Connect with Us

Rëndohet situata në Itali/ Shkon në 2503 numri i viktimave, 345 të vdekur vetëm sot

Bota

Rëndohet situata në Itali/ Shkon në 2503 numri i viktimave, 345 të vdekur vetëm sot

Publikuar

-

Ka shkuar në 2503 numri i viktimave në Itali sipasojë e pandemisë së koronavirusit, ku 345 prej tyre kanë humbur jetën vetëm në 24 orët e fundit.

Ndërkaq, numri i të infektuar ka arritur në 31 506.

Rritje shqetësuese ka shënuar numri i pacientëve të shtruar në terapi intesive që deri më sot janë 2060. Pacientë që po kurohen në struktura spitalore janë 12894 e në kushte shtëpie 11108.

Deri më sot në Itali janë analizuar 148 657 tampone./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

387 të infektuar nga koronavirusi në Greqi/ Shërohen 14 persona

Publikuar

-

Nga

Numri i të infektuarve nga koronavirusi po vjen duke u rritur në Greqi.

Profesori i sëmundjes infektive Sotiris Tsiodras në një konferencë zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë deklaroi se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 35 raste të reja.

Tsiodras njoftoi gjithashtu se 14 qytetarë të infektuar kanë dalë nga spitali pasi janë shëruar.

LEXO EDHE:  Sekuestrohet 1 ton drogë në Vlorë/Trafikantët braktisin gomonen

LEXO EDHE:  Kapen me 9 pako kokainë/ Arrestohen 2 shqiptarë në Itali

Mediat e shtetit fqinj raportojnë se deri më tani numri i të prekurve ka shkuar në 387, ndërsa 5 pacientë kanë ndërruar jetë. Mosha mesatare e viktimave është 68 vjec./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Rritet numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë

Publikuar

-

Nga

Është konfirmuar personi i 17 i infektuar me koronavirus në Kosovë.

Shifrat janë bërë publike nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Naser Ramadani.

Ramadani ka deklaruar se bëhet fjalë për një familjar të personit të infektuar nga fshati Dumnicë i Komunës së Podujevës.

“Rasti i sodit është rasti i Dumnicës. Familjar i personit të parë që është konfirmuar si pozitiv në këtë fshat”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Bota

“2-mujori i ardhshëm është shumë kritik!”/ Kryeministri grek mesazh të fortë popullit

Publikuar

-

Nga

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis i është drejtuar qytetarëve të tij me një mesazh të fortë, lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi, duke u shprehur se 2-mujori i ardhshëm do të jetë shumë kritik.

“Jemi në luftë me një armik të padukshëm, por jo të pamposhtur. Prioritet për është të shpëtojmë jetë. 2-mujori i ardhshëm është shumë kritik.

Greqia do të dalë më e fortë nga kjo situatë”, ka theksuar Mitsotakis, për popullin grek, në këtë fazë kritike kur Greqia, si dhe vendet e tjera, po izolohet dhe bllokon gjithçka gradualisht./CNA.al

LEXO TE PLOTE