Connect with Us

Deputeti grek rezulton pozitiv me koronavirus

Kosova & Rajoni

Deputeti grek rezulton pozitiv me koronavirus

Publikuar

-

Deputeti Christos Kellas i Nea Dimokratika ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Lajmi e ka konfirmuar vetë deputeti përmes një njoftimi në rrjetet socile ku shkruan s epas simptomave bëri testin dhe rezultoi pozitiv.
“Pas simptomave të buta – temperaturë të ulët – unë u testova për koronavirus dhe u gjet pozitiv në # covid_19.
Unë qëndroj në shtëpi, duke iu bindur udhëzimeve të shkencëtarëve.
Pa panik, me optimizëm, besim dhe shpresë, do ta kapërcejmë këtë dhe do të bëhemi fitues
# Ne po qëndrojmë në shtëpi “.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Koronavirusi/ Shkon në tre numri i viktimave në Greqi

Publikuar

-

Nga

Mediat greke bëjnë të ditur se numri i personave që ka ndërruar jetë nga koronavirusi në Greqi, tashmë ka arritur në tre.

Pak më parë u raportua se një 92-vjeçar, i cili ishte shtruar në Spitalin Bodosakeio, ka ndërruar jetë.

Ndërkohë, mësohet se ka ndërruar jetë edhe një tjetër pacient. Bëhet fjalë për një 67-vjeçar, i cili ishte i shtruar në spital në Zakynthos.

Kujtojmë këtu se vetëm dy ditë më parë, koronavirusi shënoi  viktimën e parë në Greqi.

LEXO EDHE:  Greqia në panik nga zjarret/ Evakuohen dy fshatra

LEXO EDHE:  Zbulohet parcela me kanabis/ Arrestohen 4 shqiptarë

Mediat greke bëjnë të ditur se një 66-vjeçar, i cili ishte konfirmuar që në dy mars se ishte prekur nga Covid-19, ka ndërruar jetë.

Po ashtu, mediat theksojnë se 66-vjeçari kishte edhe sëmundje të zemrës.

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Koronavirusi shënon viktimën e dytë në Greqi

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ka shënuar viktimën e dytë në Greqi. Mediat greke bëjnë të ditur se personi që ka humbur jetën ishte 90 vjeç dhe ishte shtruar në Spitalin Bodosakeio.

Deri më tani janë 190 raste të konfirmuara me koronavirus në Greqi.

Kujtojme se prej ores 10:00 te paradites se sotme Shqiperia mbyll kufijte me Greqine, per transportin ajror, detar dhe ate tokesor me autobus.

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Rezultoi me koronavirus pas kthimit nga Italia/ Izolohet një fshat i tërë në Kosovë

Publikuar

-

Nga

Kosova ka konfirmuar sot dy rastet e para me koronavirus.

Njëri prej të prekurve, 77-vjeçari kishte 8 ditë që kishte ardhur nga Italia.

Ai është nga fshati Stubëll i Vitisë dhe kryetari i Komunsës Sokol Haliti ka bërë me dije se 15 persona të stafit mjekësor që mjekuan fillimisht të moshuarin janë futur në karantinë.

Më vonë pritet që të futet në karantinë i gjithë fshati Stubëll.

LEXO EDHE:  Zbulohet parcela me kanabis/ Arrestohen 4 shqiptarë

LEXO EDHE:  Tragjedia në Greqi/ Vijojnë kërkimet për të zhdukurit

“Aktualisht në karantinë janë 15 punëtorë të shëndetësisë. Kam kërkuar që të furnizohen policët dhe punëtorët te shëndetësisë me maska, dorëza e pajisje tjera, pasi që nuk kanë”, ka thënë Haliti për Gazetën Express.

 

LEXO TE PLOTE