Connect with Us

Video/ Ja çfarë ndodh po të dalim trimërisht rrugëve

Politikë

Video/ Ja çfarë ndodh po të dalim trimërisht rrugëve

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në rrjetet sociale, ndërsa shpjegon se pse është e domozdoshme strategjia me luftën ndaj koronavirusit, me të gjitha masat sado drastike mund të duken.

SHIKOJENI NË 80 SEKONDA SE PSE STRATEGJIA JONË E LUFTËS ËSHTË E VETMJA RRUGË PËR TË SHPËTUAR JETË, E PËR TA “LODHUR” ARMIKUN DHE ÇFARË NDODH, PO TË DALIM RRUGËVE TRIMËRISHT, DUKE LIRUAR ZINXHIRIN E MASAVE TË FORTA SHTRËNGUESE VETJAKE, FAMILJARE, SHTETËRORE!

🔴 SHIKOJENI NË 80 SEKONDA SE PSE STRATEGJIA JONË E LUFTËS ËSHTË E VETMJA RRUGË PËR TË SHPËTUAR JETË, E PËR TA “LODHUR” ARMIKUN DHE ÇFARË NDODH, PO TË DALIM RRUGËVE TRIMËRISHT, DUKE LIRUAR ZINXHIRIN E MASAVE TË FORTA SHTRËNGUESE VETJAKE, FAMILJARE, SHTETËRORE!

Gepostet von Edi Rama am Dienstag, 17. März 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

PD konfirmon pjesëmarrjen në Këshillin Politik/ Vendos dy kushte të panegociueshme

Publikuar

-

Nga

PD konfirmon pjesëmarrjen në Këshillin Politik/ Vendos dy kushte të panegociueshme

Opozita konfirmon pjesëmarrjen në Këshillin Politik.“Paprekshmëria e koalicioneve parazgjedhore si pjesë e marrëveshjes, listat e hapura 100”, janë dy kriteret e opozitës për të vijuar punën.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto-“Perla” e radhës/ Kreu i Republikës së re kapet “mat”

Publikuar

-

Nga

Foto-“Perla” e radhës/ Kreu i Republikës së re kapet “mat”

Një ditë më parë, kreu i Republikës së re, Lulzim Basha drejtoi një mesazh ku uronte nxënësit, prindërit dhe mësuesit, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor.

Gjithashtu Basha, i jepte “ultimatum” qeverisë, që të garantonte sigurinë e mësuesve dhe nxënësve, ndërsa theksonte se refuzimi i qeverisë për të testuar mësuesit e bën edhe më shqetësues dhe të paqartë për të gjithë ne nisjen e vitit të ri shkollor. ( Lexo këtu)

Në fakt Basha ka të drejtë, është detyrë e opozitës të kundërshtojë qeverinë, të japë edhe ide, për një shërbim më të mirë ndaj qytetarëve.

LEXO EDHE:  Nënkryetari i PAA-së, apel Dukës: Braktis Bashën, drejto lëvizjen për pastrimin e politikës

LEXO EDHE:  A ka Kryeministri Rama interesa personale në lojrat e fatit?

Por, në postimin e Bashës, bie në sy edhe një detaj.Fotoja që i ka bashkëngjitur postimit, pretendohet se është një mësuese, e cila ka vënë maskë.

Por, nëse do ta shikonim me pak vëmendje, kuptohet lehtësisht se personi në foto nuk ka maskë, por maska i është montuar.

Mesa duket kunatit nuk i ka dalë koha të gjejë një person dhe ti vërë maskë, por ia kanë montuar maskën në fytyrë.

Një tjetër kjo nga “perlat” që dalin nga Republika e re./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Nisma “Thurrje” e Lali Erit dhe Gazidedes

Publikuar

-

Nga

Sot kryebashkiaku i Tiranës, i zgjedhur nën siglën e PS-së, Erion Veliaj dikur ishte “shkatërrues” i socialistëve.

Erion Veliaj, ish-kreu i Lëvizjes Mjaft, është personi që ka luftuar dhe protestuar kundër socialistëve.

Lëvizja “MJAFT” u themelua si një organizatë antiqeveritarë që gjatë qëverisjes së Fatos Nanos ishte në aksion politik, pas një bashkëpunimi të thellë me PD dhe Berishën. Flamur Noka dhe eksponentë të tjerë të PD çonin njerëz në mitingjet e “MJAFT”, që bëheshin shpesh përpara institucioneve publike, ministrive, kryeministrisë, por edhe shumë drejtorive qëndrore.

Në atë kohë “MJAFT” ishte “armiku” i PS këtë e tregon edhe vemendja dhe sulmi që i bën gazeta Zëri i Popullit, ish-organi zyrtar i PS, i cili është mbyllur nga Rama e Veliaj.

Për më tepër, sikurse shikohet në foton më sipër, në faqen e parë të gazetës “Zëri i Popullit”, kryeartikulli ishte “SHIK i Gazidede tek Mjaft”.

Pra Erion Veliaj ishte bashkëpunëtori i SHIK-ut të Bashkim Gazidedes.

Një akuzë kjo që nuk vjen nga ne, por është shkruar si titull kryesor në gazetën Zëri i Popullit në vitin 2004, kur ajo kishte kryeredaktor, Erjon Braçen, sot zv.kryeministër.Megjithatë, nuk u desh shumë kohë që Veliaj të “dashurohej” me PS-në, dhe Veliaj dhe bashkëpunëtorët e tij kryesore u futën në politikë dhe sot janë në poste kyçe në administratë si Elisa Spiropali ministre apo Arbian Mazniku, nën/kryetar i Bashkisë Tiranë.

LEXO EDHE:  Takimi Hahn-Rama/ Kryemadhi “shpërthen” me akuza

LEXO EDHE:  Si mund të rifillojnë udhëtimet ndërkombëtare gjatë pandemisë së koronavirusit?

Por, kush tjetër qëndronte në krah të Veliajt?

Vetë fotot e tregojnë se në krah të Veliajt, ishte edhe hajduti Besian Pesha, sot drejtues i Lëvizjes “Thurje”.

Që në fakt, vetëm sa kanë hequr maskën e “lali Erit” dhe kanë dalë me një nismë të re, apo kanë hequr maskën e  LSI-së dhe kanë vënë atë të një lëvizjeje qytetare, e cila filloi në rrjetet sociale, e tashmë po del si një lëvizje politike.

Tani nismës “Thurje” iu shtua edhe Rudina Hajdari, por është një nga hajdutët e Ilir Metës, Besain Pesha, i cili qëndron pas kësaj lëvizje.

Besian Pesha, bën si kundërshtar i Lali Erit, por në fakt është një nga veglat e tij./ CNA.al

LEXO TE PLOTE