Connect with Us

“Vetëm në Shqipëri kam parë mjekë të sëmuren”/ Kryemadhi përplaset me Piperon

Politikë

“Vetëm në Shqipëri kam parë mjekë të sëmuren”/ Kryemadhi përplaset me Piperon

Publikuar

-

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, teksa kritikoi ashpër masat e ndërmarra nga qeveria lidhur me pandeminë e koronavirusit, ka hasur kundërshtinë e mjekut infeksionit Pëllumb Pipero nga studio e “Open”.

Kryemadhi tha se nuk bie aspak dakort me masat e qeverisë. Kritikoi ndalimin e levizjes së këmbësoreve por edhe faktin që kemi 8 mjekë (personel shëndetësor) të infektuar.

LEXO EDHE:  Berisha-Kryemadhi kokë me kokë/ CNA zbulon bisedën mes tyre

“Vetëm në Shqipëri kam parë unë të sëmuren 8 mjekë dhe infermierë. Megjithatë jemi në dorë të Zotit”, tha ajo.

Ndërsa ndërhyri Dr.Pipero, duke theksuar se po flet si mjek, pa ngjyrime politike, se masat janë të domozdoshme në këtë rast./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Lefter Maliqi: Basha më ka futur në listën për deputet i Beratit

Publikuar

-

Nga

Lefter Maliqi: Basha më ka futur në listën për deputet i Beratit

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi, u cilësua si “tradhtar” në mars të vitit 2019, pasi pranoi mandatin e deputetit, ndonëse në muajin shkurt opozita i dogji ato duke iu bindur kërkesës së Lulzim Bashës.

Mirëpo, sot Maliqi ka treguar se pavarësisht përplasjeve ai mabn akoma kontakte me kryetarin e Republikës së Re.

Deputeti deklaroi në studion e Report Tv se demokratët e kanë propozuar për të qenë pjesë e listave të deputetëve në Berat në zgjedhjet e ardhshme.

LEXO EDHE:  Kryemadhi nuk kursen as Metën/ “Do ta shkarkoja po të kisha 92 vota”

LEXO EDHE:  Gjashtë të infektuar nga koronavirusi në Shqipëri/ Braçe mesazh të fortë qytetarëve

“Unë nuk e kam tradhtuar zotin Basha. Di që më kanë propozuar në Berat për të qenë pjesë nesër e listave të deputetëve. Me Bashën, me Kryemadhin, me zotin Duka dhe Mediu kam kontakte të përditshme, nuk kam vendosur. Kam oferta se mbështes opozitën legjitime”, nënvizoi ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kryeministri në ikje po prish marrëveshjen e 5 qershorit”/ Opozita dënon qëndrimet e Ramës

Publikuar

-

Nga

"Kryeministri në ikje po prish marrëveshjen e 5 qershorit"/ Opozita dënon qëndrimet e Ramës

Opozita e Bashkuar, përmes një deklarate dënon me forcë tentativën e Edi Ramës për prishjen e Marrëveshjes së 5 Qershorit për Reformën Zgjedhore.

Sipas opozitës, veprimet e fundit të Ramës rrezikojnë të prishin konsensusin e arritur me ndërmjetësimin dhe mbështetjen e SHBA dhe BE, si dhe vënë në rrezik stabilitetin e vendit. Po ashtu, opozita shqetësohet se Rama po dëmton shanset e Shqipërisë për nisjen e negociatave të anëtarësimit me Bashkimin Europian.

“Ky veprim diabolik po kryhet vetëm për pushtetin personal të Edi Ramës dhe motivohet prej frikës së tij nga zgjedhjet. Ai dëmton rëndë interesat e qytetarëve shqiptarë, të cilët janë braktisur dhe tradhëtuar nga kryeministri në ikje, duke i lënë të vetëm përballë krizës më të thellë të pandemisë dhe atë ekonomike që është pasojë direkte e dështimit dhe papërgjegjshmërisë së tij dhe qeverisë së tij. Kurrë më parë nuk ka ndodhur që të ndryshohet Kushtetuta e Shqipërisë dhe rregullat e lojës së një gare elektorale në mënyrë të njëanshme dhe pa konsensus mes palëve pjesëmarrëse në zgjedhje. Ky provokim i ulët dhe sjellje tipike prej autokrati që ka frikë nga zgjedhjet e lira e të ndershme, synon të nxisë konflikt politik në vend në prag të zgjedhjeve të ardhshme, që janë kyçe për demokracinë dhe ecurinë e Shqipërisë në rrugën e saj europiane”, shkruhet në deklaratë.

LEXO EDHE:  Nga Bledi Mane/ 15 shuplaka të merituara që na dha Covid-19

LEXO EDHE:  Maqedonia e Veriut nuk gjen paqe/ Ndërrojnë jetë 6 pacientë me COVID-19, regjistrohen 153 raste të reja

Opozita e Bashkuar vë në dukje se ka informuar edhe Presidentin  e partnerët ndërkombëtarë. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lefter Maliqi zbulon marrëveshjen me Ramën/ Çfarë më ofroi për t’u bashkuar me PS-në

Publikuar

-

Nga

Lefter Maliqi zbulon marrëveshjen me Ramën/ Çfarë më ofroi për t’u bashkuar me PS-në

Deputeti Lefter Maliqi, ka zbuluar për herë të parë marrëveshjen që ka bërë në vitin 2017 me kryeministrin Edi Rama, kur edhe u përplas me kryetarin e Republikës së Re Lulzim Bashën.

Maliqi tha se kishte rënë dakord me Ramën që të bënte dy investime në zonën e Lapardhasë dhe Lumasë, si dhe për një post drejtuesi, por pretendon se kreu i qeverisë nuk i kishte qëndruar marrëveshjes.

“Marrëveshja ime bashkë me qytetarët dhe Ramën ka qenë në disa pika, kur them unë që jam i zhgënjyer total, imagjino ata që futi në burg. Edhe Gjiknurin ka për ta hedhur në rrugë. Kam mundur edhe Erion Braçen në komunën e Otllakut. Marrëveshja me këtë njeri ishte; dy investime në zonën time në Lapardha dhe Lumas që nuk i mbajti dhe një post drejtuesi, jo kjo se kjo çelësat e kashtës, zv/ drejtor, zv/ ministër, nuk ke autoritetin e duhur…

LEXO EDHE:  Koronavirusi/ Shkon në 11 numri i viktimave në Itali

LEXO EDHE:  Foto- Mos guxoni!/ Studentët mesazh Bashës e Kryemadhit

Nuk mund të bësh gjë për elektoratin. Ia kërkova se më takonte, jo këtyre barkalecëve, që e kanë mendjen te krimi dhe korrupsioni dhe nuk kanë as shkollë. Nuk mbajti asnjë fjalë dhe fjala e tij ishte se do të ishte drejtues i pushtetit lokal. As këtë nuk e mbajti. Duke qenë deputet, që mua më çoi Zoti, ofertat e tij ishin të qëndroja deputet të bëja lojërat si shtojca e rilindjes, të më vinte ca poste drejtorish në Berat dhe Tiranë që unë kategorikisht se pranova”, tregoi deputeti në Report Tv./ CNA.al

LEXO TE PLOTE