do vazhdoj ta sulmoj, duhet të nxitojë të…

Publikuar

-

Nga

Agron Duka “shuplakë” Bashës/ Do vazhdoj ta sulmoj, duhet të nxitojë të…

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, është kthyer pas në kohë dhe ka folur për negociatat me aleatët në zgjedhjet e 2017-ës.

Duka tha se Bashën do ta sulmojë edhe sot ashtu si në 2017-ën për mënyrën se si u bë negociata, ndërsa dha disa mesazhe të qarta për aleatin e tij.

Ai deklaroi në emisionin “Real Story” se Basha duhet të nxitojë të bëjë negociatat që të fillojë edhe zgjedhjet.

Nuk është e vërtetë që Basha në negociata me PAA në 2017 është treguar i padrejtë. Ishin lista të mbyllura. Iu ofruan 3 vende të sigurta gjykuar me të shkuarën e PD. Unë e sulmova dhe e sulmoj edhe sot sepse u bë aq shpejt ajo negociata, mes dy vetave, dhe ne ngelëm viktima. Në negociata me Bashën, mua mu dhanë i pesti në Fier, i pesti në Durrës, edhe një në Tiranë. Ju dhanë edhe dy jashtë listës. Kështuqë nuk është njëlloj me situatën tani.

Basha duhet të nxitojë tani të bëjë negociatat që të fillojmë edhe zgjedhjet. Nuk na ndalon të jemi aktivë në qarqet e Shqipërisë. Nëse janë të përcaktuara emrat, kryesisht të PD, se është lokomotiva kryesore, atëhere janë më produktivë në zona e qarqe të caktuara. Unë do kandidoj në Durrës. Edhe PD-së edhe opozitës, na konvergojnë interesat. Aty jam më produktiv”, nënvizoi kreu i PAA-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE