Connect with Us

Zgjerohen masat drastike kundër koronavirusit/ Rama bën një tjetër njoftim të rëndësishëm

Politikë

Zgjerohen masat drastike kundër koronavirusit/ Rama bën një tjetër njoftim të rëndësishëm

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama ka bërë sot një tjetër njoftim të rëndësishëm në lidhje me masat drastike kundër përhapjes së koronavirusit.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se të gjitha kompanitë prodhuese duhet të sigurojnë autobusët e transportit të punonjësve dhe akreditimin e tyre (si edhe akreditimin e automjeteve private të personelit) në adresën:

[email protected]

Po ashtu, kreu i qeverisë thekson se për çdo sqarim të nevojshëm mbi procedurën, duhet të telefonojnë policinë e shtetit në numrat:

0694122223

0694122224

Ndër të tjera, Rama deklaron se të gjitha kompanitë duhet të sigurojnë standartet e sigurisë kundër përhapjes së epidemisë në mjediset e tyre të punës. në të kundërt do të përballen me sanksione të rënda

LEXO EDHE:  Arrestimi i kampionit të mundjes/ Artan Hoxha publikon fotot me Ramën dhe Berishën

Gjithashtu kreu i qeverisë bën të ditur se masat drastike do të shtrihen edhe në qytetet e tjera. Kështu nga nesër në 06.00 të mëngjesit lokalet dhe mjediset e tjera të mbyllura fillimisht në qarqet tr/dr dhe sot në qarqet shkodër, lezhë, elbasan, fier dhe vlorë, do të mbyllen në të gjithë shqipërinë

“Lëvizjet e paautorizuara me automjet të kujtdo që nuk ka një arsye pune, sipas kategorive të funksioneve shtetërore apo shërbimeve private të autorizuara, do të dënohen me heqje të patentës 3 vjet dhe sekuestrim të automjetit!

Frikë aspak, kujdes po!”-shkruan Rama.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Është koha për solidaritet”/ Ministria e Ekonomisë apel qytetarëve: Denonconi abuzimet me çmimet

Publikuar

-

Nga

Pas kryeministrit Edi Rama edhe Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka reaguar në lidhje me rritjen abuzive të çmimeve gjatë këtyre diteve që vendi po përballet me betejën me koronavirusin.

Kreu i qeverisë paralajmëroi sot masa të forta ndeshkuese për abuzimet me çmimet, ndërsa tashmë edhe Ministria e Ekonomisë apelon qytetarët të denoncojnë abuzimet.

Në një njoftim në faqen zyrtare shkruhet se “kjo nuk është koha për të abuzuar por koha për solidaritet dhe bashkëpunim.”

LEXO EDHE:  Arrestimi i kampionit të mundjes/ Artan Hoxha publikon fotot me Ramën dhe Berishën

LEXO EDHE:  Meta mesazh të prerë Ramës/ Është koha të tërhiqesh

Ndërsa janë vendosur dhe numrat e kontaktit ku qytetarët mund të telefonojnë pa pagesë për të denoncuar abuzimet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ngjela ngre dyshime të forta/ “Pse u vonuan masat për parandalimin e koronavirusit!”

Publikuar

-

Nga

ngjela deputetet e opozites deshmore

Avokati i njohur Spartak Ngjela, ka hedhur dyshime të forta lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi në vend.

Ngjela ngre pikpyetje se pse Rama nuk i mori deri në datën 12 mars këto masa dhe pse nuk i karantinoi shqiptarët që erdhën nga Italia dhe sollën virusin në familjet e tyre.

“More ç’është ky kryeministër i çmendur në Tiranë që del dhe iu tregon njerëzve nga tetevizioni e nga telefonët ato që tani i dinë dhe pulat? Pse nuk i mori deri në datën 12 mars këto masa? !!!!

Çfarë lidhje ka ky i fantaksur me mjeksinë e nivelit të lartë dhe me epidemiologjinë specifike të koronavirusit? Pse nuk nxjerr ekspertët, por del vetë tre herë në orë për të thënë gjëra që nuk kanë lidhje me vizatimin.

LEXO EDHE:  Arrestimi i kampionit të mundjes/ Artan Hoxha publikon fotot me Ramën dhe Berishën

LEXO EDHE:  “Je në shërbim të Ramës”/ PD nxjerr zbuluar Lleshin

E ka një hall: pse nuk i karantinoi shqiptarët e çmendur që erdhën nga Italia të infektuar e sollën virusin në familjet e tyre dhe në Shqipëri? Kjo është pyetja që do përgjigje…“/CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

‘Zemrat përqafohen edhe në distancë’/ Meta mesazh të veçantë shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka dhënë një tjetër mesazh sensibilizues lidhur me situatën nga koronavirusi, ku qytetarët duhet të qëndrojnë të izoluar.

Teksa ka shpërndarë dhe foton e një banderole të varur në kangjellat e Katedrales së Rrëshenit mbi të cilën shkruhet: Zemrat përqafohen edhe në distancë, Presidenti shprehet se ky mesazh i bukur na ndihmon të besojmë se bashkë mund të mposhtim çdo të keqe.

“Zemrat përqafohen edhe në distancë! #RriNëShtëpi FORCA SHQIPE! ????????
Një mesazh i bukur këtë mbrëmje nga Katedralja e Rrëshenit!
Së bashku mund të mposhtim çdo të keqe!
SË BASHKU PËR TË MBROJTUR SHËNDETIN E ÇDO QYTETARI! ????????

LEXO TE PLOTE