Connect with Us

Ndryshon moti/ Mësoni si do jetë fundjava, bëhuni gati dhe për reshje

Sociale

Ndryshon moti/ Mësoni si do jetë fundjava, bëhuni gati dhe për reshje

Publikuar

-

Ditën e djeshme temperaturat arritën të regjistronin vlerën më të lartë në Elbasan prej 25⁰C.
Kjo ditë e vërtetë pranverore që përfshiu vendin do të pasohet ditën e sotme nga ardhja e masave të paqëndrueshme.

Qielli i kthjellët i mëngjesit të së shtunës do të pasohet nga vranësirat graduale. Në orët e pasdites e të mbrëmjes në pjesën veriore do të nisin reshjet e shiut.
Dita e diel kryesisht do të jetë e vranët me reshje shiu në pjesën veriore e atë qendrore.
Temperaturat do të shënojnë vlerat si në figurat më poshtë.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Horoskopi i ditës, 14 mars 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Dite me e bukur do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni ne humor te mire dhe te gatshëm për te përgatitur edhe ndonjë surprize për atë qe doni. Beqaret do kenë një dite te trazuar dhe pa fat. Do ju duhet te presin ende kohe për te përjetuar emocionet e ëndërruara. Ne planin financiar duhet marre masa edhe me strikte qe situata te normalizohet. Po gabuat do keni probleme akoma me madhore.

DEMI 21. prill – 21. maj

Nëse tregoheni te sinqerte dhe i shprehni ndjenjat me shume se me pare, marrëdhënia juaj me partnerin ka për te qene e mrekullueshme. Beqaret nuk duhet te luajnë me shume sesa duhet me joshjen sepse gjerat mund t’iu kthehen se prapi. Gjendja e financave ka për te qene tej mase e trazuar dhe delikate. Shmangni shpenzimet e tepruara dhe dhëniet e huave.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Me partnerin do mirëkuptoheni me se miri ju te dashuruarit dhe nuk do keni aspak te papritura. Beqaret do kenë fat me shumice ne dashuri dhe do arrijnë te fillojnë lidhjen e shume ëndërruar. Qe sot e tutje për ta do ndryshojnë rrënjësisht gjerat. Ne planin financiar do keni ide shume te mira sesa ta menaxhoni situatën dhe do e mbani situatën te stabilizuar. Asgjë e keqe nuk do ndodhe asnjë çast.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Jeta juaj ne çift do jete shume e mire sot edhe pse ne fakt kohet e fundit keni bere disa gabime. Partneri do dije te fale dhe te hape rruge kurdoherë. Beqaret duhet te tregohen te duruar pasi shume shpejt do ju shfaqet personi i tyre i ëndrrave. Te ardhurat as qe do kenë ndryshime kështu qe shpesh do gjendeni ne vështirësi dhe ne situata tejet delikate. Kujdes ne çdo moment!

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Për çiftet do jete një dite e mrekullueshme. Do tregoheni me tolerante e me te hapur me atë qe keni ne krah. Nga ana tjetër do filloni te bëni edhe disa plane për te ardhmen. Beqaret do kalojnë një dite te mire edhe pse nuk do e gjejnë ende atë qe kane kërkuar prej kohesh. Ne planin financiar ndikimi i yjeve do jete i dyzuar. Nëse tregoheni te matur nuk do keni probleme te mëdha.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Qetësia do te mbizotërojë gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Edhe për ato gjera mbi te cilat nuk keni te njëjtin mendim do flisni me qetësi. Edhe jeta e beqareve do ketë goxha ndryshime fale disa takimeve interesante. Problemet financiare do i zgjidhni sa hap e mbyll sytë. Planetët do jene ne anën tuaj. Gjithashtu do tregoheni edhe paksa kursimtare dhe do hiqni lek mënjanë.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja për jetën tuaj ne çift. Do përjetoni kënaqësi te mëdha fale surprizave qe do iu përgatisë partneri. Shfrytëzojeni sa te mundni çdo moment. beqaret do kenë një takim interesant. Peroni qe do takoni do jete simpatik dhe mendjehapur. Shikojeni mire si rast. Mos bëni gjera ekstreme sot vetme vetëm për te përmirësuar buxhetin. Gjithçka e ka një kufi.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Përfitoni nga dita e sotme për te ndryshuar rutinën ne çift dhe për te përjetuar emocione me te mëdha. Planetët do i keni gjithë kohës ne anën tuaj. Nëse jeni ende vetëm Venusi, Marsi dhe Jupiteri do iu sjellin takime te shumta dhe mjaft te këndshme. Përfitoni! Situata financiare do jete e qëndrueshme. Ka mundësi qe disa te kenë edhe disa përmirësime me këtë plan.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Marrëdhënia ne çift do jete paksa e trazuar gjate kësaj dite. Kujdes me ato qe do thoni sepse do keni probleme goxha te mëdha. Nga ana tjetër mos bëni as gabimin ta idealizoni atë qe keni pasur ne krah. Beqaret nuk do kenë fat. Sado qe te mundoheni nuk do e bëni dot për vete atë qe iu pëlqen. ne planin financiar gjerat do shkojnë mire dhe ju mund te bëni ndonjë shpenzime me tepër.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Venusi ka rrezik t’ua ndërlikojë jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe t’iu sjelle probleme te vazhdueshme. Ndonjëherë edhe pse do mundoheni nuk do e përmbani dot veten dhe do thoni gjera te gabuara. Beqaret me ne fund do mendojnë te hedhin hapa te rëndësishme dhe do e ndryshojnë situatën. Ne planin financiar do jete dite me shume fat.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Nëse keni kohe qe jeni lidhur me dike, do vazhdoni bashkëpunimin me te si ne ditët e para te lidhjes. Yjet do iu krijojnë ambientin e përshtatshëm për te dashuruar ne mënyrë pasiononte. Beqaret do kërkojnë shume por as sot nuk do e gjejnë personin e duhur. Kujdes me influencën negative te Marsit ne planin financiar. Një gabim i vogël mund t’iu sjelle probleme te mëdha.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Për çiftet qe kane disa kohe bashke gjerat do shkojnë mire gjate kësaj dite. Do tregoheni shume me te hapur dhe do bëni goxha lëshime. Beqaret do influencohen pozitivisht nga yjet. Ndërmjet disa personave do e gjeni atë qe iu përshtatet me tepër. Perspektiva shume te mira financiare. Edhe nëse keni pasur probleme do i stabilizoni me ne fund e do ndiheni me te qete.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Video/ Heshtje “varri” në kryeqytet, banorët mbyllen në shtëpi nga frika e koronavirusit

