Connect with Us

Vrau nipin me armë zjarri/ Kapet 57 vjeçari në Fushë Krujë

Kronika

Vrau nipin me armë zjarri/ Kapet 57 vjeçari në Fushë Krujë

Publikuar

-

Është vënë në pranga autori i vrasjes që tronditi mbrëmjen e sotme Fushë-Krujën.

Ngjarja ndodhi në lagjjen Halili, ku  Shkëlqim Halili qëlloi për vdekje nipin e tij Julian Halili.

Sipas njoftimit të policisë autori tashmë është vënë në pranga, ndërsa vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

“Policia Fushë Krujë: Shërbimet e Policisë pas veprimeve të shpejta e profesionale, bënë të mundur kapjen dhe prangosjen e autorit të  vrasjes së 41 vjeçarit.

Vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.”/CNA.al

 

LEXO EDHE:  Shok me 28-vjeçarin, bashkë në emigrim/ Kush është i dyshuari për vrasjen tek “Astiri”

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Tronditet Fushë-Kruja/ Xhaxhai vret nipin me armë zjarri

Publikuar

-

Nga

Qyteti i Fushë-Krujës, është tronditur nga plumbat mbrëmjen e sotme.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Halil, ku shtetasi Shkëlqim Halili 57-vjeç ka vrarë me armë zjarri nipin e tij Julian Halili 35-vjeç.

Autori i ngjarjes mësohet se është larguar menjëherë nga vendngjarja pas krimit, i armatosur me kallashnikov e pistoletë.

Policia po punon për kapjen e tij, ndërsa ende nuk dihen motivet e kësaj ngjarje të rëndë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ngjarje e rëndë në Tiranë/ Gruaja gjendet e mbytur në lumë, dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 75-vjecare është gjetur e mbytur në lumë.

Mësohet se 75-vjecarja me inicialet A.B. është gjetur e mbytur tek Ura e Babrroit.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se e moshuara është mbytur aksidentalisht.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ndërron jetë i dënuari në burgun e Peqinit

Publikuar

-

Nga

Një i dënuar në burgun e Peqinit ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme.

Sipas Report tv, bëhet fjalë për shtetas R.D., 65 vjeç i cili kishte shfaqur probleme shëndetësore dhe kishte dhimbje të forta barku.

Pritet që përgjigjen për shkaqet e sakta të vdekjes së tij ta japë ekspertiza mjeko-ligjore.

LEXO TE PLOTE