Connect with Us

“Është java më e vështirë”/ Braçe apel të fortë qytetarëve

Politikë

“Është java më e vështirë”/ Braçe apel të fortë qytetarëve

Publikuar

-

Zv.kryeministri Erion Braçe i ka drejtuar një apel të fortë qytetarëve të qëndrojnë në shtëpi.

Në një postim në rrjetet sociale, Braçe shkruan se edhe pse dita e sotme është me diell, nuk duhet të dalim nga shtëpia pasi kjo do të jetë java më e vështirë e mundshme.

“Mirmengjes!
Diell!
Por eshte java me e veshtire e mundshme;
Koha e inkubacionit perputhet me kete jave, kjo mund te sjelle te tjere njerez te infektuar dhe ata mund te infektojne edhe me shume njerez!

LEXO EDHE:  “U rraha dhe u lava në gjak”/ Braçe publikon fotot nga dhuna barbare

Ndaj #RRINESHTEPINETENDE!
Vecanerisht te moshuarit, femijet qe bartin e transmetojne,
cilido tjeter qe vuan nga patologji te tjera, te cilat te kombinuara me korona virus, vrasin!
Kemi zgjedhur te mbrojme jeten tende!
Ti duhet te bashkepunosh!
Zbato rregullat!
Nise duke ndenjur ne shtepine tende ne javen me kritike!”-shkruan Braçe./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Edi jam! Mirëmëngjes”/ Rama publikon videon, si duket Tirana në “karantinë”

Publikuar

-

Nga

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, nga Tirana në kushtet e izolimit, masë kjo kundër përhapjes së koronavirusit.

Video me pamjet e Tiranës shoqërohet me këngën e artistes së madhe, Vaçe Zelës.

Në video shihen rrugët bosh, pamje nga spitali i Infektivit si dhe njerëz që duartrokasin në ballkone në shenjë mirënjohje për mjekët.

“Edi jam! Mirëmëngjes”, shkruan Rama bashkëngjitur videos.

LEXO EDHE:  Rama tregon pedonalen e Divjakës/ Tallen komentuesit: Vish kostumin antimushkonja

LEXO EDHE:  Qytetarët kryqëzojnë Bashën: Tradhtar, nuk ke lidhje me PD-në

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Përkushtimi juaj është shpresë për të gjithë”/ Meta mirënjohje mjekëve

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta, ka rishpërndarë postimin e mjekut të njohur infeksionit Tritan Kalo, teksa shpreh mirënjohjen e thellë për punën e tyre gjatë këtyre ditëve.

Meta shkruan se përkushtimi dhe profesionalizmi i tyre është shpresë për të gjithë ne.

“Falenderim dhe mirënjohje të thellë! 🙏
Përkushtimi dhe profesionalizmi i mjekëve dhe infermierëve është shpresë për të gjithë.❤
Shërim të shpejtë të prekurve nga virusi dhe solidaritet me familjet e tyre!🙏
SË BASHKU PËR TË MBROJTUR SHËNDETIN E ÇDO QYTETARI!

LEXO EDHE:  “U rraha dhe u lava në gjak”/ Braçe publikon fotot nga dhuna barbare

LEXO EDHE:  Qytetarët kryqëzojnë Bashën: Tradhtar, nuk ke lidhje me PD-në

LEXO TE PLOTE

Politikë

12 vite nga tragjedia e Gërdecit/ Erion Braçe publikon foton dhe bën apelin e fortë

Publikuar

-

Nga

Sot bëhen 12 vite nga tragjedia e Gërdecit, në të cilën humbën jetën 26 persona dhe 300 të tjerë u plagosën, pas shpërthimit që tronditi fshatin në periferi të Tiranës.

Shpërthimi në punishten e demontimit të armëve, ndodhi më 15 mars të vitit 2008 rreth orës 12:05 në mesditë, duke dëmtuar dhe qindra shtëpi të zonës përreth.

Përvjetorin tragjik e ka kujtuar dhe zv.kryeministri Erion Braçe i cili ka bërë dhe një paralelizëm mes situtës në të cilën ndodhet vendi nga pandemia e koronavirusit.

LEXO EDHE:  “U rraha dhe u lava në gjak”/ Braçe publikon fotot nga dhuna barbare

LEXO EDHE:  Video-skandal/ Drejtori i policisë dhunon qytetarët

Teksa ka postuar dhe një foto nga shpërthimi në Gërdec ai shkruan: “Natën e mirë! Ka edhe më keq! Mos e harro kurrë Gërdecin! 15 mars 2008, një ditë e tmerrshme e krimit të p(t)uuushtetit“/CNA.al

LEXO TE PLOTE