Connect with Us

Horoskopi i ditës, 15 mars 2020

Sociale

Horoskopi i ditës, 15 mars 2020

Publikuar

-

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi mujor, 01-31 Gusht

DASHI 21. mars – 20. prill

Nëse jeni ne një lidhje do tregoheni shume kërkues dhe striktë ndaj partnerit. Ky i fundit nuk do ndihet rehat dhe mund te dojë edhe t’iu braktise. Beqaret duhet te kenë besim edhe tek vetja dhe tek miqtë e tyre te ngushte. Vetëm ne atë mënyrë do mund ta ndryshojnë statusin e tyre. Shpenzimet do i kryeni pa u menduar gjatë dhe mund te futeni edhe ne borxhe.

DEMI 21. prill – 21. maj

Nëse nuk doni ta vini shume ne rrezik lidhjen tuaj sot, mos luani shume me zjarrin. As mos e acaroni atë dhe as mos i kërkoni gjëra te tepruara. Mendoni njëherë çfarë i keni dhënë ju atij dhe bëni një baraspeshim. Beqaret ka rrezik te kenë surpriza te pakëndshme dhe do mërziten. Ne planin financiar është koha qe te ndiqni strategji strikte dhe te mos ndërmerrni shume rreziqe.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ju te dashuruarit do keni mosmarrëveshje te njëpasnjëshme me partnerin, por kjo do ndodhe deri ne mesdite. Pasdite çdo gjë do ndryshoje sepse do reflektoni dhe do i kuptoni gabimet qe keni bere. Nëse jeni beqarë do e gjeni sot një person me te cilin te kaloni një periudhe të lumtur. Mos kini frike te hidhni hapa edhe sikur lidhja te mos zgjasë përherë. Buxheti do jete i mire nëse nuk shpenzoni pa llogari.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Mos u mundoni ta acaroni partnerin tuaj sot edhe pse gjithçka mund ta keni me shaka sepse ai nuk do jetë ne humor te mirë dhe mund te keni debate te forta. Beqaret le te joshin sa te duan dhe le t’ia lenë çdo gjë kohës. Me ngulm nuk behet asnjëherë asgjë. Ne planin financiar, për shkak te përpjekjeve qe keni bere, me ne fund situata di filloje te përmirësohet.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Edhe nëse partneri nuk ju kënaq aq sa duhet dhe nuk ua shpreh dashurinë qe ju mendoni se e meritoni, nuk duhet te shihni persona te tjerë sot. Para s ete hidhni hapa duhet fillimisht te flisni me te dhe te sqaroheni. Beqaret mund te kenë disa takime shume interesante dhe jeta do ju ndryshoje për mire. Me shpenzimet nuk do jeni te palogjikshëm megjithatë ende nuk do ketë përmirësime te mëdha.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dite reflektimi do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Sot do i kuptoni edhe me mire gjerat dhe filloni te pranoni disa gabime. Beqarët do vazhdojnë te bëjnë te njëjtën jete dhe nuk do kërkojnë me ngulm ndryshimin e statusit. Ne planin financiar duhet te bëni edhe pak durim qe gjerat te përmirësohen. Te paktën tashme do jeni te ndërgjegjshëm për gabimet qe nuk duhet t’i bëni me.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

LEXO EDHE:  Horoskopi e mërkurë 29 dhjetor

Saturni do ju këshillojë te mos lini pas dore sot asnjë angazhim profesional apo te një tjetër fushe. Marrëdhënia ne çift do vazhdoje te mbetet e qete dhe e qëndrueshme gjithë kohës. Beqaret do jene goxha optimiste dhe te gatshëm te bëjnë çdo lloj gjeje për ta ndryshuar statusin e tyre. Ne planin financiar do e rigjeni ekuilibrin dhe do ndiheni shume me te qete.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Te dashuruarit nuk do kenë një dite perfekte, por gjithsesi me te këndshme se një dite me pare. Mjedisi yjor do i favorizoje tej mase beqaret dhe do i beje ata te përjetojnë emocione akoma me te forta nga sa e kishin menduar. Ne planin financiar do iu buzëqeshë fati dhe situata do ketë përmirësime te jashtëzakonshme. Mund te përfitoni për te hequr edhe disa para mënjanë.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Venusi do kombinohet mire me planetët e tere gjate kësaj dite dhe do iu ofroje një marrëdhënie shume te bukur ju te dashuruarve. Nuk do lindin as mosmarrëveshje elementare. Beqaret do kenë ende shume pikëpyetje për atë qe duhet te bëjnë prandaj nuk do guxojnë te dalin as neper takime. Buxheti do filloje dalëngadalë te ekuilibrohet. Përmirësimet e para do duken qe sot.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Beni kujdes me sjelljen gjate kësaj dite sepse po e ngritët me shume zërin dhe po e kritikuat ashpër partnerin ai mund te acarohet dhe mund t’iu thotë gjera qe do ju lëndojnë. Beqaret do ketë plot mundësi për njohje te reja, por do jete ne dorën e tyre nëse do përfitojnë apo jo. Shpenzimet vazhdoni t’i kryeni me maturi sepse pas sot gjendja nuk do jete e kënaqshme.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Kjo e sotmja do jete një dite shume e mire për te gjithë ju qe keni një lidhje. Mirëkuptimi, harmonia dhe bashkëpunimi do mbizotërojnë gjithë kohës. Beqaret do jene shume te angazhuar me pune dhe nuk do e kenë mendjen tek krijimi i një lidhjeje. Buxheti nuk do jete shume i keq megjithatë mundohuni te shpenzoni sa me pak qe te mundeni.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Sot, pas disa ditëve delikate qe mund te keni kaluar me partnerin, marrëdhënia do filloje te normalizohet. Do i kuptoni kufijtë deri ku duhet te shkoni dhe nuk do shkelni mbi tjetrin. Beqaret po nuk guxuan sot te hedhin hapa nuk kane për ta bere me kurrë. Gjendja e financave do varet plotësisht nga mënyra juaj e te menaxhuarit. Tregohuni te kujdesshëm dhe nuk do keni probleme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Tërmet i fortë lëkund vendin/ Ja ku ishte epiqendra

