Connect with Us

Koronavirusi/ Shkon në tre numri i viktimave në Greqi

Kosova & Rajoni

Koronavirusi/ Shkon në tre numri i viktimave në Greqi

Publikuar

-

Mediat greke bëjnë të ditur se numri i personave që ka ndërruar jetë nga koronavirusi në Greqi, tashmë ka arritur në tre.

Pak më parë u raportua se një 92-vjeçar, i cili ishte shtruar në Spitalin Bodosakeio, ka ndërruar jetë.

Ndërkohë, mësohet se ka ndërruar jetë edhe një tjetër pacient. Bëhet fjalë për një 67-vjeçar, i cili ishte i shtruar në spital në Zakynthos.

Kujtojmë këtu se vetëm dy ditë më parë, koronavirusi shënoi  viktimën e parë në Greqi.

LEXO EDHE:  Rikthehen zjarret në Greqi/ Ishulli i njohur në flakë

Mediat greke bëjnë të ditur se një 66-vjeçar, i cili ishte konfirmuar që në dy mars se ishte prekur nga Covid-19, ka ndërruar jetë.

Po ashtu, mediat theksojnë se 66-vjeçari kishte edhe sëmundje të zemrës.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Koronavirusi shënon viktimën e dytë në Greqi

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ka shënuar viktimën e dytë në Greqi. Mediat greke bëjnë të ditur se personi që ka humbur jetën ishte 90 vjeç dhe ishte shtruar në Spitalin Bodosakeio.

Deri më tani janë 190 raste të konfirmuara me koronavirus në Greqi.

Kujtojme se prej ores 10:00 te paradites se sotme Shqiperia mbyll kufijte me Greqine, per transportin ajror, detar dhe ate tokesor me autobus.

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Rezultoi me koronavirus pas kthimit nga Italia/ Izolohet një fshat i tërë në Kosovë

Publikuar

-

Nga

Kosova ka konfirmuar sot dy rastet e para me koronavirus.

Njëri prej të prekurve, 77-vjeçari kishte 8 ditë që kishte ardhur nga Italia.

Ai është nga fshati Stubëll i Vitisë dhe kryetari i Komunsës Sokol Haliti ka bërë me dije se 15 persona të stafit mjekësor që mjekuan fillimisht të moshuarin janë futur në karantinë.

Më vonë pritet që të futet në karantinë i gjithë fshati Stubëll.

LEXO EDHE:  Goditet banda shqiptare e drogës në Greqi/ Tre në pranga dy në kërkim

LEXO EDHE:  E rëndë/ 3 shqiptarë vranë një 19-vjeçar për 170 euro

“Aktualisht në karantinë janë 15 punëtorë të shëndetësisë. Kam kërkuar që të furnizohen policët dhe punëtorët te shëndetësisë me maska, dorëza e pajisje tjera, pasi që nuk kanë”, ka thënë Haliti për Gazetën Express.

 

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Konfirmohen dy rastet e para me koronavirus në Kosovë

Publikuar

-

Nga

Janë konfirmuar dy rastet e para me koronavirus në Kosovë.

Lajmi është bërë i ditur nga Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në një konferencë të jashtëzakonshme.

Sipas ministrit bëhet fjalë për një vajzë të moshës 20 vjeçare, shtetase e Italisë dhe një burrë të moshës 77  vjeçe, nga Komuna e Vitisë.

Ndërkaq, numri i prekurve në Shqipëri ka arritur në 33.

LEXO EDHE:  Marrëveshjet me Greqinë/ Ish-ministri kërkon transparencë

LEXO EDHE:  Drogë e armë në kufi me Greqinë/Arrestohen dy shqiptarët

 

LEXO TE PLOTE