Publikuar

-

Nga

Tirana e zhurmshme, e trafikut të rënduar dhe jetës së natës, prej dy ditësh ka marrë pamjen e një qyteti thuajse të “vdekur”.

Ndonëse është e premte mbrëma, ku zakonisht lokalet gëlojnë nga muzika e lartë, pamjet e mëposhtme nga blloku, Sheshi Sëndërbej, e Ushtari i Panjohur, tregojnë një Tiranë krejt tjetër.

Qytetarët duket se janë ndërgjegjësuar duke u “ngujuar” nëpër banesa, dhe bindur kështu udhëzimeve të qeverisë në kuadër të masave për frenimin e pandemisë së koronavirusit.

LEXO EDHE:  Acari ne fund te vitit temperatura shkon ne minus 11 grade

LEXO EDHE:  Ndryshon sërish moti/ Rikthehen i ftohti, shiu dhe dëbora


LEXO TE PLOTE

Sociale

Situata me koronavirusin/ Policia, dy numra shtesë për tu ardhur në ndihmë qytetarëve

Publikuar

-

Nga

Policia e Shtetit ka vendosur dy numra shtesë me qëllim për tu ardhur në ndihmë qytetarëve për nevojat që mund të dalin si pasojë e masave të marrë për parandalimin e Covid-19.

Numrat 069 41 22 223 dhe 069 41 22 224 do të jenë funksional duke filluar nga mesnata e sotme.

“Për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve, në raste të problematikave të ndryshme që mund të lindin si pasojë e zbatimit të masave shtesë, të marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19, të cilët kërkojnë zgjidhje apo konfirmim nga ana e Policisë, si dhe duke marrë në konsideratë fluksin e madh të kërkesave të adresuara nëpërmjet email-it zyrtar të Policisë Rrugore apo telefonatat e pafundme në numrin e emergjencës, ju informojmë se:
Drejtoria e Policisë Rrugore, duke filluar prej orës 22:00 të datës 13.03.2020 deri në përfundim të situatës emergjente, do vendosë dy numra shtesë 24/24, në dispozicion të qytetarëve për të telefonuar dhe konkretisht numrat:
069 41 22 223 dhe 069 41 22 224.
Policia Rrugore kërkon mirëkuptimin e qytetarëve që në këto numra të telefonojnë vetëm ata që kanë emergjencë dhe problematikë që kërkon zgjidhje dhe jo të bllokojnë linjat duke telefonuar thjesht për informacion.
Edhe njëherë Policia e Shtetit gjen rastin të apelojë për të gjithë qytetarët që të zbatojnë në vijimësi çdo masë aktuale dhe masat shtesë që merren në varësi të zhvillimit të situatës, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.”/CNA.al

 

LEXO EDHE:  Rikthehen temperaturat e ulta/ Mos dilni pa çadra nga shtëpia

LEXO EDHE:  Ndryshojnë temperaturat/ Ja si do jetë moti për orët në vijim

 

LEXO TE PLOTE