Connect with Us

E gjithë Europa nën “ethet” e koronavirusit/ Konfirmohen rastet e para në shtetin e vetëm të paprekur

Kosova & Rajoni

E gjithë Europa nën “ethet” e koronavirusit/ Konfirmohen rastet e para në shtetin e vetëm të paprekur

Publikuar

-

Mali i Zi ka konfirmuar dy rastet e para të infektimit me COVID-19.

Lajmi është konfirmuar nga vetë kryeministri malazez, Dushko Markoviç në rrjetet sociale.

Bëhet fjalë për dy gra të moshës 72 dhe 47-vjeçe, nga Podgorica dhe Uqlini, që ishin kthyer njëra nga Spanja ndërsa tjetra nga SHBA, ka njoftuar kryeministi Dushko Markoviç.

LEXO EDHE:  Frika e përhapjes së koronavirusit/ Rrugët mbushen me kafshë të hedhura nga ballkoni

Kujtojme që Mali i Zi, deri më tani ka qenë shteti i vetëm në Evropë pa raste të koronavirusit./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Dy raste të reja me COVID-19 në Kosovë/ Shkon në 19 numri i të infektuarve

Publikuar

-

Nga

Konfirmohen dy raste të reja me COVID-19 në Kosovë.  Mësohet se aktualisht numri i të prekruve tani ka shkuar në 19.

Mediat kosovare raportojnë se dy të prekurit janë një cift nga Gjakova që kishin ardhur nga Dussefdorfi i Gjermanisë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka konfirmuar infektimin e bashkëshortëve të moshave 54 dhe 49 vjeç.

LEXO EDHE:  Interneti, shqiptarët e përdorin për të kërkuar informacion dhe parë filma/ Po europianet?

LEXO EDHE:  Koronavirusi në Itali/ Shehaj: Lajm i keq për Shqipërinë, qeveria të veprojë!

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës i bën thirrje qytetarëve të mbajnë distancë nga tjetri, të reduktojnë daljet dhe të ndjekin rekomandimet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

387 të infektuar nga koronavirusi në Greqi/ Shërohen 14 persona

Publikuar

-

Nga

Numri i të infektuarve nga koronavirusi po vjen duke u rritur në Greqi.

Profesori i sëmundjes infektive Sotiris Tsiodras në një konferencë zyrtare nga Ministria e Shëndetësisë deklaroi se në 24 orët e fundit janë konfirmuar 35 raste të reja.

Tsiodras njoftoi gjithashtu se 14 qytetarë të infektuar kanë dalë nga spitali pasi janë shëruar.

LEXO EDHE:  Përhapja e koronavirusit/ Karantinohen 16 milionë njerëz në Italinë e Veriut

LEXO EDHE:  Lajm i mirë nga Kosova/ Rezultatet e analizave të të dyshuarës për koronavirus dalin negative

Mediat e shtetit fqinj raportojnë se deri më tani numri i të prekurve ka shkuar në 387, ndërsa 5 pacientë kanë ndërruar jetë. Mosha mesatare e viktimave është 68 vjec./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Rritet numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë

Publikuar

-

Nga

Është konfirmuar personi i 17 i infektuar me koronavirus në Kosovë.

Shifrat janë bërë publike nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Naser Ramadani.

Ramadani ka deklaruar se bëhet fjalë për një familjar të personit të infektuar nga fshati Dumnicë i Komunës së Podujevës.

“Rasti i sodit është rasti i Dumnicës. Familjar i personit të parë që është konfirmuar si pozitiv në këtë fshat”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE