Connect with Us

Basha politikë dhe këshilla për COVID-19 nga krevati

Politikë

Basha politikë dhe këshilla për COVID-19 nga krevati

Publikuar

-

Një mesazh për disa humbësa/ Pse tremben Lulzimsat nga partitë e reja?

Lulzim Basha po përdor çdo mënyrë komunikimi që të përfitojë politikisht dhe ta përdorë situatën e pandemisë për politikë dhe për të treguar se është një shtetar i vërtetë.

Por edhe kur do të heqë vetullat Luli nxjerr sytë.

Sot në mëngjes në orën 9, zyra e shtypit të PD shpërndau një deklaratë për mediat me disa pika. Çdo ditë basha shpërndan deklarata me 3 pika.

Por në momentin e shpërndarjes Lulzim Basha ka qenë në shtëpi dhe selia e PD ka qenë bosh, pra deklarata ishte përgatitur një ditë më parë.

Basha njihet si një gjumash i madh dhe shpesh bashkëpunëtorët e tij theksojnë se ai nuk le takime përpara orës 11, pasi fle gjumë dhe në mëngjes bën tualet. Por sot kompania e propagandës është përpjekur të tregojë se Luli zgjohet dhe ka shpërndarë njoftimin e rradhës që në orën 9 megjithëse Luli ishte në gjumë për shtatë palë qejfe.

LEXO EDHE:  Kërcënimi ndaj Bashës/Ish-drejtori i lartë i policisë: Real, Rama të bëjë kujdes me …!

Ndodh edhe kështu, këshillat apo politikën mund t’i japësh edhe nga gjumi, kur zgjohesh thua fitore, megjithse s’ke fituar asgjë. Këtë skemë të Bashës demokratët dhe opinioni publik kanë 7 vite që e shohin tani nuk bën më asnjë përshtypje./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Vrasja e Klodian Rashës/ Çuçi: Një hetim model, dosja është gati për në gjykatë

Publikuar

-

Nga

Vrasja e Klodian Rashës/ Çuçi: Një hetim model, dosja është gati për në gjykatë

Hetimet për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha nga një oficer policie ende nuk janë mbyllur.

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, sqaroi në emisionin “Përballë” se hetimet e SHÇBA-së lidhur me sjelljen e policit vijojnë, ndërkohë që dosja e ngjarjes është gati për në gjykatë.

Çështja është në hetim. Një rast lidhet me marrëdhëniet drejtëpërdrejt dhe me ngjarjen me faktin me humbjen e jetës së Klodianit. Dhe kjo është mbyllur me prova të plota. I ka prokurori, i ka gati dhe do t’i çojë shumë shpejt në gjykatë.

Është një nga hetimet model. Dhe ka një çështje tjetër që lidhet me sjelljen e policisë. Pra janë dy të ndryshme. Për të parën kemi ecur me shpjetësi. Për të dytën vazhdon hetimi. Se nuk është thjesht për tu bërë”, tha Çuçi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sondazhi/ Televizioni i Xhemail Pasmaçiut “shton” votat për PD-në, tkurret PS dhe LSI

Publikuar

-

Nga

Sondazhi/ Televizioni i Xhemal Pasmaçiut “shton” votat për PD-në, tkurret PS dhe LSI

Televizioni i sekuestruar i Xhemal Pasmaçiut i njohur publikisht si Ylli Ndroqi, po transmeton mbrëmjen e sotme rezultatet e sondazhit të parë të RTV Ora & Notto, në nivel kombëtar dhe të veçanta për dy qarqe, Tiranën dhe Durrësin për zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Sipas të dhënave të publikuara, Partia Socialiste dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë rënie të votave krahasuar me zgjedhjet e 2017.

Ndërkohë Partia Demokratike ka një rritje.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandali në spitalin Covid/ PD thirrje Prokurorisë të hetojë: Kjo qeveri frymëzon vetëm “tiret”

Publikuar

-

Nga

“Fund armiqësisë ndaj bluzave të bardha”/ PD reagon pas shkarkimit të mjekut të Urgjencës

Pas skandalit të radhës në spitalet covid, ku një pacienti që kishte humbur jetën i ishin vjedhur lekët në portofol dhe llogari bankare, ka ardhur edhe reagimi i PD-së.

Përmes ish-deputetit Bardh Spahia, PD thekson se kjo qeveri ka frymëzuar vetëm “tiret”, ndërsa i bën thirrje Prokurorisë të hetojë urgjent ngjarjen e rëndë dhe të paprecedentë.

Reagimi i plotë:

Një rast tjetër i rëndë dhe revoltues tek spitali COVID 1. Një tjetër qytetar i vjedhur në rrethanat më të pamendueshme.

Emisioni investigativ “Stop” na solli fakte se një pacienti i është vjedhur karta e bankës brenda në spital, ditën kur hyri në intubim. Tërheqja e parave janë bërë për 3 ditë me radhë, derisa pacienti humbi jetën në spital.

Prokuroria duhet të bëjë hetim urgjent për të këtë ngjarje të paprecedentë. Një “Tire” tjetër, akoma më monstër, që vjedh edhe të vdekurit, nuk duhet të ketë vend në spitalet tona.

Për fat të keq, në këto 8 vjet, Edi Rama kaloi nga shëndetësia falas tek shëndetësia e Tires. Kjo qeveri ka frymëzuar vetëm “tiret”, që vjedhin pacientët dhe u bëjnë shantazh qytetarëve me jetën e tyre.

Kjo duhet të marrë fund! Shqiptarët nuk meritojnë të vidhen nëpër spitale! Na duhet një qeveri që do të bëjë ndryshimin!

 

LEXO TE PLOTE