Connect with Us

Tronditet Fushë-Kruja/ Xhaxhai vret nipin me armë zjarri

Kronika

Tronditet Fushë-Kruja/ Xhaxhai vret nipin me armë zjarri

Publikuar

-

Qyteti i Fushë-Krujës, është tronditur nga plumbat mbrëmjen e sotme.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Halil, ku shtetasi Shkëlqim Halili 57-vjeç ka vrarë me armë zjarri nipin e tij Julian Halili 35-vjeç.

Autori i ngjarjes mësohet se është larguar menjëherë nga vendngjarja pas krimit, i armatosur me kallashnikov e pistoletë.

Policia po punon për kapjen e tij, ndërsa ende nuk dihen motivet e kësaj ngjarje të rëndë./CNA.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Ngjarje e rëndë në Tiranë/ Gruaja gjendet e mbytur në lumë, dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 75-vjecare është gjetur e mbytur në lumë.

Mësohet se 75-vjecarja me inicialet A.B. është gjetur e mbytur tek Ura e Babrroit.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se e moshuara është mbytur aksidentalisht.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ndërron jetë i dënuari në burgun e Peqinit

Publikuar

-

Nga

Një i dënuar në burgun e Peqinit ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme.

Sipas Report tv, bëhet fjalë për shtetas R.D., 65 vjeç i cili kishte shfaqur probleme shëndetësore dhe kishte dhimbje të forta barku.

Pritet që përgjigjen për shkaqet e sakta të vdekjes së tij ta japë ekspertiza mjeko-ligjore.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Thyen urdhërin e kryeministrit/ ISHSH mbyll e gjobit fasonerinë dhe disa biznese

Publikuar

-

Nga

Një fasoneri në Vlorë është mbyllur dhe gjobitur nga Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, pasi vazhdonte punën, në kundërshtim me urdhrin e kryeministrit Rama për masat ndaj koronavirusit.

Ndërkaq, sipas njoftimit të ISHSH, shkelje janë bërë dhe në qytetin e Pukës, ku u mbyllën 5 bilardo dhe një ambient, kënd lojrash për fëmijë.

“Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, ISHSH, në zbatim të planit të masave për përballimin e COVID – 19 ka kryer inspektime të pandërprera në terren për verifikimin dhe respektimin nga subjektet e masave të posaçme të përcaktuara nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale për situatën në vend.

Në datat 12 dhe 13 mars 2020 janë kryer 43 inspektime dhe 1625 monitorime.

Gjatë inspektimeve u konstatua se pjesa më e madhe e subjekteve në qytetet e Tiranës dhe Durrësit kishin vetëmbyllur aktivitetin. Në qytetet e tjera, subjektet të cilat vazhdonin aktivitetin respektonin masat e posaçme për situatën.

Në qytetin e Pukës u mbyllën 5 bilardo dhe një ambient, kënd lojrash për fëmijë.

LEXO EDHE:  Engel i bën thirrje Pompeo-s/ Drejtësi për viktimat e luftës në Kosovë

LEXO EDHE:  Pengmarrja dhe vrasja e Jan Prengës/ Shkon në 5 numri i të arrestuarve

Në qytetin e Vlorës, më datë 13 mars 2020, është kapur në shkelje një subjekt fasonerie i cili vazhdonte aktivitetin pavarësisht Urdhrit të Kryeministrit për ndërprerje në kushtet e emergjencës. ISHSH, dega rajonale Vlorë, bllokoi menjëherë aktivitetin e subjektit me përfaqësues A. S. NIPT L66412202O dhe gjithashtu vendosi dhe gjobë sipas legjislacionit në fuqi.

Jemi në terren gjatë gjithë kohës për të kontrolluar respektimin e rregullave për parandalimin e COVID-19.

FRIKË ASPAK. KUJDES PO.”

LEXO TE PLOTE