Publikuar

-

Nga

Kroacia nuk gjen qetësi/ Një tjetër i fortë tërmet lëkund vendin

Lëkundje tërmeti janë regjistruarpak minuta më parë në vend.

Faqja sizmiologjike “Earthquake” raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter.

Epiqendra e tij është regjistruar 20 nga Laçi dhe 28 km nga Durrësi, ndersa është ndjerë lehtë dhe në kryeqytet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto/ Rrëshqitje dheu në Librazhd, rrezikohen disa banesa

Publikuar

-

Nga

Foto/ Rrëshqitje dheu në Librazhd, rrezikohen disa banesa

Reshjet e dendura të shiut të rëna gjatë ditëve të fundit, vec përmbytjeve të mëdha kanë shkaktuar dhe reshqitje dhe në shumë zona të vendit.

Në Librazhd, në lagjen e ish-ushtarakut ka pasur rrëshqitje dheu duke bërë që të rrezikohen edhe disa banesa.

Dëmtime ka patur dhe në ujësjellës dhe shtyllat e energjisë elektrike.

LEXO EDHE:  Horoskopi e diel 23 prill

LEXO EDHE:  Horoskopi e mërkurë 29 dhjetor

Aktualisht po punohet për riparimin e defekteve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Rëndohet situata në Shkodër/ Uji hyn në banesa, nis evakuimi i banorëve dhe gjësë së gjallë

Publikuar

-

Nga

Rëndohet situata në Shkodër/ Uji hyn në banesa, nis evakuimi i banorëve dhe gjësë së gjallë

Është rënduar situata nga përmbytjet në Shkodër.

Uji ka vërshuar në banesa në Obot të Anës së Malit, ndërsa ka nisur dhe evakuimi i banorëve. Po ashtu, në Darragjat ka nisur evakuimi i gjësë së gjallë.

Kryebashkiakja Voltana Ademi ka parë nga afër situatën ndërsa është shprehur se emergjencë vazhdon të mbetet ushqimi për gjënë e gjallë, ku akoma nuk ka një përgjigje nga Institucioni i Prefektit të Qarkut dhe Ministria e Bujqësisë për kerkesën tonë për furnizim, kerkesë e bërë që me 14 janar 2021.

Situata e përmbytjeve në territorin e Bashkisë së Shkodrës është e rënduar ditën e sotme. Ka rritje të ndjeshme të sipërfaqes nën ujë dhe parashikohet që në ditët në vijim të ketë rritje të sipërfaqes dhe nivelit të ujit.

Sot uji ka hyrë në dy banesa në Obot të Anës së Malit, familjarët e të cilave janë evakuuar. Po ashtu, në Darragjat ka nisur evakuimi i gjësë së gjallë.

Emergjencë vazhdon të mbetet ushqimi për gjënë e gjallë, ku akoma nuk ka një përgjigje nga Institucioni i Prefektit të Qarkut dhe Ministria e Bujqësisë për kerkesën tonë për furnizim, kerkesë e bërë që me 14 janar 2021.

Në këto kushte, do të veprojmë me fondet e emergjencave civile të Bashkisë së Shkodrës, duke nisur procedurat për sigurimin ushqimit për gjënë e gjallë në një sasi rreth 200 ton koncentrat.

Do të kërkojmë gjendjen e emergjencës civile në nivel lokal për të mundësuar përgjigjen ndaj situatës aktuale, por edhe asaj post- përmbytje.”

LEXO TE PLOTE